Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

BAM kilka pytań bo nieogarniam tematu ?

Zaczęty przez Krzysiak, 13 Wrzesień 2010, 12:09

Krzysiak

Postanowiłem pobawić się menadżerem BAM i trochę nie ogarniam tematu  %)
Zapoznałem się z tym:
http://www.boincatpoland.org/wiki/BAM
i z tym
http://pl.boincstats.com/page/faq.php?pr=bam

i teraz
1. Jak zaloguje się do Menadżera Kont to w zakładce projekty co powinno mi wyskoczyć - czy poszczególne projekty muszę dodać ręcznie na każdym komputerze ?
2. Czy dla poszczególnych komputer mogę ustawić indywidualne preferencje dla jednego projektu ?
3. W preferencjach na stronie projektu Collatz Conjecture można ustawiać od 0 do 100 pozycję "Maximum CPU % for graphics 0 ... 100 " - o co biega w dużym skrócie ?

Na razie zrezygnowałem z Bam`a nie mogę go skonfigurować po mojemu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mori

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Wrzesień 2010, 12:091. Jak zaloguje się do Menadżera Kont to w zakładce projekty co powinno mi wyskoczyć - czy poszczególne projekty muszę dodać ręcznie na każdym komputerze ?
"Wyskakuje" to, co masz ustawione tutaj: http://pl.boincstats.com/bam/resources.php
Do tego klient powinien połączyć się z BAMem, gdzie znajdziesz sobie go na liście: http://pl.boincstats.com/bam/host_list.php -- i tam sobie skonfigurujesz go indywidualnie.

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Wrzesień 2010, 12:092. Czy dla poszczególnych komputer mogę ustawić indywidualne preferencje dla jednego projektu ?
Tak, tutaj: http://pl.boincstats.com/bam/host_list.php

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Wrzesień 2010, 12:093. W preferencjach na stronie projektu Collatz Conjecture można ustawiać od 0 do 100 pozycję "Maximum CPU % for graphics 0 ... 100 " - o co biega w dużym skrócie ?
Ilość procesora, która jest używana do wyświetlania grafiki, gdy sobie ją oglądasz. Pewnie obejmuje i wygaszacz ekranu, ale nie wiem, nie znam się. To NIE JEST opcja, która definiuje, ile procka zużywa BOINC/projekt do obliczeń.

Krzysiak

No może jutro się jeszcze raz pobawię

Tylko jeszcze jedno
MilkyWay@home i Collatz Conjecture nie chcę żeby liczyło próbki dla CPU a BAM mi usilnie przestawia to na stronie projektu
Jak z tym sobie poradzić ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mori

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Wrzesień 2010, 23:47MilkyWay@home i Collatz Conjecture nie chcę żeby liczyło próbki dla CPU a BAM mi usilnie przestawia to na stronie projektu
Jak z tym sobie poradzić ?
o_0 Dziwne, u mnie się tak nigdy chyba nie działo. Skonfiguruj sobie najpierw wszystko po stronie BAM, a potem dla pewności po stronie projektów i powinno być dobrze - ale że ja tak nie miałem, to nie wiem... Może ktoś, kto miał, będzie umiał wyjaśnić?

AiDec

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Wrzesień 2010, 23:47
MilkyWay@home i Collatz Conjecture nie chcę żeby liczyło próbki dla CPU a BAM mi usilnie przestawia to na stronie projektu

Pierwsze slysze zeby BAM cos takiego robil...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

Chyba że BAM po rejestracji przywrócił do każdego projektu ustawienia domyślne na stronach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 14 Wrzesień 2010, 09:48
Chyba że BAM po rejestracji przywrócił do każdego projektu ustawienia domyślne na stronach

BAM przywraca domyślne.
Trzeba ustawić projekt na jego stronie żeby nie pobierał WU dla np.: CPU.

