Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Trwałość i gwarancja baterii DELL

Zaczęty przez Szopler, 09 Wrzesień 2010, 18:50

Szopler

Jaki jest okres gwarancji na akumulator do Laptopów Dell'a (mam XPS M1530) ??
Po 2 latach użytkowania głównie w domu (zasilacz) i liczenia BOINC ;) wyświetla mi się komunikat o potrzebie wymiany akku - stracił prawie całą pojemność :(.

Troll81

bateria ma rok gwarancji u della a starcza na faktycznie ok 2 lat :D wiem bo w firmie w której pracuje wszyscy mają delle :D

Szopler

Czy jest jakaś domowa ;) matoda aby ten akku lekko podratować (rozładowanie i ładowanie specjalnym cyklem, zamrażanie, itd.) ?
Czy to (na krótką metę ma sens)? I tak kupię nowy, ale co szkodzi się pobawić... ;)

Tomasz R. Gwiazda

z obserwacji u mnie to wiem ze w Dell w lapkach to czesciej zasilacze padaja niz baterie.
Hmm co do softu do maintenance accu to nie kojarze czy Dell cos ma

Ja jestem fanem IBM i ThinkPad i tam jest swietny soft do tego. Nawet sam sugeruje kiedy i co robic z accu aby poprawic pojemnosc ect

Troll81

Możesz spróbować zrobić kilka cykli pełnego rozładowania i ładowania baterii.

Rozładowujesz normalnie pracując (wyłącz BOINC bo za szybko baterie zeżre), a potem ładujesz do full (nawet kilkanaście godzin). Ale fakt że w dellu to szybciej bym zasilacz podejrzewał :D

Szopler

Wyjąłem akku całkiem i od kilku godzin chodzi na samym zasilaczu (BOINC - GPUGrid Only), więc to raczej na pewno nie zasilacz.
RMA Clock podaje pojemność akku i jest jakies 10% nominalnej :/.

Tomasz R. Gwiazda

w sensie ja mowilem ze zasilacze padaja u mnie (padaja = nie laduja i nie daja pradu) :)

Troll81

w mojej firmie też padają. Mam ich cały karton bo dell nie naprawia zasilaczy tylko wysyła od razu nowe. Jak się firma w końcu zdecyduje tego pozbyć to już gadałem z ludźmi którzy byliby chętni na pobawienie się nimi :D

TJM

Akumulator możesz oddać do regeneracji, po regeneracji będzie jak nowy i również dostaniesz na to gwarancję. Kluczowa sprawa to nie uszkodzić elektroniki która w nim siedzi.
Nie kombinuj żadnymi dziwnymi sposobami, taka bateria może się zapalić lub eksplodować w najgorszym wypadku. Baterię w takim stanie wyjąłbym i już więcej jej nie wkładał, pożytku i tak z niej nie ma, a zapewne w niedługim czasie zacznie puchnąć - jak spuchnie może się zdarzyć, że po prostu rozedmie się jak balon i przy okazji rozedmie laptopa/klapkę %)

W tym wypadku Dell tam najwyżej naklejkę przykleja, założę się że same ogniwa są made in China, stąd trwałość jest jaka jest. 2 lata to i tak dużo, pewnie BOINCem trochę dobiłeś. Ja do pracy stacjonarnej wyjmowałem z laptopa baterię, spokojnie może parę tygodni przeleżeć na półce i się sama nie rozładuje.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PMG

Właśnie - jak to jest z tym wyjmowaniem baterii ? To rzeczywiście coś daje czy to takie placebo ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

pszyklejony


TJM

Zależy od laptopa, w niektórych baterie są ciągle doładowywane i rozładowywane.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

u mnie poprzez soft mozna ustawic wszystkie tresholdy, ze ma ladowac przy okreslonym % ect