Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2010.07: Climateprediction.net

Zaczęty przez Bober, 08 Czerwiec 2010, 21:01

Co liczymy w lipcu?

ABC@home
2 (2.7%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
22 (29.7%)
Collatz Conjecture
3 (4.1%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
3 (4.1%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.4%)
Malaria Control
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
21 (28.4%)
PrimeGrid
3 (4.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
1 (1.4%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
1 (1.4%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
9 (12.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (1.4%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
1 (1.4%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
5 (6.8%)

Głosów w sumie: 74

Głosowanie skończone: 26 Czerwiec 2010, 21:01

Troll81

Bo było w marcu :D karencja 6 miesięcy jeśli dobrze pamiętam :D

Arthusp

Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 22:42
Dlaczego na liście projektów nei widzę WCG <- chyba że jest już późno i te pare piwek działa :)

W zabawie Projekt Miesiąca obowiązuje sześciomiesięczna karencja projektu, aby nie wygrywały tylko projekty "najpopularniejsze" (czyli np. abyśmy co drugi miesiąc nie liczyli tego samego).
W tym miesiącu z okresu karencji wrócił PG. Na WCG trzeba będzie jeszcze nieco poczekać...

goofyx

eh, szkdoa <- bo w marcu to mnie tu nie było :(

goofyx

To w takim razie:
1. który z tych projektów ma jakiś sens?
2. który daje najwięcej pkt ?
;)

Troll81

i climate i poem mają swój sens i oba niźle punktują. Natomiast climate nigdy nie był PM a POEM już dwa razy był...

apohawk

W lipcu w POEM jest długi wyścig, w którym można by się pokazać i promować zespół, a w climate nie.
No good deed goes unpunished.

tmphaha

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 23:05
i climate i poem mają swój sens i oba niźle punktują. Natomiast climate nigdy nie był PM a POEM już dwa razy był...

climate dobrze punktuje?

apohawk

Nie wiem, o co chodzi w tym wykresie, ale skoro CPDN wygląda w nim kiepsko, to mi się podoba  XD
No good deed goes unpunished.

tmphaha

To porównanie punktacji projektu  XD o stąd  ;)

Troll81

#89
http://pl.boincstats.com/stats/project_cpcs_graph.php?a=5&b=58

a to porównanie pomiędzy Einstein a POEM

http://pl.boincstats.com/stats/project_cpcs_graph.php?a=8&b=1

a tu masz jeszcze jedno

coś mi się nie zgadza z tymi wykresami.....

Wynika z nich że LHC nie punktuje wcale co nie jest prawdą

goofyx

Cytat: apohawk w 22 Czerwiec 2010, 23:24
W lipcu w POEM jest długi wyścig, w którym można by się pokazać i promować zespół, a w climate nie.
To co <- dwie pieczenie na jednym ogniu? PM i wyścig :)

apohawk

Dokładnie taki cel przyświeca liczydłowym agitującym na rzecz POEM. Ale zwolennicy cpdn nie słuchają argumentów i mówią tylko "bo się należy", komunizm jakiś, czy co?
No good deed goes unpunished.

Troll81

Po prostu nie wszyscy chcą "piec pieczenie" Climate już wielokrotnie miał wiele głosów i za każdym razem rozbijało się o o tekst typu (bo jest wyścig i moglibyśmy dwie pieczenie). A niektórzy po prostu zauważaja że problem "klimatu" jest spychany na dalszy plan. A szkoda ze tak zasłużony projekt BOINC nie został ani razu naszym PM.

Krystian_Lap

W tym miesiącu uda się nie może być inaczej ;) i policzymy trochę climate.

Zresztą lipiec miesiąc już urlopowo/wakacyjny to i tak pewnie niektóre maszynki będą odpoczywać :) 

goofyx

Ja nie chciałem nikogo obrazić tym pieczeniem.

Nie mam nic przeciwko liczeniu w Climate <- tylko jak dobrze pamiętam mają dłuugie próbki nawet do 30 dni <- dobrze kojarzę?

