Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Jaka karta na AGP?

Zaczęty przez Hani, 31 Lipiec 2010, 07:22

Hani

Witam kamratów  ;)
Posiadam w firmie 3 kompy ze zintegrowanymi kartami ale z wolnymi AGP.
Co tam włożyć żeby dało się na tym liczyć?
Dodam że 2 z tych kompów są z linuxem na pokładzie.


mindc

IMHO nic... z tego co kojarzę... AGP jest jednokierunkowe... czyli nie możliwości odesłania czegokolwiek z karty na AGP z powrotem do kompa...


[PBT] Horpah

chyba jednak ATI 3850/3870 chodzi, tylko wydajność niska

Hani



Norbert


Hani

#5
Stery jakieś pod Linuxa niby znalazłem
:respect:
Jest mi w stanie ktoś potwierdzić że na AGP ta karta będzie widoczna przez boinca i coś policzy ?
Parę groszy kosztuje, a nie chciał bym ich w błoto wyrzucić :)

EDIT:
Znalazłem chyba trochę taniej :)
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=69826
Czekam na info czy to faktycznie liczy i biorę :)


[PBT] Horpah

myślę że kupowanie karty na AGP to pomyłka:
- niska wydajność
- z tego co pisano tu na forum to są spore problemy z uruchomieniem pod linuksem
- wysoka cena w porównaniu z taką samą na PCI-E
- procesor na takiej płycie też do wydajnych nie należy i będzie nieco spowalniał liczenie - niektóre projekty mimo liczenia na karcie i tak trochę używają procka.

Podsumowując odradzam.
Lepiej kupić jakąś płytę na allegro za około 100-150 zł z PCI-E załadować 2x512 DDR2(można tanio trafić) i kartę np. ATI 4870 za około 400 i jazda.

Hani

mam rozumieć że 4870 na AGP będzie miało inną wydajność w liczeniu WU niż na PCI-E ?


pszyklejony

#8
Nie. Różnica między kartą z takim samym procesorem na AGP i PCI-EX jest minimalna.
Za taką kasę to szkoda.

buninek

Cytat: Hani w 01 Sierpień 2010, 11:59
mam rozumieć że 4870 na AGP będzie miało inną wydajność w liczeniu WU niż na PCI-E ?
Przejrzyj statystyki z projektów. Tu masz przykładowy host. Wejdź w zakładkę task-->details

http://boinc.thesonntags.com/collatz/show_host_detail.php?hostid=16087

Tylko w jaki sposób odróżnić czy karta chodzi na AGP czy też na PCI-E. Może skontaktuj się z właścicielem hosta?

[PBT] Horpah

Cytat: Hani w 01 Sierpień 2010, 11:59
mam rozumieć że 4870 na AGP będzie miało inną wydajność w liczeniu WU niż na PCI-E ?

Nie, wydajność takich samych kart jest podobna na obu szynach.
O ile mi wiadomo nie robią kart 4850/70/90 na AGP, a nawet 4770.

Troll81

3850 to najwyższe co jest na AGP i da radę liczyć collatza na tym. Nie wiem czy sa stery pod linuksa ani czy pod linuxem policzy.

U mnie hula na windzie i liczyło collatza jakiś czas temu. Teraz leży w kompie mojej dziewczyny :D

buninek

Cytat: Troll81 w 01 Sierpień 2010, 23:10
3850 to najwyższe co jest na AGP i da radę liczyć collatza na tym. Nie wiem czy sa stery pod linuksa ani czy pod linuxem policzy.

U mnie hula na windzie i liczyło collatza jakiś czas temu. Teraz leży w kompie mojej dziewczyny :D
Tak się zastanawiam czy to mit,  czy fakt że instalacja sterownikówkarty ATI pod linuksem to jakaś makabra.
Używałem nvidii i nigdy nie było problemów z ich instalacją z tym, że potrafię wyłączyć X-y i zainstalować z tego czarnego ekranu.

Karty HD 4650, 4670 są również w wersji AGP.
http://en.wikipedia.org/wiki/Agp#Use_today

Są raptem dwa projekty w których ATI pod linuksem działa. Wystarczy pobrać plik ze statystykami, aby się przekonać, że jak najbardziej można na nich liczyć. Wystarczy przegrepować te dane.

I tak w Collatz Conjecture są aktywnie liczące kompy na kartach
RV610 HD 2400
RV630 HD 3800
R730  HD 4600 (aktywny jeden, link podałem wyżej, najprawdopodobniej karta w wersji pod PCI-E)

To tylko wycinek. Innych kart nie chciało mi się sprawdzać.



Troll81

Ale 3850 chyba nawet MW dodatkowo by ci policzyło :D a jest na AGP

Hani

Dopadłem chwilowo HD3650 na AGP - Udało się komuś zmusić to do liczenia np DNECTa. Bo mnie chyba szlack trafi  :wth:


Troll81

w dnet nie ale w collatz na pewno ruszy :D

Hani

tylko klient boinca twierdzi że no usable gpu found  |-?


Troll81

A jakie masz stery wgrane? (jest też patch do wgrania co się zowie agpfix czy siakoś tak

Hani

10.7 było 9.8 też i nie funguje coś. agpfix nie kojaże.


Troll81

#19
http://foldingforum.org/viewtopic.php?f=42&t=3569 tu masz link do forum folding

CytatGo to the ATI site and search for "Catalyst 8.6 Hotfix".

Hani

Udało mi się  coś takiego osiągnąć po update biosa płyty
Stery 10,7 z fixem agp :)

ATI GPU 0: ATI Radeon HD 2600 (RV630) (CAL version 1.4.737, 512MB, 174 GFLOPS peak)

Tylko że to Ati 3650 :(


Hani

Soka za multum postów, ale mam już serdecznie dość ATI...  :(
Zassało dnetc'a Ale... co chwile wstrzymuje WU i zaczyna od nowa. Zauważyłem że w tym samym czasie taktowanie GPU zmienia się z 725 na 300MHz i spowrotem.
Miał ktoś coś takiego?


Troll81

Może najpierw dobrze przeczyść system a potem spróbuj ze strami 8,6 jak te pójda to dopiero testuj nowsze, I sprawdź jak sprawa wygląda w collatz.

apohawk

Miałem 3650 przez pewien czas, ale na PCIE. Też wypisywało chyba coś o 2600, ale się nie przejmuj, GFLOPSy się zgadzają (174). Włącz Collatz i zobacz jak to działa.
No good deed goes unpunished.

Hani

Ale człowiek jest głupi :)
Zainstalowałem 8,6 jak Troll81 napisał i to samo co na 10,7. Tak w Collatz jak Dnetc. (oczywiście za każdym razem Driver Sweeper w użyciu)
Okazało się że WU wracają do ChekPointa za każdym razem jak procek idzie w odstawkę ze względu na obciążenie przez inne aplikacje, a że maszyna nie za szybka i 25% było ustawione to każde otworzenie okna = suspend procka i liczenie od nowa WU na GPU.

Przepraszam za zamieszanie, Dzięki za cierpliwość - Może komuś ten post się przyda  XD


Tomasz R. Gwiazda

no to zasada nr 1 dla kazdego Boincownika zeby dobrze klienta Boinc skonfigurowac o tym zeby zmienic 25% na 0 bylo z kilka razy :)

Troll81

zdarza się nawet starym wygom. Ważne że kolege rozwinął skrzydełka swojej maszynie :D

Hani