Workblog: rebirth of Pigolot

Zaczęty przez Pigu, 05 Sierpień 2010, 20:51

Pigu

Sporo ostatnimi czasy zmieniałem, sporo zostało do zmienienia, tutaj postanowiłem podzielić się z wami relacjami z poszczególnych etapów  :parrrty:

Pigu

1. Punkt startu

z powodu umeblowania jak widać kwestia wentylacji jest raczej fatalna - postaramy się to poprawić  :attack:




Pigu

2. Modyfikacja mebla

jak widać w obecnym ułożeniu maszyna ma dosyć "duszno" nie wspominając o braku miejsca na poważniejszą budę :shame: rozwiązaniem okazało się znaczące odchudzenie mebelka wymieniając dechy na przewiewny spawany wg własnego projektu stelaż  %)







i na koniec mały detal w blacie  :ph34r:




Szopler

Dobry pomysł!
Ja mam nieco inaczej rozwiązane


Czy ten stelaż stanie się jednocześnie obudową kompa z zintegrowaną chłodnicą (WC) itp. ;) ?

Troll81


G

Tak-tak! Wyraźnie widać, że najlepszą obudową - jest brak obudowy  ;D

       

AiDec

Graty Pigu - widze tam kilka niezlych pomyslow <OK>.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

3. Nowa buda

Jako, że dotychczasowa buda ledwo co mieści, nadszedł czas przedstawić wam godniejszego następcę: Antec P190

jak widać poprzednik wyciął w dachu dziurę fi 85 - ponoć na rezerwuar - zajmiemy się tym później




wyciął również brzydkie okienko w miejscu wentyla 220 (szkoda)













Jak widać z góry mamy 2x140mm co było głównym powodem wyboru tej budy (umiejscowienie w mebelku znacznie utrudnia dmuchanie do tyłu, z góry po modyfikacjach jest dość swobodnie. Dodatkowo mamy 2x120 z frontu, 120 z tyłu, 120 w połowie drogi między zasilaczem a frontem, miejsce na 120 w połowie drogi między grafiką a frontem no i wydech z zasilacza, do tego 120 na procku... uff  %). Obudowa posiada przedział kablowy za płytą, dach i ścianki wykonane z masy tłumiącej (nie sama blacha - są grube i ciężkie), zasilacz i dyski są w zupełnie osobnym przedziale uniemożliwiającym mieszanie się powietrza, co za tym idzie zasilacz nie grzeje podzespołów, podzespoły nie grzeją zasilacza, miejsce na dwa zasilacze, frontowe drzwiczki nie blokują dopływu powietrza z przednich wentylatorów - miodzio

okienko jak widać badziewne (porysowana plexa wklejona klejem na gorąco - fe) - zajmiemy się nim później







Szopler

Antec robi dobre i w miarę tanie obudowy. Zwodowany "Potfforek" mieści się w przerobionym Antec'u 300 (ale rez i chłodnica na zewnątrz).
Dzięki zdejmowanej bocznej ściance można upchnąć przewody. A u Ciebie jeszcze tyle miejsca na wentylatory, że hoho %).

Pigu

za tę budę dałem 250zł  8)

Troll81

Maniak :D Ja za tę kwotę kupiłbym inne biurko :D