Troll81

Tak ale próbki mają chcekpointy i punktują w trakcie liczenia. Co oznacza że dostaniesz punkty nawet za niedokonczona próbkę :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 11:46
Tak ale próbki mają chcekpointy i punktują w trakcie liczenia. Co oznacza że dostaniesz punkty nawet za niedokonczona próbkę :D
Tego nie wiedziałem.
Dobrze wiedzieć.

Mori

Cytat: apohawk w 23 Czerwiec 2010, 09:07Ale zwolennicy cpdn nie słuchają argumentów i mówią tylko "bo się należy", komunizm jakiś, czy co?
Wyścig na BS niewiele wnosi... My sobie takie robimy przy okazji PMów, więc można założyć wyścig CPDN na lipiec i też argumentować, że wybieramy CPDN, bo wyścig będzie.

Anyway, teraz CPDN, bo nie mogę jeszcze jako bezmyślna masa zagłosować na WCG...

apohawk

Ile teamów zgłosi się na taki nasz improwizowany na szybko wyścig w CPDN? Na lipcowy wyścig w POEM zgłosiło się do tej pory 29 zespołów! Jeśli dobrze widzę, to rekord. I który wyścig będzie bardziej prestiżowy?

P.S. Skąd ta niska samoocena ?  ::)
No good deed goes unpunished.

Mori

Żaden. I tak nikt nie będzie tam zaglądał poza grupką zainteresowanych.

Ad. PS: Och nie, moja samoocena jest w porządku, to Ty tak mnie oceniasz (koniec końców DC zainteresowałem się poprzez UD -- a więc, jako bezmyślna masa kupiłem ich reklamowy BS. Szkoda, że nie byłem na tyle światły, bo przejrzeć te cudowne dokonania naukowe i liczne publikacje SETI...).

Troll81

Panowie bądźcie dorośli i bez dogryzania sobie.

apohawk

Tłumaczyłem już dokładnie, o co mi chodzi, ale jeśli ktoś odczytuje z wypowiedzi więcej niż tam jest napisane, bo podstawy rachunku zdań są mu obce, no to sorry, nic na to nie poradzę. Jeśli ktoś lubi się obrażać, to jego problem, nie mój.

A w temacie, na POEM głosować!  :attack: Wyścig czeka, obsada prawie jak w PrimeGridzie.
http://pl.boincstats.com/bam/challenges.php?action=details&chid=29
No good deed goes unpunished.

Mori

Apohawk, Apohawk... Co interpretować, kiedy wprost napisałeś:
Cytat: apohawk w 23 Czerwiec 2010, 09:28WCG to projekt dla ludzi, dla których marketingowy BS jest słowem objawionym, którzy nie potrafią wyciągać wniosków.
Napisałeś czy nie? Bo to Twoje słowa. Liczyłem UD, od niego zaczynałem, teraz na platformie BOINC też coś z WCG policzyłem. Najwyraźniej nie umiem wyciągać wniosków, bo czytam Twojego posta i nie dostrzegam treści tego prawdziwego, zapewne napisanego atramentem sympatycznym pomiędzy wierszami.

Anyway, SETI to projekt dla skończonych kretynów, którzy wierzą w niewiadomo co i który to projekt jeszcze niczego sensownego nie osiągnął. Enigma jest dla debili, którzy myślą, że odszyfrowanie starych wiadomości coś nam da. Milka jest dla idiotów, którzy myślą, że jak sobie opracujemy dokładniejszy trójwymiarowy model Drogi Mlecznej to nam się lepiej będzie żyło. I tak można o każdym projekcie...  "Ponieważ statystycznie durniów jest o wiele więcej niż ludzi umiejących myśleć, więc" liczą tacy w ramach projektów DC zamiast zaoszczędzić na prądzie...


Wracając do tematu: w tym miesiącu CPDN! PG wróciło, ale dajmy mu miesiąc odpocząć :)

Troll81

SETI akurat oprócz zielonego luda szuka pulsarów a to pozwala określić rozmiary kosmosu i zwiększa naszą wiedzę o nim. Podobnie milky way. Być może ta wiedza się przyda jak nasza cywilizacja osiągnie etap podróży międzygwiezdnych albo wynajdzie metody komunikacji szybsze od światła (co nie jest niemożliwe).

