Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Komora bezechowa (Kraków) film

Zaczęty przez Cyfron, 11 Czerwiec 2010, 20:37

Cyfron

A się pochwalę - a co  :attack:

Jest to filmik, który nakręcili u mnie w "pracy". Jam jest tym mgr z kropką na końcu w podpisie co tam opowiada 8)

Włączyć w HD, dobre głośniczki z subem, pełny ekran dużego monitora i oglądamy:
http://www.youtube.com/watch?v=fR-kAjTpmI8

Co prawda widać, że nie umie żaden z nas zachować się przed kamerami  :shame:, ale montaż jest miazga.

Polecam obejrzeć zajawkę:
http://www.youtube.com/watch?v=8qjh8o5bTe4
Z tej samej stajni.

Program "AGH Discover" ma na celu pokazanie najciekawszych laboratoriów na AGH. To, że My będziemy w pierwszym, to nawet się nie spodziewałem, a o tym, że AGH ma laboratorium na Kasprowym Wierchu, to już całkiem  :respect:
Wydaje mi się, że Discovery Science wymięka pod względem montażu i animacji  XD (a może dawno ich nie oglądałem ? )

Troll81

#1
Kto toto montował  %) ??

po obejrzeniu filmiku..... trochę chaotyczne toto (mówię jako widz i krytykant)

AiDec

Szacun dla Cię :)   :respect:


Cytat: Cyfron w 11 Czerwiec 2010, 20:37
Co prawda widać, że nie umie żaden z nas zachować się przed kamerami  :shame:, ale montaż jest miazga.

Nie zgodze sie - bardzo dobrze wypadles przed kamera. Nie dosc ze naprawde dobrze, to na dodatek 5 razy lepiej niz dr Kamisinski. Jedyna uwage jaka moglbym miec, to brak przygotowanego tekstu przed wypowiedzia do kamery, w zwiazku z czym trafiaja sie takie babole jak stwierdzenie wykreowane w pospiechu `komora wisi na 25 sprezynowych podporach` (to wisi, czy podpiera? ;) ). Anyway bardzo na plus, w skali 1-10 zdecydowanie 8 :) (jakies 3 dla doktora).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

a dziękować :)

Co do tego, kto to montował, to pewnie w credit-sach na końcu jest gdzieś wypisany :)

eclipse99

Gratulacje, świetny materiał a skromność zupełnie niepotrzebna - przed kamerą wypadłeś bardzo wiarygodnie, rozumiem jednak że dużo łatwiej upublicznić swoje wystąpienie z tego typu zastrzeżeniem ;)

Jak wiadomo krytykować łatwo a samemu coś zrobić już niekoniecznie, pójdę więc a łatwiznę.
Jak już pisałem materiał świetny: wystąpienia, tematyka, zdjęcia (szeroki kąt oiektywu, przyspieszenia i zwolnienia, kręcenie z kilku kamer jednocześnie), podkład muzyczny, montaż. Filmik bardzo ciekawie się zaczyna, jest wprowadzenie opatrzone komentarzem lektora, potem równie ciekawa część merytoryczna, nie ma natomiast zakońzenia. Przydałby się jakiś komentarz końcowy, chociażby typu "Więcej informacji na stronie ....."
Z rzeczy drobnych zauważyłem dwukrotne użycie sformuowania "aby nie być gołosłownym" oraz zbyt długie jak na mój gust wstawki z gałązkami na tle budynku pod koniec filmu (od 7.39 do 7.51), dla osoby mocno zaineresowanej tematem ta chwila strasznie się dłuży ;) możne by ją tak skrócić o kilka sekund? Dobrze by to wpłynęło na rytm.
Aha, no i podczas huku w komorze muzykę wyciszyłbym zupełnie.
:respect:

Cyfron

Najlepsze jest to, ze materiału nagrali z ładnych kilka godzin, gdzie cały czas coś im opowiadaliśmy. Pokazali tylko niewielki ułamek tego, co tam było.
Zakończenia właśnie też nie dali, a było właśnie z mailami etc...

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Aloha!

Po pierwsze dzięki za link, fajnie że pomyślałeś o podrzuceniu go tutaj: wydaje mi się, że społeczność BOINC jest ponadprzeciętnie zainteresowana zarówno nauką jak i techniką i to dobre miejsce na takie wrzutki. :) A już na pewno z kamratem w roli głównej.  :respect:

Po drugie, dobrze wyszedłeś. Jasne, że możesz ćwiczyć nad "yy" albo powtórzeniami, ale jak na polskiego naukowca było bardzo dobrze. Masz niezłą dykcję i gestykulację, widać zainteresowanie tematem (trudno czymś się zachwycić, gdy autora nie zachwyca :) ) i to że masz coś do przekazania - wszystko przed Tobą. Tak trzymać, czekam na następne Twoje wystąpienia.

