Nowa pamięć - problemy

Zaczęty przez Troll81, 30 Czerwiec 2010, 19:05

Troll81

Mam nowe pamiątki. Do dwóch patriotów 1066 pod 2b każdy dołoyłem geile też 2x2gb też 1066 i zonk. Płyta nie przechodzi postu Na geilach wstaje na patriotach wstaje a razem ni huhu. Płytka DFI lan party DK X48 dtrs..

Pomóżcie koledzy....

Tomasz R. Gwiazda

nie miales szansy zanabyc takich jak miales? to jednak wiele problemow wyklucza. :(

sesef

LGA775 ogólnie ma problemy z 4x2 GB.

apohawk

Trzeba było dorzucić dwie takie same.
Włóż jedną patriot i jedną geila, to się przekonamy, czy pamięci się nie lubią, czy to problem 4 kości, jak pisze sesef.  ;)
No good deed goes unpunished.

[B@P] MSW

A ile tej pamięci obsługuje płyta? Zrób tak jak apohawk radzi!  ;)


Troll81

128-bit Dual-channel memory architecture
4 240-pin DDRII DIMM sockets max 8GB
Supports unbuffered, single/double-side DDRII 533/667/800 DIMMs
Supports x8/x16, non-ECC and up to 1Gb DDRII devices

Mam 861mhz na pamiątkach.... może by im zejść z taktowaniem??

No cóż. Patrioty przechodza memtesta a geila sie wieszają.... Jutro wracają tam skąd przybyły....

EDU Enthusiast

mozesz jeszcze sprobowac z innymi slotami w starszych plytach co robily rambus czesto mialy problemy z dual channel i jakimis dziwnymi rzeczmi <nie wiadomo skad> mieszajac ramy w slotach rand.math czasem pomagalo.

Pigu

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Czerwiec 2010, 22:27
i upgrade bios moze...

mi to pomogło przy 4x2 (a kości były wszystkie takie same)

Troll81

NO cóż. Update pójdzie dziś a potem bedę mieszał w slotach.....

JaRa

Witam.
Mam u siebie Geile 2x2GB chyba te http://www.proline.pl/?p=GEIL+4GB+DDR2+1066+U jak chcesz to mogę się z Tobą zamienić za te Patrioty. Pamięci kupione we wrześniu 2008 mają 36 mcy gwarancji czyli ponad rok jeszcze chodzą u mnie niestety na 800 MHz bo na 1066 na mojej dziadowskiej ASUS P5N-T Deluxe poddałem się żeby je puścić wyżej ta płyta po prostu jest "porażką z trzema PCI-Ex16". Z tego co pamiętam to u siebie musiałem ręcznie podnosić napięcie na tych kościach jak próbowałem na 1066 je puścić z resztą na 800 chyba też ...



Troll81

przemyślę temat. Teraz mam trochę zamieszania.

apohawk

3 lata gwarancji? A to pamięci nie mają tak zazwyczaj dożywotniej gwarancji od paru lat?
No good deed goes unpunished.

Troll81

3 lata gwarancji sklepu :D dożywotnia producenta.

JaRa

3 lata na PROLINE teraz jest a u mnie na karcie gwarancyjnej przy wszystkim są miesiące wpisane, a przy ramach nic to może one też są dożywotnie ???



sesef

Cytat: JaRa w 14 Lipiec 2010, 09:06
3 lata na PROLINE teraz jest a u mnie na karcie gwarancyjnej przy wszystkim są miesiące wpisane, a przy ramach nic to może one też są dożywotnie ???

Wszyscy producenci ramu dają dożywotnią gwarancję, tyko taką pamięć musiałbyś wysłać bezpośrednio do ich serwisu.