Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Odsylanie jednostek

Zaczęty przez mqqla, 27 Sierpień 2010, 09:52

mqqla

Witam,

po 3 latach wznowilem wlasnie liczenie w boinc i juz przy pierwszej próbce widze jakis problem :(
w managerze mam info o przeliczonej w 100% i odeslanej probce, ale na serwerze projektu niestety jest tylko info, ze probka do mnie poszla i status ma in progress.
Projekt to Einstein@Home. Skonczyl probke wczoraj, a z tego co pamietam pare lat temu od razu probki sie 'ksiegowaly' :)

Czekać, anulować próbkę, co robić?

pozdrawiam

apohawk

No good deed goes unpunished.

KrzychuP

A dokładniej: zaznacz w managerze w karcie 'Projekty' dany projekt i po lewej wciśnij 'Zaktualizuj projekt'

czasem projekty same wymuszają aktualizację i raportowanie próbek, a czasem dzieje się to dopiero przy pobieraniu następnych próbek

mqqla

oo... dzieki, pomogło :)

KrzychuP

no problem, po to toto tu jesteśmy  :D

Troll81

a ja chciałbym przywitać klegę mqqla i zaprosić go do działu wizytówek  :parrrty:

mqqla

dzieki za powitanie :) wizytowki nie bede mial takiej bogatej jak inni, wiec nie ma co pisac, w gry nie gram, komputer tez nie wypasiony ;)

nie chce robic balaganu w watkach, to tu zadam jeszcze jedno pytanie - czy sa jakies rozszerzenia do samego boinc managera? Mozna w nim ustawic takie rzeczy jak wykorzystanie procesora, czy ma liczyc w idle czy tez w trakcie pracy i takie tam. Poniewaz mam tylko laptopa do liczenia, na którym pracuję, to wyjący wentylator i grzejący się komp troche wkurza ;) Czy można jakoś tak ustawic managera, by jak na kompie sie pracuje, to ma np. 30% procka, a jak jest 'idle' to 100%? Te rzeczy mozna owszem ustawic niezaleznie, ale ja chcialbym jakoś połączyć te opcje.

pozdrawiam
m

JaRa

Wszystko masz w BOINC Managerze u góry -> zaawansowane -> preferencje lokalne
i sobie tam ustawiasz co potrzebujesz. Możesz też na stronie danego projektu te ustawienia porobić.
Pozdrawiam JaRa



mqqla

Tak, tyle znalazlem :)
tylko chodzi mi o bardziej zaawansowane reguly, scheduler ustawien i tego typu sprawy. Np. ze w dni tygodnia od 8-18 ma takie ustwienia, w pozostale inne, a pod warunkiem, ze nie jest idle to jeszcze inne. Jezeli wszystko zamkniete jest w managerze to chyba nic z tego :(

simonic

Właśnie napotkałem podobny problem. Nie mam dostepu do niektórych moich komputerów, czy można zaraportować próbki na odleglość? Mam mnostwo probek SIMAPa do raportu a nie moge zrobić tego osobiscie :(


Szopler

Jeżeli jesteś w stanie wbić się przez sieć na te kompy i odpaliłeś boinc'a z opcją --allow_remote_gui_rpc to owszem.
Wpisujesz w BoincManagera IP i port kompa z którym chcesz się połączyć i widzisz zadania z tamtego kompa.
Ja tak u siebie z jednego kompa obsługuję w sumie 3x BOINC :).
Oczywiście odpowiednie przekierowania na routerze muszą być...

simonic

Gdzie wpisuje ten IP i port?


apohawk

Zaawansowane -> Wybierz komputer
No good deed goes unpunished.

simonic

tak, ale tam jest "wybierz komputer" i hasło...


dziubas

http://boinc.berkeley.edu/wiki/Controlling_BOINC_remotely
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Cytat: simonic w 29 Sierpień 2010, 00:33
tak, ale tam jest "wybierz komputer" i hasło...
Dokładnie. Wpisujesz ip i port, a w hasło hasło jeśli jakieś masz (gui_rpc_auth.cfg).
No good deed goes unpunished.

