Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Norbert

Zaczęty przez Norbert, 01 Czerwiec 2010, 20:07

Norbert

No dobrze to może teraz i ja się przywitam.

Witam serdecznie cały team BOINC@Poland.

Mam na imię Norbert.

Rocznik 1979 a pochodzę z małej miejscowości pod Radomiem zwanej Szydłowiec słynąca z tego iż jest tam obecnie największe bezrobocie w Polsce. Studia na kierunku budownictwo ukończyłem w Opolu i osiadłem już na stałe w Kędzierzynie-Koźlu.
Z zainteresowań to wszystko co jest związane z szeroko pojętą tematyką S-F. Z gier to głównie strategie z całym cyklem Total War a od ponad 3 lat także związany z przeglądarkową  grą Plemiona gdzie obecnie można mnie znaleźć na 2 świecie. Z filmów to cała klasyka od Star Treka, Gwiezdne Wojny, Gwiezdne Wrota, Obce, Predatory, itd.
To moja pierwsza przygoda z czynnym liczeniem w BOINC ale oczywiście już wcześniej interesowałem się SETI ale jakoś nie dobrnąłem do dołączenia się wtedy.

Obecnie liczę na moim laptopie  : http://www.pcperfect.pl/Notebook_Asus_K52JK_i5_520M_156_4GB_500GB_ATI_HD5145_1GB_WIN_7_Technologia_Palm_Proof-897.html
ale już studiuję zakładkę z postem Manager w wersji PORTABLE a jak się uda to jeszcze dołączę trochę lepszy sprzęt z pracy.

Troll81

Witam kolegę na naszym forum :D

Producent karty graficznej ATI AMD
Model karty graficznej Mobility Radeon HD5145

twoja karta graficzna też może brać udział w obliczeniach :D

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Norbert

Cytat: Troll81 w 01 Czerwiec 2010, 20:09
Witam kolegę na naszym forum :D

Producent karty graficznej ATI AMD
Model karty graficznej Mobility Radeon HD5145

twoja karta graficzna też może brać udział w obliczeniach :D

tak wiem o tym cpu leci na Milce a GPU leci na Collatz chociaż dziwna sprawa bo wykrywa karte jako model ATI ATI Radeon HD 4350/4550 (R710) (1024MB) a nie 5145HD nie wiem czy to jest jakaś wielka różnica

emik

witam kamrrrrata :parrrty:


REPAIRMAN

Witam'y ;)

Milego liczenia

jak


i

gawedzenia.

legis

Witaj  :parrrty:

Waldek1989

Witam!
Dobry rocznik '79 -też jestem z tego rocznika  :parrrty:, jak i kilku innych forumowiczów.
Jeśli chodzi o film i literaturę to też u mnie nr 1 jest SF.
Od czasu do czasu też lubię odpalić jakąś kultową strategię. (Polecam Master of Orion 2 i całą serię z cyklu UFO)
Miłego liczenia!

G

 :parrrty: :parrrty: :parrrty:

     

MrSilence71

Witaj Norbert!  :)

Sergeant

Witaj.
Podaj namiary na statystyki w BOINC, to umieszczę cię w rankingu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Norbert

Na Milce i Collatz liczę jako Norbert ale jak ostatnio sprawdzałem jeszcze mnie nie buło w statystykach.

Norbert

Mam jeszcze inne pytanie do starych mędrców z zespołu.
Zacząłem liczyć na wersji portable SETI oczywiście zarejestrowałem się także jako Norbert i  wpisałem ten sam adres email co przy Milce i Collatz, pytanie czy BOINC Stats samo wyłapie że to jest jedno i to samo konto z osobnymi komputerami na których liczę czy juz namieszałem i powstanie drugie osobne  konto o nicku Norbert i dane statystyczne będą naliczane osobno?

Troll81

BOINCSTATS automatycznie wykryje że adres email jest ten sam i połączy wszystko jak trzeba. Ale może mu to zająć trochę czasu (czytaj nawet do kilku tygodni w ekstremalnych przypadkach....)

Norbert

O czas skojarzenia to ja się nie martwię żeby w ogóle połączyło statystyki  ;D ale dzięki za info teraz spokojniej będzie mi się liczyło.

Norbert

A tak z ciekawości to w ile przeliczy wam grafika próbkę WU na Collatz bo u mnie to jdną liczy w 3 do 5h a z tego co czytam inni licza jedną WU w minutach i coś mi tu nie pasuje.

apohawk

Zależy od karty. Mi na Radeonie 4850 liczy Collatza w 15-17 minut.
No good deed goes unpunished.

Norbert

No właśnie a mi na radku 5145 liczy ponad 3 godziny. Wprawdzie wiem że jest różnica pomiędzy kartami w laptopie a kartami w stacjonarkach ale aż taka? Ma ktoś może jakiś pomysł co jest nie tak?

Troll81

Twój radeon ma slabszą wydajność. Nuerek 5xxx nie znaczy że przebije mojego 4770 :D

Karty laptopowe są robione tak by nie wydzielały za dużo ciepła stąd i niewielka ich wydajność w porównaniu do konstrukcji BOXowych.

G

Ale to jednak za długo. Mam na koncie lapka Dell'a z kartą ATI 4600, który liczy Collatz'a 45-48 min.


       

apohawk

5145 to do wyświetlania windowsa, filmów i ewentualnie jakichś prostych gierek. Wydajnościowo to 4600 jest o klasę wyżej od tego.
Tu masz opinie ludzi o 5145.
No good deed goes unpunished.

Norbert

Tak jak napisałem wcześniej zdaje sobie sprawę z tego z różnicy pomiędzy boxową kartą a laptopowa ale jak wspomniał wyżej PAN G to i tak za długo tym samym mnie umocnił w przekonaniu że definitywnie jest coś nie tak. muszę zacząć coś bardziej grzebać w tym temacie.

apohawk

Przejrzyj http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
To, że karta jest 5xxx, nie znaczy, że jest super wydajna. DX11, directcomputing, shader 4.1, itp. - OK. Wydajność? Patrz na numerki drugi i trzeci. To właśnie drugi numer mówi najwięcej ile elektroniki upchano w układ. Nie bez powodu te karty są 10x droższe  XD
Nie wiem na ile różnią się karty desktopowe i mobility. Wiem na ile różnią się karty np. 4350 i 4850.  :P
No good deed goes unpunished.

Troll81

Zrób proporcje z benchmarka wyciągnij wydajność kart

powiedzmy że twój 5145 ma wydajność 500 pkt a radek 4850 ma 8000 pkt
Następnie podstaw do tego czas przelicznia danej wu na radku 4850 i z proporcji odczytaj jaki czas powinieneś mieć ty. jak karta mocno od tego odstaje to sprawdź czy nie ma obniżonego taktowania. Wiem że producenci lapsów czasem robią takie numery....

G

Pytałeś o procka: T6600/2,2Gz , ale to nie powinno mieć większego wpływu na przemiał karty. Jeżeli sprawdzisz stopień obciążenia GPU to powinien on wynosić 94-98% . Jeżeli masz cały czas mniej, to spróbuj ustawić wykorzystanie CPU np na 90-95%, tak aby pozostawić rezerwę do obsługi karty.
Osobiście podejrzewam konflikt sterów ( aktualizację bez odinstalowania starej wersji) lub brak jakiejś łaty w sytemie. ustaw też prawidłowo samego Boinca tzn. bez restrykcji.



KrzychuP

'79  |-?
budowlaniec  |-? |-?

Daj pyska kamracie  :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Znaczy się także witam  ;)

Limol

http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D