Konwersja & dzielenie plików wideo...

Zaczęty przez Szopler, 13 Lipiec 2010, 18:21

Szopler

Ktoś wie jaki JEDEN program podzieli mi pliczek np mkv czy inny w formacie HD na kawałki w formacie mpg1/mpg2 po 4GB ?
Chciałbym sobie pod Bravię podpiąć dysk usb i oglądać filmiki. Na razie walczę z MediaCoder'em i jest fajnie, ale coś opcji split nie widzę...

Troll81



Szopler

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2010, 20:45
virtual dub

Jakoś mi tylko AVI obrabia ale może mam ubogą wersję...

pszyklejony

#4
Eh ten Trol :). Filtry matroska są potrzebne. Czemu potrzebujesz dzielić?

Troll81

Wiadomo że kodeki i filtry będą niezbędne :D

Szopler

Dzielić  potrzebuję ponieważ plik z BlueRaya ;) ma 25GB, a matroska często koło 8GB. Na partycji fat32 maksymalnie 4GB/plik :)
Żeby Tv to zobaczył potrzebuję party... nie ma rady. Bo nie chce mi się całego kompa przenosić (water cooled) i HDMI podłączać ;).

Troll81


Pigu

albo exFAT :)

mkv pięknie się tnie za pomocą mkvmerge

Szopler


Troll81


Szopler


goofyx


Tomasz R. Gwiazda

szopler powiem ci tak...

mam Bravie + kino domowe Onkyo

i w przypadku checi ogladania czegos przy uzyciu portu USB w tv czy tez podlaczeniu tv przez RJ45 i postawiniu na kompie jakiegos Media Servera
nic nie idzie obejrzec na tv.
Za duzo jeb&$&&$ zeby Sony zachcialo cokolwiek widziec (film, muzyka, zdjecia) obsluguje tak malo formatow i w dodatku zenujaco wolno dziala ze to sie mija z celem.

A najsmieszniejsze jest to ze przegrywam na zwyklego pendrive wszystko co chce, wpinam to w odtwarzac DVD Onkyo (jakis low-endowy model) i wszystko dziala....



PS: nie wiem, moze z jakas nowsza wersja firmware to poprawia, ja to robilem styczen/luty i mnie to zniechecilo.

PS2: teraz mysle powole o zakupie odtwarzacza Bluray z czytnikiem USB  ale taki zeby czytal duzo formatow plikow i napisy (moze ktos cos sprawdzonego doradzi)

Szopler

#14
Mimo wszystko powalczę.
MPG1 z audio w FullHD 1080p udało mi się z pena odtworzyć względnie płynnie (Constant Bit Rate). Myślę, że z dysku będzie całkiem poprawnie.

TV obsługuje pliki do 2GB... trzeba dzielić ;)