WUPES

   Celowo wyłączyłem pobieranie nowych i odesłałem wszystkie przeliczone wu  w SETI.  Na kompie nie ma  żadnego wu.  Gdy wchodzę na stronę www seti do sekcji ,,zadania" mojego kompa – to w zakładce  ,,in progress" mam 53 przetwarzane wu  których w rzeczywistości nie liczę ! Nie wiem jakim cudem trafiły na moje konto, widzę jednak inny problem: będą wisieć na moim koncie do chwili gdy minie czas raportowania kiedy  pokażą się w sekcji ,,error" z opisem ,,timed out – no response" Do tego czasu ponieważ obliczenia nie są ukończone więc nikt za nie punktów nie dostaje, poprzedni liczydłowy ma je jako oczekujące w sekcji ,,pending" a następny liczydłowy nie dostaje ich do obliczeń. Czas obliczeń przedłuża się niemiłosiernie, bo wystarczy że kilku liczydłowych przekroczy termin odesłania a czas obliczeń biegnie od początku i się sumuje  nawet kilka miesięcy. Obejrzałem historię takiego wu którego pierwszy liczydłowy skończył liczyć w lutym 2010 i od tej pory wu błąka się po kompach  bez końcowego efektu.
   
Ilość niepunktujących plików wu oczekujących ("pending") na zakończenie obliczeń jest olbrzymia i warto by coś zrobić dla procesu usprawnienia obliczeń.

Czy jest rozwiązanie tego problemu?  Można zaproponować co najmniej dwa:
1/ Boinc Manager po wybraniu polecenia ,,zaktualizuj projekt" powinien uzgadniać stan wu obecnych i  obliczanych na kompie ze stanem zarejestrowanym na serwerze projektu. Te wu które są na serwerze a nie ma ich na kompie powinny być zwalniane do wysyłki z serwera  do następnego liczydłowego.
2/ Liczydłowy powinien mieć możliwość ,,ręcznego"  przerwania obliczeń  i zwolnienia pojedynczego wu do wysłania dla następnego liczydłowego ( teoretycznie taka możliwość obecnie istnieje poprzez opcję ,,przerwij" - ale dotyczy to jedynie plików wu które są widoczne w zadaniach BOINC Manager'a, jeżeli pliku na kompie nie ma to nie można przerwać jego przetwarzania ). Taka możliwość powinna być wprowadzona po zalogowaniu się na konto użytkownika .

Nie znam angielskiego aby móc postawić ten problem na angielskojęzycznym forum BOINC-SETI 

Jeżeli ktoś z szanownych Liczydłowych  podziela wyżej przedstawione opinie i dysponuje znajomością angielskiego może mógłby to zrobić?

mqqla

Cytat: dziubas w 29 Sierpień 2010, 01:16
http://boinc.berkeley.edu/wiki/Controlling_BOINC_remotely
no, tez wczoraj tam trafilem :)

zauwazylem, ze boinc manager, nawet jesli dziala jako usluga, slucha sie tego, co przekaze mu sie z boinccmd, m.in. aktualizuje swoja konfiguracje w runtime z pliku global_prefs_override.xml za pomocą opcji --read_global_prefs_override
zrobilem sobie w schedulerze windowsowym odpalanie kilku batchy, ktore nadpisuja wlasciwa konfiguracje dla czasu (np. w nocy 100% mocy procka) i wywoluja boinccmd --read_global_prefs_override. Manager sie przestawia, a o 7 rano znow przelacza sie na 33%, bo scheduler wywoluje innego batcha, ktory nadpisuje z konfiguracje innym plikiem xml

i pieknie, mam kilka profili w zaleznosci od czasu :)

pozdrawiam