Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

problem z `ip a`

Zaczęty przez mindc, 24 Sierpień 2010, 19:13

mindc

...a dokładniej z `ip address show`

Już nie wiem gdzie mam szukać rozwiązania (bo grupy dyskusyjne milczą), więc piszę tu  :attack:

problem polega na tym, że ip a nie pokazuje wszystkich aliasów. Najpierw myślałem, że nie pokazuje powyżej jakiejś ilości, bo aliasów było ponad 800 a pokazywał ok 650, zlewając do tego  kompletnie jedną sieciówkę. No ok, pogodziłem się z tym faktem...
Ale dzisiaj, na innym serwie (stary config, nowy soft), ip a zgłupiał przy raptem 100 aliasach... ponownie zlewając jedną sieciówkę  :deadman:

...a ponieważ moje skrypty bazują na czytaniu tego co ip a wypluwa, dzisiaj pojawił się problem, że serwer sobie SNAT'ował ruch na 1.0.0.0  %) zamiast na IP jakie jest na interfejsie w net

....może coś z tą wersją jest nie tak, w tej chwili iproute2-ss100224, na wersji np.: iproute2-ss020116 chodzi wszystko jak powinno

...może ktoś coś wie w tym temacie, bo zaczynam sobie włosy rwać z głowy......

chyba że..... poza ip a i ifconfig (bleeee) jest jeszcze jakiś inny sposób wyciągnięcia ustawionych aliasów...


mindc

Problem został rozwiązany...  :attack:

domyślny kernel 2.6.33.4 ze Slackware 13.1 ma jakiś feler, po skompilowaniu jaja 2.6.34.6, z tym samym configiem, wszystko śmiga aż miło...


apohawk

Nauka na przyszłość, zmieniać kernela  %)
No good deed goes unpunished.