Krzysiak

Mam pytanko czy jak zahaczę opcję w Bam
"Nie pobieraj zadań"
to mi przeliczy do końca te już pobrane a jak sama nazwa wskazuje nie będzie pobierać nowych?
Czy po prostu zrestartuje cały projekt i obecne obliczenia dokonane w jakimś tam stopniu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

emik

przeliczy do końca pobrane, ale nie pobierze nowych - ale przynajmniej u mnie po przeliczeniu i odesłaniu, trzeba ręcznie zaktualizować projekt


AiDec

Cytat: emik w 27 Wrzesień 2010, 15:55
przeliczy do końca pobrane, ale nie pobierze nowych - ale przynajmniej u mnie po przeliczeniu i odesłaniu, trzeba ręcznie zaktualizować projekt

Sadze ze nie trzeba - sadze ze sam zaktualizuje przed dedaline`m.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 27 Wrzesień 2010, 16:12
Cytat: emik w 27 Wrzesień 2010, 15:55
przeliczy do końca pobrane, ale nie pobierze nowych - ale przynajmniej u mnie po przeliczeniu i odesłaniu, trzeba ręcznie zaktualizować projekt

Sadze ze nie trzeba - sadze ze sam zaktualizuje przed dedaline`m.
Niestety nie <- no przynajmniej nie u mnie. Może to zależy od projektu.
Zresztą jak dla mnie BoincManager ma parę wkurzających bugów.
Ja odkąd straciłem 100 przeliczonych WU chyba dDM <- manager nie zaktualizował sam i wysłałem po deadline. 100 WU wisiało w sekcji "error" czyli w sumie kilkanaście godzin w plecy. Od tego momentu sam aktualizuje projekt, jak wszystkie WU przerobi.

Krzysiak

Pytanko jak to jest z tym przydzielaniem procentów na zasoby
Mimo to że mam przydzielone po 50% mocy GPU dla Milky i Collatz
To  i tak więcej liczone jest próbek dla Collat - nawet cały tydzień może nie ruszyć Milky - więc zacząłem sterować to ręcznie  ;)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 24 Październik 2010, 22:10
Pytanko jak to jest z tym przydzielaniem procentów na zasoby
Mimo to że mam przydzielone po 50% mocy GPU dla Milky i Collatz
To  i tak więcej liczone jest próbek dla Collat - nawet cały tydzień może nie ruszyć Milky - więc zacząłem sterować to ręcznie  ;)
Ważniejsze od ustawień % w BAM jest to co masz ustawione w danym projekcie.
Powiem tak, jeśli chcesz liczyć te dwa projekty na zmianę to ustaw te same % dla obu projektów i ustaw jakiś czas przełączania między projektami <- wtedy będzie liczył Milke przez np.: 60min potem przejdzie i policzy Collatz przez 60min, chyba że masz więcej niż jedno GPU np.: dwa to może policzy ci tak jak u mnie 1xGPU liczył non-stop Collatz, a drugi GPU liczył tylko Milke.

vyrm86

#13
Witam, mam 2 problemy:
1. http://pl.boincstats.com/bam/account.php - tutaj mam swój numer "Identyfikator BOINCstats BAM". Kiedy podstawiłem go do adresu sygnatury z wynikami, wyświetlają mi się wyniki jakiegoś człowieka z USA  ???
2. Synchronizacja projektu z BAM nie daje żadnego rezultatu (zapisałem się do niego poprzez BOINC Managera).

Cyfron

#14
jak chcesz sygnaturki to sobie wejdź tutaj: http://boincstats.com/bam/signature.php tam masz kilka rodzajów sygnaturek, które możesz dodatkowo sobie formatować.

Tomasz R. Gwiazda

albo na stronie Moje szczegółowe statystyki
znajdujesz linka URL graficznej sygnatury użytkownika

Troll81

vyrm86 witaj na naszym forum i zapraszam cię do działu wizytówki. Jak nam podasz z którego województwa jesteś to uwzględnimy cie w rankingu województw.