2010.07: Climateprediction.net

Zaczęty przez Bober, 08 Czerwiec 2010, 21:01

Co liczymy w lipcu?

ABC@home
2 (2.7%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
22 (29.7%)
Collatz Conjecture
3 (4.1%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
3 (4.1%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.4%)
Malaria Control
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
21 (28.4%)
PrimeGrid
3 (4.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
1 (1.4%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
1 (1.4%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
9 (12.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (1.4%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
1 (1.4%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
5 (6.8%)

Głosów w sumie: 74

Głosowanie skończone: 26 Czerwiec 2010, 21:01

Hani



PanStaszek

Ech.. co zrobić, trzeba będzie policzyć  :(


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

musu nie ma. Nie chcecie. nie musicie....

sebek_sp

Wygrał jednym głosem :)

Hani

Nie jednym. Popatrz ile przeszło z poprzedniego miesiąca.
A tak przy okazji, gdzie poczytać po polsku o poszczególnych aplikacjach tego projektu - jakie czasy przeliczeń na jakich maszynach itd...


Troll81

Na naszej wiki są artykuły kemplera :D polecam

PanStaszek

Cytat: Troll81 w 27 Czerwiec 2010, 10:31
musu nie ma. Nie chcecie. nie musicie....
Duch walki jest silniejszy niż niechęć do projektu  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Hani



apohawk

Policzę trochę, żeby zapunktować w klasyfikacji. Zamiast atakować top10, będę atakował top50  XD
No good deed goes unpunished.

sebek_sp

#129
Czy mógłby mi ktoś napisać jakie opcje mam wybrać w preferencjach by dostać jak najkrótszą WU? I gdzie są te preferencje? ;)

Edit: Konto na climate już mam :)

Szopler

http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/prefs.php?subset=project

sebek_sp

Cytat: Szopler w 27 Czerwiec 2010, 16:36
http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/prefs.php?subset=project

Już mam. Będę liczył AM3P jak doliczę do końca 1,5 WU z Quantum :)

sebek_sp

10867433    6409964    1084098     27 Jun 2010 15:08:21 UTC     27 Jun 2010 17:24:26 UTC     Error while computing     160.27     0.00     0.00     ---     UK Met Office HADAM3P v6.14  :deadman:

Nie fajnie zaczyna się  :attack: Mógłby ktoś ściągnąć i zacząć liczyć WU z tej serii?

ksysju

Hi

Proponuję nie wiedzącym co i jak w climate,  liczyć  tylko i wyłącznie: UK Met Office HadSM3 Slab Model
Projekt ten ma najmniejsze wymagania  (RAM) i liczy się najszybciej.
Na jakimś core 2 3G z 10 dni, na p4 2,4G  o ile pamiętam z miesiąc.

Na sam koniec gdy już jest 100% obliczeń, wu potrafi jeszcze czasami się obrabiać z kilka minut i jest to ta chwila gdy lepiej jej nie przeszkadzać wyłączeniem kompa ;-). Tak było kiedyś, może to poprawili może nie.

ksysju

RAD-Poland

#134
w poprzednim roku liczyłem próbki HadSM3 Slab Model na beznetowcu P4 3G
zachowywały się stabilnie, przeliczyłem 3 wu, liczyły się 19-20 dni


Status   Run time(sec) CPU time(sec) Claimed credit Granted credit
Completed   0.00   1,675,426.00   7,145.52  7,145.52  
Completed 0.00 1,714,560.00 7,145.52 7,145.52
Completed 0.00 1,627,686.00 7,145.52 7,145.52


aplikacji nie zmienili, datowana na 9 Sep 2008 to raczej nadal jest czuła w kilku miejscach 33% 66% 100%
(o ile pamiętam) pomiędzy zmianą fazy obliczeń i końcówka
ale nie wiadomo ile zależy od samych próbek

EDIT
widzę że SKB@P też ostatnio liczył te próbki
http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/results.php?hostid=1072052&offset=0&show_names=1&state=0

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

sebek_sp

Cytat: ksysju w 27 Czerwiec 2010, 20:00
Proponuję nie wiedzącym co i jak w climate,  liczyć  tylko i wyłącznie: UK Met Office HadSM3 Slab Model
Projekt ten ma najmniejsze wymagania  (RAM) i liczy się najszybciej.

