Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2010.09: RNA World

Zaczęty przez dziubas, 08 Wrzesień 2010, 21:00

dziubas

proponuje tu przenieść dyskusję o obecnym PM, bo ktoś mogłby pomyśleć, że to solidny projekt POEM przysparza nam ten ból głowy

Cytat: 33oliver w 08 Wrzesień 2010, 20:21
w pendingu już przeszło 3000pktow czeka a na walidacje w RNA czeka przeszło 22.000 próbek....  :(
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

ponad 29h liczenia 92,xx% WU RNA,  przylaczylem sie do nowego projektu sciagnelo WU zaczelo je liczyc (zawieszajac WU RNA) po wznowieniu 3,xx% done ....
Chyba zaczne anulowac wszystkie WU RNA powyzej paru h  :wth:


KrzychuP

A masz zaznaczone w opcjach, żeby zostawiał aplikację projektu w pamięci przy przełączaniu na inny?

mimeq

#3
Cytat: KrzychuP w 13 Wrzesień 2010, 14:13
A masz zaznaczone w opcjach, żeby zostawiał aplikację projektu w pamięci przy przełączaniu na inny?

Tak mam.
Nie wiem czy problem nie tkwi ilosci RAMu (2GB) ostatnie WU RNA zajmuja 6xx-7xxMB na WU co przy 4 rdzeniach skutkuje komunikatami "zbyt mala ilosc pamieci RAM".
2GB RAM zamowiony ma byc jutro na ~13 zobacze co i jak wtedy choc przy XP 32bit sytuacja zmieni sie tylko troche i chyba trzeba bedzie instalnac Win7.

Edit:
Kolejne WU po 36h 100% - teraz ma 39h13min i dalej 100% przetwarzany  >:(


33oliver

macie jakieś WU? od rana mam pusto....

dziubas

#5
macie, ale co i raz są chwilowe braki np.:

Vista64
wto, 14 wrz 2010, 16:01:42   RNA World   Message from server: cmcalibrate is not available for your type of computer.
wto, 14 wrz 2010, 16:06:48   RNA World   Scheduler request completed: got 1 new tasks

Linux64
wto, 14 wrz 2010, 16:18:22   RNA World   Message from server: (there was work but it was committed to other platforms)
wto, 14 wrz 2010, 16:28:37   RNA World   Scheduler request completed: got 3 new tasks
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

U mnie na maszynach na których warunkowo ten projekt jest liczony unity "kapią", ale nie na tyle by zaspokoić głód maszyn.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

dziubas

fakt, próbowałem przełączyć wielordzeniowce całkowicie na ten projekt, ale nigdy nie miały dość próbek, więc dalej liczą głównie simap.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

Narazie "najwieksze" WU jakie udalo mi sie zakonczyc powodzeniem  ;D

http://www.rnaworld.de/rnaworld/workunit.php?wuid=2873179


dziubas

gratulacje, moje najdłuzsze miały "tylko" dwadzieścia pare godzin, a i tak mnie korciło żeby je uwalić  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Szopler

#10

33oliver

Cytat: Szopler w 16 Wrzesień 2010, 17:36


wole nie widzieć Twojej miny jak trzeba będzie przed końcem zrobić restart bo się coś zatnie itp itd - przeliczyłem nie raz po 20h z 4 próbki naraz a po restarcie miałem 3,888% i liczyło od nowa..... mniejsze próbki są jednak bezpieczniejsze a punktowo i tak wychodzi to samo

dziubas

też mam teraz kilka stuparogodzinnych, zostawiłem je z ciekawości, grozi mi co najwyżej że same się wykrzaczą (ostatnio nie ma z tym problemów)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

33oliver

dziś już przeszło 10 mi się wykrzaczyło..

Szopler

Cytat: 33oliver w 16 Wrzesień 2010, 17:50
Cytat: Szopler w 16 Wrzesień 2010, 17:36


wole nie widzieć Twojej miny jak trzeba będzie przed końcem zrobić restart bo się coś zatnie itp itd - przeliczyłem nie raz po 20h z 4 próbki naraz a po restarcie miałem 3,888% i liczyło od nowa..... mniejsze próbki są jednak bezpieczniejsze a punktowo i tak wychodzi to samo

Te próbeczki chodzą na dedykowanym kompie - tylko czysty linux 64 bit (server) + boinc ;)

dziubas

nam zwiechy niestraszne, moje próbki załatwić może tylko dłuższa niż 40 minut przerwa zasilania ;D

