Ogniwa słoneczne

Zaczęty przez Cyfron, 08 Lipiec 2010, 12:38

TJM

Cytat: Rysiu w 09 Lipiec 2010, 12:42
Jak tak czytam wypowiedzi TJM to chyba skuszę się kiedyś na takową inwestycję... Nie jest wcale tak źle, a nawet bym powiedział, że jest dobrze 8)

Najlepiej zacząć od jakiegoś systemu obracania panelu w stronę słońca, bo bez tego rzadko osiąga pełną moc. Jest to zdecydowanie najtrudniejszy w budowie element zestawu, póki co jeszcze się tego nie dorobiłem.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Z tego co pamietam to na elektrodzie ktos zrobił sun trackera z jakiś prostych czujniczków i elementów od starej drukarki atramentowej. Moze tam pogmeraj?

TJM

Nie sądzę żeby parę małych silniczków ruszyło mi baterię która waży z 50kg. Szyby są jednak dość ciężkie, a że na spód jednej z baterii dałem zbrojoną (bo taka akurat była pod ręką) to teraz swoje waży.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

One poruszały na zasadzie śruby (wiele obrotów mało ruchu, kolo stosował przekładnie itp) Ja się w temat nie wgłębiałem gdyż i tak nie mam gdzie tego postwaić. Myslałem najpierw o wiatraku na wieś ale jak juz wspomniałem pomysł legł w gruzach. Zaotały po nim neodymy w dużej ilości....

pszyklejony

#44
http://tvp.info/informacje/technologie/sa-nowe-wydajniejsze-ogniwa-sloneczne/4844118

Cyfron

CytatDo tej pory proces ten był odtwarzany tylko w laboratorium.
Cytatnie należy spodziewać się wcześniej niż za 7-10 lat.

A sam już czytałem ze 3 lata wstecz o ogniwach wielowarstwowych, które miały mieć skuteczność na poziome 30% (takie nałożenie 2ch ogniw na siebie, tylko jeden był przepuszczający część światła na drugi). Na razie nigdzie nie widziałem takich ogniw...

Troll81

będą w sklepach to się podniecę. Na razie to dudy w miech.