Po trzecie, zgadzam się, że ten montaż trochę zabawny. :) Pomijając takie wpadki jak ta kropka, zbyt sensacyjny ton narratora (ale poprawnie akcentuje słowo mechanika, więc mu wybaczam) czy np. wspaniałe zbliżenie na ścieżkę dostępu do katalogu, tak jakby to była PRAWDZIWA NAUKA, WOW :D - to stanowczo:
1. powinni wyciąć muzykę, kiedy prezentowane są komory (równie dobrze mogliby robić relację z koncertu i podłożyć muzyczkę, absurd)
2. powinno być znacznie więcej treści, bo pół odcinka do zajawka i migawki.

Bardzo chciałbym wiedzieć jakie dokładnie robicie badania, dlaczego i dla kogo, a także jak, jakie macie plany itd. Może wywalczycie dłuższy materiał o Was (możecie nawet sami montować, jak chyba Rosetta@Home) albo kiedyś nam napiszesz więcej o swojej pracy.

Pozdrawiam serdecznie i wielu sukcesów życzę!

Cyfron

Co do tej muzyczki podczas prezentowania tej komory - i tak najwyżej byłoby słychać szumy własne kamery, mikrofonu itd - poziom tła akustycznego w komorze jest dużo poniżej tego, co większość mikrofonów może zarejestrować:)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mogę go po tym laboratorium oprowadzić :)
A opowiadać to ja mogę długo o tym wszystkim :)

Jeśli jest więcej zainteresowanych to wysmażę w pierwszym poście ogólne możliwości laboratorium itd itp :)
W tej chwili pracujemy, aby uruchomić jakąś stronę internetową laboratorium, łącznie z możliwością oglądania na żywo tego, co się dzieje w komorze/komorach :)

Szopler

A mnie interesuje cennik ;)
Ile za badanie dajmy na to parametrów kolumny głośnikowej (od DIYowca nie od firmy) biorą?

Cyfron

Zależy jakich parametrów.
Raczej nie zdarzają się u nas osoby prywatne, właśnie przez wzgląd na ceny.
Pomiar kierunkowości to koszt rzędu 3-5 tys - zależy dokładnie co i jak ma być pomierzone.

Pantarhei

Taka komora to marzenie każdego audiofila. :)

Podobno mieli taką w Św. p. Tonsilu.

Materiał fajny i dynamiczny tylko trzeba było odpalić petardę też w bezechowej.  ;D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

To kiedy zapraszasz na wycieczkę??

G

 :respect: :respect: :respect:
Tak, ta we Wrocku jest mniejsza. Kiedy się do niej wchodzi, to pojawia się nieprzyjemne wrażenie zatkanych uszu...


       

Cyfron

W katedrze też mamy drugą komorę bezechową - mniejszą.

A zapraszam - kiedy się umówimy :)
W sierpniu uczelnia zamknięta (mam nadzieje  ;) )
Początkiem lipca mnie nie ma w krk a tak to praktycznie co dzień jestem na uczelni.

Troll81


Cyfron

Wrzesień, może być jeszcze czerwiec, albo lipiec jakoś 15 do końca :)

Troll81

Obczaim :D to może zlot w kraku ?? nocleg w akademiku udałoby sie załatwić??

Cyfron

Akademiki na AGH w  czasie wakacji to się przekształcają w hostele

http://www.taniehostele.pl/index.php?lang=pl

Nocleg (zależy w jakim standardzie) zaczynają się od 30 zł, a ten za 30 zł to w pokoju 2-3 osobowym i dość ładne :) z tym, że łazienka jest wspólna na 4 pokoje, czyli max 10 osób.

Nie wiem, jak sprawa z rezerwacjami itd

Mori

No, na zlot w Krakowie to bym przyjechał (i nieeeee, to wcale nie dlatego, że mieszkam w Krakowie, wcaaaaale) :P

Troll81

A ja wogóle bym na jakiś zlot pojechał.....

Cyfron

myślę, że zlot to nie taka zła opcja :)

Mori

To robimy zlot w Krakowie :)

Troll81

NO to zapraszam do działu o zlocie