Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Neo czy netia

Zaczęty przez lolek, 12 Wrzesień 2010, 13:05

lolek

Zastanawiam się nad netem z Neti na lini TP. Ma to ktoś, a jeśli tak to jak to się sprawdza?

Szopler

Ja mam.
Linia TP - abonament socjalny (założony jak jeszcze istniał, bo mało kto korzystał z telefonu) Dzięki temu mniejsza opłata niż za samo "utrzymanie" linii.
Internet Netia 16mbps - jak trafię dobry serwer to ściąga z prędkością 1.69MB/s czyli miodzio.
Do tej pory (od roku) jeden pad netu i to związany z awarią ogólnopolską jak w Novotelu w Wawie padło zasilanie ;).

Gargul

Sam nie mam ani jednego, ani drugiego. Pewnie z racji na moich klientów z tymi usługami. o Neo wogóle zapomnij. W sieć inwestują tylko tyle, by się nie załamała pod własnym cieżarem. Techników jest za mało i są przepacowani. Do tego jest spora rotacja w tym pionie. "Chmurka" Neo (network cloud), to jedno wielkie zagłębie wirusów. Do tego słynna niebieskia linia. Netia jest na etapie pozyskiwania klientów, bardziej o nich dbają. Nie znam nikogo z tej firmy, więc nie wiem jak z zapleczem sprzętowym u nich na węzłach. Jesli nie masz wyboru - Netia. Ale nie polecam żadnego z tych usługodawców. Sam mam lokalnego operatora kablówki.

lolek

Mieszkam na wsi więc o kablówce mogę zapommnieć. Teraz mam neo ale netia ma dużo niższe ceny i zastanawiam się nad przesiadką.

Troll81

ja bym się bez żalu przesiadał na korzystniejszą ofertę. Tylko wyczai czy TPSA nie szykuje się do jakiejś nowej promocji bo może się zdarzyć że za miesiąc podjąłbyś inną decyzje :D

lolek

TP musiało by obniżyć ceny o połowę w co powątpiewam. W neti 4mb są droższe o 5 zł niż 1mb w TP

gregre

więc może rozwiązanie przyniosła by jakaś wifi?
sam mieszkam na wsi, telefonu stacjonarnego nie mam więc wszystko co przez tp odpada, dobrze że ktoś z wifi się pojawił w okolicy,
na pewno nie polecam żadnego internetu z sieci komórkowej
poszukaj może będzie dobra oferta jakaś...