AM3P pokazywał 180h
HadSM3 pokazuje 497h
to wychodzi prawie 21 dni licząć 24h/7d :( chyba się nie załapie na PM sierpnia  :wth: bo liczę tylko kilka godzin dziennie...




Szopler

to licz simapa a potem POEM ;)

tmphaha

Cytat: sebek_sp w 27 Czerwiec 2010, 23:08

to wychodzi prawie 21 dni licząć 24h/7d :( chyba się nie załapie na PM sierpnia  :wth: bo liczę tylko kilka godzin dziennie...


Próbek nie trzeba doliczyć do końca, punkty są przyznawane co jakiś czas w kilku partiach, nawet gdzieś kiedyś widziałem taki kalkulator obliczający ile zostało do kolejnych punktów - jak znajdę to wrzucę  ;)

Troll81

Właśnie. Climate punktóje nawet niedoliczone próbki....

przemex

Po co więc zaczynać jeśli nie ma się zamiaru doliczyć do końca ? Dla projektu takie niedoliczone próbki nie stanowią żadnej wartości, a jeśli już liczyć to z pożytkiem dla projektu ...

Ale cóż, mamy ponoć demokrację, więc w lipcu liczycie climate - tak niestety działa demokracja po polsku - zespół zgłoszony do wyścigu w poem i zamiast się sprężyć i zająć jakieś sensowne miejsce to będziemy się rozdrabniać - co z tego wyjdzie - nie trudno przewidzieć ...



goofyx

Cytat: przemex w 28 Czerwiec 2010, 09:40
Po co więc zaczynać jeśli nie ma się zamiaru doliczyć do końca ? Dla projektu takie niedoliczone próbki nie stanowią żadnej wartości, a jeśli już liczyć to z pożytkiem dla projektu ...
Trochę się z tym zgadzam.
Ja jeśli zacznę liczyć Climata to doliczę próbki do końca nawet jeśli miałbym zahaczyć o sierpień.
Liczenie tylko dla puntów mija się nieco z ideologią boinc.
Ale to jak zwykle tylko i wyłącznie moja opinia.

kempler

ehh poczytajcie o cpdn a potem nie piszcie ze niedoliczone próbki są bezwartościowe

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Dokładnie. Poczytajcie.... o systemie punktowania i modelach i o ich liczeniu. i jaką co ma wartość dla projektu. Bo najczęściej dziwne stwierdzenia biora sie z niewiedzy. A kempler sporo sie napracował nad tłumaczeniem tych artykułów.

Mori

Ależ niektórzy smęcą o polskiej demokracji... Czy to działa na zasadzie: "jeśli wybrany większością głosów projekt mi się nie podoba, to znaczy, że było coś nie tak z głosowaniem"? Albo "ponieważ uważam, że inny projekt jest lepszy, a wy go nie wybraliście, to znaczy, że znowu wyszły z was małomiasteczkowe kompleksy i polactwo"? Naprawdę dziwię się niektórym...

PS. Niech ktoś już założy wyścig w CPDN na BS, od razu będzie dodatkowy argument, że musimy liczyć CPDN, bo jest wyścig!

G

Ano cza by wprowadzić uno modyfikacją: - głos masz jeden, ale może on być dodatni lub ujemny  ;) - to dopiero bedom jaja jak na Wielganoc.


       

Troll81

bez jaj. ile razy mozna robić rewolucję w głosowaniu na PM. Jest dobrze i po kij zmieniać?

Większośc wybrała nigdy nikogo nie zmuszaliśmy do liczenia.

