Nowy komputer - dylematy :)

Zaczęty przez Kret_polny, 28 Maj 2010, 17:22

Kret_polny

Końcem czerwca/początkiem lipca będę zmieniał komputer. Kwota ~3600zł. Komputer będzie używany w trybie mieszanym, tj trochę do grania, trochę do BOINC. Nie będzie chodził 24h/dobę. Na razie wybrałem taką konfigurację:

Karta graficzna: Sapphire  Radeon HD 5870 1GB Vapor-X
Procesor: tutaj pierwszy dylemat AMD Phenom II X6 1055T albo AMD Phenom II 965  Black Edition( Intel ze względu na żonglęrkę podstawkami odpada)
Płyta główna: GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Pamięci: na początek 2x2GB DDR 1333Mhz( nie wiem jeszcze konkretnie jakie), w przyszłości dokupię albo 2x2GB albo 2x4GB
Zasilacz: tutaj drugi dylemat :) Tagan TG500 U35 500W albo BEQUIET PURE POWER L7 530W albo Seasonic S12 II Bronze 520W
HDD: do ~250zł więc myślę że jakiś 750GB będzie ok
Obudowa i napęd optyczny ze starego kompa - no,chociaż na tym coś zaoszczędzę :)

Jakieś propozycje co do dylematów?  XD



Tomasz R. Gwiazda

ja osobiscie polecam zasilacze Corsair :)
Mam w dwoch zestawach , 750W i 850W :)
Ciche, wydajne, nie grzejace sie

Troll81


RobaL

Co do procesora to zamiast 965BE weź tańszy 955BE i zmień multiplikator w BIOSie. Jak dla BOINCowca to oczywiście AMD X6 powinnien byc twoim wyborem  :arrr: Zaplanuj od razu zakup innego chłodzenia bo wentylatorki Boxed są bardzo głośne.

Z zasilaczami Corsair jak na razie osobiście mam złe doświadczenia, Seasonic produkuje moim zdaniem jedne z najlepszych zasilaczy. Cooler Master ma także ciekawe, ciche i dobre zasilacze.


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

OxyOne

Moja sprawdzona propozycja

AMD Phenom II X6 1055T
ASUS M4A89 xxx - /xxx cała seria udana/
Zasilacz - Fractal Design albo Chieftec. Co do Fractala to nie moge sie nadziwic jego stabilnoscia.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

apohawk

Bierz 6-rdzeniowca. Koniecznie jakiś sensowny wiatrak na procesor, bo boxowe to się do pracy idle nadają  XD a nie do BOINCa.
Sapphire z VAPOR-X to doskonały wybór. Mam vapor-x na 4850 i przy pełnym obciążeniu jest cichsza od jakiegoś innego wiatraka w komputerze, zasilacza albo CPU, nie wiem, nie chciało mi się testować, a dopierałem sprzęt pod względem cichej pracy właśniej, więc jak słyszę od innych jakie to głośne te karty ATI są, to jakoś im nie wierzę ;)
Sam mam zasilacz od bequiet, więc cóż innego mogę doradzić ;) Niewiele mogę powiedzieć o stabilności, bo mam jeszcze spory zapas mocy (zasilacz 680W), ale problemów z nim nie mam.
No good deed goes unpunished.

AiDec

Potwierdzam ze Vapor-X to bardzo dobry wybor.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Może założymy dział "pimp my comp"?

apohawk

Ja tak traktuję ten wątek o "potfforku" ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Proponuję założenie osobnego działu na wątki tego typu.....

Kret_polny

Ok, biorąc pod uwagę poprzednie posty zdecydowałem się na:
AMD Phenom II X6 1055T + Scythe Mugen 2 rev.b + arctic silver 5
Seasonic S12 II Bronze 520W
dodatkowo postanowiłem zmienić płytę główną na Asus M4A89TD Pro( albo Asus M4A89GTD PRO/USB3 bo widzę że jest tańsza, co mi trochę dziwi O.o)

Wyjdzie trochę drożej niż zakładałem, no ale co zrobić ;). ( + doszedł jeszcze 1 niespodziewany wydatek bo 2 tygodnie temu nagrywarka po 5 latach padła O.o)

Troll81

A co zrobisz ze starą płytą??

Puma

Najlepiej jakbyś kupił 600W-czy 620W ja miałem 520W i miałem tylko jedno wejście  zasilające na karte a przy Radeonach np. z serii 5xxx trza takie dwa.    http://www.boincstats.com/signature/user_2261026.gif

Szopler

Jakie dwa? Karta świetnie sobie radzi na jednym (20A).

Kret_polny

Zawsze za kilka złotych można kupić przejściówkę z molex na pci-e 6pin. Poza tym wg
http://www.seasonic.com/pdf/datasheet/NEW/Retail/M12II%20Bronze.pdf
zasilacz posiada 1x 6pin i 1x 6+2pin więc ilość złączy jest ok.

Cytat: Troll81A co zrobisz ze starą płytą??
Stara płyta, a w zasadzie praktycznie cały stary komp zostanie przekazany w dobre ręce - tzn. tacie :)