x64 + CPU + GPU > jaki projekt wybrać pod którego są optymalki?

Zaczęty przez Ares, 05 Czerwiec 2010, 20:48

Ares

Jak w temacie, mam:

2010-06-05 19:41:56      Processor: 4 GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5 CPU       M 430  @ 2.27GHz [Family 6 Model 37 Stepping 2]
2010-06-05 19:41:56      Processor features: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss htt tm pni ssse3 cx16 sse4_1 sse4_2 syscall nx lm vmx tm2 popcnt pbe
2010-06-05 19:41:56      OS: Microsoft Windows 7: x64 Edition, (06.01.7600.00)
2010-06-05 19:41:56      Memory: 3.86 GB physical, 7.73 GB virtual
2010-06-05 19:41:57      ATI GPU 0: ATI Radeon HD5x00 series (Redwood) (CAL version 1.4.636, 1024MB, 240 GFLOPS peak)

 



Chciałem liczyć coś co jest związane z człowiekiem np coś jak RNAWorld, bo wg tego http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=1774#84468 ma 'kopa' na x64. A może coś z WCG lub GPUGrid? Istnieją pod nie optymalki?

Czyli takie moje skromne wymagania to:
- związane z leczeniem człowieka/człowiekiem
- są optymalki pod ten projekt
- krótkie liczenie wu
- pod win7 x64

:)

Tomasz R. Gwiazda

odpowiem okreznie troche...
jest taki projekt w ktorym biore udzial ktory daje odpowiedzi troche na temat innych projektow, sprzetu i wu

http://wuprop.boinc-af.org/results.html

do przeklikania i wybrania :)


a koledzy pewnie cos od siebie zaproponuja

Szopler

leczenie + regulowana (1h do 24h) długość WU => Rosetta

lukaszja

Projekty pod CPU, białkowe  - Rosetta lub WCG.
Powtarzam się, ale pod WCG zerknij na podprojekt Help Conquer Cancer - koniecznie pod Linuxem x64. Jednostka (WU) to ok. 1 godziny - wprowadzili nową aplikację (6.08) która przyspieszyła obliczenia nawet kilkukrotnie (właśnie pod linuxem x64).
Co do karty ATI, to proponuje Collatz - choć sensu naukowego (praktycznie) nie na żadnego...
Dntec@Home bardziej obciąża GPU, co w laptopie może być bardzo kłopotliwe (temperatury, hałas)
pozdr, luke 

Ares

Cytat: lukaszja w 05 Czerwiec 2010, 22:15
Projekty pod CPU, białkowe  - Rosetta lub WCG.
Powtarzam się, ale pod WCG zerknij na podprojekt Help Conquer Cancer - koniecznie pod Linuxem x64. Jednostka (WU) to ok. 1 godziny - wprowadzili nową aplikację (6.08) która przyspieszyła obliczenia nawet kilkukrotnie (właśnie pod linuxem x64).
Co do karty ATI, to proponuje Collatz - choć sensu naukowego (praktycznie) nie na żadnego...
Dntec@Home bardziej obciąża GPU, co w laptopie może być bardzo kłopotliwe (temperatury, hałas)
pozdr, luke  

Może być mały problem, chodziło mi o windowsa 7 x64 :F (wyedytowałem pierwszy post i poprawiłem)

btw na stacjonarce kieeeedyś bralem udział w rosettcie :)

Przy CPU temperatura będzie dużą przeszkodą bo po 3 mintach liczenia wzrosła do 70 stopni :wth: Natomiast GPU praktycznie się nie grzeje - 58 stopni a normalnie 45-50.. (max 66)

Włączyłem WCG i temp juz wzrosla do 70 i 74 stopni :/ No nic.. lapek na gwarancji to można pokatować ;)



Ktoś proponuje jakieś optymalki pod WCG na CPU?
(licze:
- Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2
- Help Fight Childhood Cancer
- Help Conquer Cancer
- Human Proteome Folding - Phase 2
- FightAIDS@Home
- Influenza Antiviral Drug Search
- The Clean Energy Project)



EDIT: exe'ki poszczególnych wu (pewnie pomyliłem nazewnictwo :]) są aplikacjami 32b :S



Liczę to na BOINC'u 6.10.56 x64

Troll81

W większości projektów nie ma już optymalek :(

Białkowych masz do wyboru do koloru Polecam zajrzeć na naszą wiki no i zapraszam do działu wizytówki :D

Szopler

Co do grzania się lapka to poczytaj o undervoltingu i programie RMClock.

Ares

Cytat: Troll81 w 06 Czerwiec 2010, 11:15
W większości projektów nie ma już optymalek :(

Białkowych masz do wyboru do koloru Polecam zajrzeć na naszą wiki no i zapraszam do działu wizytówki :D

Jestem skryty i nic nie napisze :P To zostane przy MW.


Cytat: 5z0pl3r w 06 Czerwiec 2010, 12:08
Co do grzania się lapka to poczytaj o undervoltingu i programie RMClock.

Dzięki.




Tak popatrzyłem na specyfikacje i5-430M, i doszedłem do czegoś takiego: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43537 . Czy on przypadkiem nie ma zintegrowanego procesora graficznego? (pewnie źle to określiłem ale myślę że każdy zrozumie). I czy można go jakoś wykorzystać do liczenia?