Cytat: Szopler w 16 Wrzesień 2010, 19:16
Te próbeczki chodzą na dedykowanym kompie - tylko czysty linux 64 bit (server) + boinc ;)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

Mi sie nic nie "wykrzacza" chyba ze macie na mysli brak chekpointow i wracanie po kilku/kilkunastu godzinach liczenia do poczatku ...
Takich sytuacji juz kilka mialem niestety :wth:


apohawk

U mnie liczy się jedna próbka 132 godzin i ma 80%. Pierwotnie całość miała się liczyć 56 godzin, ale w okolicy 35% zwolniło tak, że myślałem, że nigdy się nie skończy, ale w końcu ruszyło. Estimate projektu to: 2d 13h...
No good deed goes unpunished.

dziubas

no, one tak mają, te próbki. potem się jeszcze potrafią na dłużej zatrzymać przy 99.919%
a propos checkpointów, zajrzałem do logu odesłanej jednostki, a tam coś takiego:

wrapper: writing checkpoint image
wrapper: starting ./freeze chkpoint 11437
sh: ./freeze: No such file or directory
wrapper: writing checkpoint image
wrapper: starting ./freeze chkpoint 11437
sh: ./freeze: No such file or directory
wrapper: writing checkpoint image
wrapper: starting ./freeze chkpoint 11437
sh: ./freeze: No such file or directory
wrapper: writing checkpoint image
wrapper: starting ./freeze chkpoint 11437
sh: ./freeze: No such file or directory

itd. itd.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

8.BOINC Synergy 1930024
9.BOINC@Poland 1925363

Niecale 5k przy poprzedniej aktualce, przy nastepnej powinnismy ich lyknac  ;D

btw coraz wiecej dostaje takich "potworkow":

estimated runtime on reference system   2d 20h 11m 21s (245481 s)


apohawk

Dwa dni, jasne. Mam takiego, co się miał dwa dni liczyć: http://www.rnaworld.de/rnaworld/workunit.php?wuid=2850146
Zaraportuję go wieczorem jeśli się w końcu zakończył, ale liczył się ponad 230h (stan na rano). Oby jeszcze ktoś inny zdążył to przeliczyć przed końcem miesiąca, żebym punkty za to dostał w ramach PM.
No good deed goes unpunished.

mimeq

http://i55.tinypic.com/33ux5kn.jpg

Srednio 1% na 1h - najgorsze ze przy takim WU ze po osiagnieciu 100% pewnie zejdzie mu jeszcze kilka godzin, a trzeba by dac troche odpoczac lapciakowi.


apohawk

Gdzieś między 30 a 50% liczyło się masakrycznie długo. 10 dni do końca miesiąca, oby ktoś to jeszcze zdążył przeliczyć  :attack:
No good deed goes unpunished.

Szopler

Cytat: Szopler w 16 Wrzesień 2010, 19:16
Cytat: 33oliver w 16 Wrzesień 2010, 17:50
Cytat: Szopler w 16 Wrzesień 2010, 17:36


wole nie widzieć Twojej miny jak trzeba będzie przed końcem zrobić restart bo się coś zatnie itp itd - przeliczyłem nie raz po 20h z 4 próbki naraz a po restarcie miałem 3,888% i liczyło od nowa..... mniejsze próbki są jednak bezpieczniejsze a punktowo i tak wychodzi to samo

Te próbeczki chodzą na dedykowanym kompie - tylko czysty linux 64 bit (server) + boinc ;)

Jak mi przy 90% cofnęło się do 36 to normalnie ... anulowałem :shame:

apohawk

Dziwne, jakiś bug pewnie. Mi nie cofało, a cmcalibrate ponoć nie miały checkpointów, więc cofnęłoby do 0%, jak by Ci taska wywłaszczyło.
No good deed goes unpunished.

dziubas

niedawno udało mi się na "cienkim" pececie z winxp doprowadzić ~100 godzinną próbkę do szczęsliwego końca, zajrzałem na konto i widzę, że od razu ma ok. 1200 pkt. No, myśle sobie, ktoś się w końcu doczekał, ciekawe kto  ... sciagacz!
Tak się niechcący wspiera konkurencję  ;)

Cytat: apohawk w 20 Wrzesień 2010, 22:04
Gdzieś między 30 a 50% liczyło się masakrycznie długo. 10 dni do końca miesiąca, oby ktoś to jeszcze zdążył przeliczyć  :attack:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Ten mój task to poszedł do samych phenomów, więc może ktoś się wyrobi.
No good deed goes unpunished.