Odcyfrowane meldunki zwiększają naszą wiedzę historyczną i jako takie maja wartość naukową....

Mori

A wyniki w WCG to nadają się tylko do spuszczenia w toalecie, tak? Mnie nie przekonuj, przekonuj Apohawka.

apohawk

Mori, nie widzę sensu, abyś się dalej tak produkował. Przypisujesz mi tezy, których nie głosiłem. To bardzo nieładnie.
Podaj dowód formalny, np. w ramach rachunku zdań, równoważności pomiędzy tym co ja napisałem, a tym co ty sobie wyobraziłeś, że ja napisałem. Spisz dokładnie wszystkie przyjęte założenia. Zaznacz, którą interpretację potraktowałeś tak osobiście, żeby się tak rozsierdzić. Mając tak udokumentowany tok myślowy możemy wrócić konstruktywnie do dyskusji. Bez tego dalszą dyskusję uważam za bezcelową.

Wspominałem już, że głosujemy na POEM?  XD
No good deed goes unpunished.

Mori

Nie widzę powodów, by to robić - szanuję swój czas. A Ty i tak stwierdzisz, że miałeś co innego na myśli. Bezcelowe.

A ja zagłosowałem na CPDN i mam nadzieję, że wygra w tym miesiącu.

goofyx

Też jestem za CPDN <- nie wiem czy to już pisałem w tym wątku ;)

Can-D

Hmmm, i pomyśleć,że kiedyś nikt nikomu nie wypominał co liczy/lubi liczyć/, a teraz coraz częściej - ten projekt be, ten do dupy,bo ja liczę tylko te dobre.... a potem ludzie już liczą w innych teamach...

Peciak

Najpiękniejsze w tej drużynie jest to że w wielu kwestiach się nie zgadzamy, spieramy się ze sobą, czasami dyskusje są naprawdę ostre a mimo to jesteśmy razem i razem liczymy. Tu się pokłócimy tam sie pogodzimy i jest super.

Gdybyśmy się wszyscy z sobą zgadzali to jakże to forum było by ładne, miłe dla oka i jakież nudne.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

goofyx

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 25 Czerwiec 2010, 08:47
Najpiękniejsze w tej drużynie jest to że w wielu kwestiach się nie zgadzamy, spieramy się ze sobą, czasami dyskusje są naprawdę ostre a mimo to jesteśmy razem i razem liczymy. Tu się pokłócimy tam sie pogodzimy i jest super.

Gdybyśmy się wszyscy z sobą zgadzali to jakże to forum było by ładne, miłe dla oka i jakież nudne.
Dokładnie :)

apohawk

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 25 Czerwiec 2010, 08:47
Najpiękniejsze w tej drużynie jest to że w wielu kwestiach się nie zgadzamy, spieramy się ze sobą, czasami dyskusje są naprawdę ostre a mimo to jesteśmy razem i razem liczymy. Tu się pokłócimy tam sie pogodzimy i jest super.

Gdybyśmy się wszyscy z sobą zgadzali to jakże to forum było by ładne, miłe dla oka i jakież nudne.
:parrrty:
No good deed goes unpunished.

Pigu


apohawk

Za 9 godzin wszystko będzie jasne... Oby POEM, oby POEM.  :closedeyes:
No good deed goes unpunished.

sebek_sp

Czy mógłby mi jakiś zwolennik climate oszacować czas liczenia WU na Duronie 1.6, 512mb (niepodkręconym)? Głupio by było liczyć dwa miesiące, bo przepadłby mi następny PM, a liczyć do iks % i zrezygnować to nie chce.

apohawk

Są próbki różnej długości. Trzeba w preferencjach projektu wybrać. Jeśli mnie pamięć nie myli, a dawno liczyłem, to są też takie średnio na tydzień liczenia, więc może w 240h się wyrobisz. Albo będziesz liczyć po godzinach ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

No to climate zostaje PM :D

Krystian_Lap

wreszcie się doczekalismy :D
:respect:

Troll81

 :parrrty: zaraz po wyścigu naszej drużyny liczę climate :D

Mori

Klimat by nawet i bez głosów z zeszłego miecha wygrał, nieźle :)