Przypominam że PM to nie wyscigi drużyn ani cele klubu top10 tylko osobna zabawa.

apohawk

A ja przypominam, że pomimo iż PM, wyścigi drużyn i klub top10 to różne zabawy, to wcale nie przeszkadza, żeby ich czasami łączyć.  :P

System głosowania na PM działa dobrze.

To, że nie podoba mi się wybór, to już mój problem. Policzę parę innych projektów, a ścigać się będę może za miesiąc.  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Mori

Cytat: G w 28 Czerwiec 2010, 16:30
Ano cza by wprowadzić uno modyfikacją: - głos masz jeden, ale może on być dodatni lub ujemny  ;) - to dopiero bedom jaja jak na Wielganoc.
I jeszcze przy głosowaniu każdorazowo losowanie mocy głosu. Ktoś trafi +1, ktoś inny -10 :) Będzie się działo :)

kempler

Panowie dajcie już spokój z wymyślanie nowych zasad PM a przynajmniej nie w tym wątku. Dla tych którzy jak widać nie rozumieją co to jest PM, przeliteruję: Z A B A W A. Nie chcesz nie licz. Nic się nie stanie, świat się nie zawali.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Szopler

Dokładnie!
Ja przez ostatnie 2-3 miesiące byłem za CPDN, ale teraz z racji wyścigu  POEM głosowałem właśnie na POEM.
Co będę liczył? Jedno i drugie ;), ale najpierw i tak SIMAP!

hehe...

Mori

A teraz POEM pewnie będzie PMem w sierpniu, jak akurat wyścigu nie będzie :P

Troll81

NO to pozostaje w sierpniu głosować na inny projekt :D

goofyx

#152
ok, to przestawiam sprzęta na Climate <- będzie nudno :D
1 WU liczone przez parę tygodni :D





ps.: BUHAHAHA <- 300 mega Climat sobie ściąga na dzień dobry :D:
- 4xWU na 32h
- 4xWU na 192h
- 4xWU na 256h

A mówiłem że będzie nudno :D
Dzisiaj w nocy moje liczydło zacznie climata, musi skończyć WCG i DDM

33oliver

od której godziny zaczyna się naliczanie punktów na Climate?

RAD-Poland

do PM  już trwa ;)
dokładnie od 2010.06.30 14:05
projekt udostępnia dane statystyczne raz na dobę

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

33oliver

#155
ok

a jak to jest z tym projektem bo właśnie odesłałem dwie próbki, kolejne dwie przelicza dalej i nie pobiera mi kolejnych dwóch próbek na pozostałe dwa rdzenie procka?

chyba już wiem dlaczego, zaznaczyłem w ustawieniach by pobierał jedynie próbki UK Met Office HADAM3P a tych chyba nie ma w chwili obecnej bo taka komendę pokazuje BM.

Które próbki najkorzystniej przeliczać?

ok, zaczął jakieś próbki ściągać ale te nieco większe, a chciałem przeliczać te mniejsze

Troll81

Zobacz jak masz ustawione w preferencjach na stronie projektu. MOze masz 50% ogólnej liczby procesorów??

G

Ja dołączam jutro. Mam awarię neta- dzisiaj od południa.  :wth: Odcięło mi całą QFaję akurat przed zakończeniem PM.
A z mydelniczki to se mogę ... na 4um popatrzeć, a nie giga-Climaty ściągać. Dlatego tez pytania, porady i zapomogi przekładam na później.


       

sebek_sp

 :attack: Miałem nie liczyć climate, ale w końcu zmieniłem zdanie i już się liczy (na przemian z ostatnią WU QuantumFIRE). Plan jest następujący. W lipcu climate dostaje 100% mocy, a w sierpniu i pozostałych miesiącach 50%. Doliczę próbkę do końca, bo nie liczenie do końca jest moim zdaniem bez sensu. Może liczę tylko dla zabawy, ale jak coś robić to solidnie do samego końca. Po zakończeniu WU climate 100% wraca do PM.

33oliver

No to które próbki w końcu najkorzystniej liczyć?