Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

lolek

Zainstalujcie win 7 x64 do tego aktywator (jak coś to mam jeden sprawdzony, mogę podesłać) i będzie po problemie. Nawet będzie można korzystać z Windows Update  :D

PBT_marian_boss

Jeżeli możesz to też mi się wydaje że win 7 x64, w niektórych projektach lepiej liczy. Do tej pory stały na tym firmowe 7 ale niestety nie mogę ich przekazać ;)

Cyfron

myślę, że ostatecznie ten miesiąc pod Win7 możemy przeznaczyć na testy sprzętu - jego stabilności itd, a potem się zobaczy, czy trzeba będzie przeinstalowywać, czy nie.

Ja postaram się pouruchamiać kompy, ale jak mówiłem - potrzebuje namiary na BAM SKB@P i AiDec'a (kamrat zabiegany i po nocach pracujący, już pracujemy powoli nad tematem) aby mi pomógł z optymalizowaniem/OC.

AiDec

Cytat: Cyfron w 22 Wrzesień 2010, 16:56
właśnie chciałem aktywować ten jeden Win 7 i się okazało, że niestety nie mogę, bo mam tylko jeden klucz, a mam też zainstalowany ten system gdzie indziej.

Co mam tam postawić?
Propozycje?
WindowsXP x64? albo x32?

Zajmiemy sie tym - dostaniesz ode mnie soft.


Cytat: Szopler w 22 Wrzesień 2010, 17:27
proponuje ubuntu 64 bit ;)
i dać dostęp po ssh to ktoś z nas zainstaluje boinca
a obsługa z managera gdziekolwiek na świecie pod warunkiem otwarcia dla każdego skb@p jednego portu na routerze

Ok, ale wtedy musisz sie tez zajac calkowita konfiguracja systemu, jak rowniez instalacja sterow tak zeby wszystkie grafy chodzily jak nalezy (bo ani Cyfron ani ja tego nie zrobimy). Dodam ze mamy 3 rozne mobo i cztery rozne grafy. I dodam ze ja bardzo chetnie pzekaze temat `opieki` sftwareowej komus innemu :P. Ja tylko chcialem pomoc Cyfronowi i dlatego sie zglosilem, ale nie zebym bronil tylka na tej posadzie ;).


Cytat: Szopler w 22 Wrzesień 2010, 17:27
a obsługa z managera gdziekolwiek na świecie pod warunkiem otwarcia dla każdego skb@p jednego portu na routerze

Oczywiscie jestes w stanie to zrobic? ;). Bo my raczej nie.

Widzisz, to jest tak jak Tomasz Gwiazda napisal: ze przejscie na linuksa to zamiana jednego problemu na wiekszy.


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Wrzesień 2010, 17:34
srubuntu :P
to ma liczyc na GPU, sprawnie i stabilnie
watpie czy da sie i czy da sie da sie do tego przekonac Aideca :)

Nie da sie. No chyba ze ktos mi bedzie za to placil `na godziny`, to wtedy nawet sobie urlop z pracy wezme na te 6 miesiecy konfigurowania graf pod linuksem.


Cytat: Rysiu w 22 Wrzesień 2010, 17:54
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Wrzesień 2010, 17:34
watpie czy da sie
A czemu niby ma się nie dać?

Bo AiDec ma podejscie, ze jak sie cos da zrobic lawo i nieskomplikowanie, to nie szuka sie na sile ani linuksa ani iPhone`a.

W ramach proby zrozumienia tematu, zachecam do postawienia BM z pelna i popawna obsluga graf pod linuksem, gdzie macie 3 rozne mobo i 4 rozne grafy. I oczywiscie chce miec pelna mozlwosc sterowania OC rdzeni, pamieci (CPU i GPU - niezaleznie od tego ile GPU tam jest lub bedzie) i poprawne wyswietlanie wszystkich informacji (tempy, taktowania, obciazenie, zajetosc pamieci itp.) jakie sa dostepne pod windowsowymi nazedziami (Afterburner, GPU-Z, CPU-Z, CoreTemp, RealTemp). I do tego chce miec mozliwosc za pomoca 3 klikow podloczenia sie do kazdego z tych kompow (pelny remote control), bez koniecznosci pamietania IPow, niezaleznie czy kompy stoja za NATami i Firewallami i bez koniecznosci pamietania JAKICHKOLWIEK komend.


Wyjasnilem?  :D


Cytat: Cyfron w 22 Wrzesień 2010, 17:57
BTW: co się stanie jak nie aktywuje WIN?
Czy to nie jest tak, że będę miał tylko na tapecie komunikat, że system nie jest legalny?

Nic wielkiego - komunikaty beda, do tego brak mozliwosci instalacji `srednio` potrzebnego softu od M$.


Cytat: Cyfron w 22 Wrzesień 2010, 19:16
ale ten komunikat sobie sam zniknie i wstanie system, czy w razie awarii prądu i wstaniu komputera będzie czekało na kliknięcie i nie będzie nic liczyć do tego czasu?

W W7x64 Ultimate tak - wstanie sobie sam. Aczkolwiek najpierw sobie odczeka kilka minut zanim sie wlaczy. Ale spox, ten temat juz nie musi byc dluzej dyskutowany - dostaniesz ode mnie soft.


Btw, o namiary na BAM to bezposrednio wal do Pigulca.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Na linucha jest tak mało softu, że ja ze swoim hobbystycznym serwerkiem meteo przeszedłem na win xp.
Po prostu nie ma oprogramowania, które obsłuży moją stację meteo (w ogóle nie ma) i kamerę IP (w sensowny sposób - bez je..a się) pod linuksem.
Nawet, żeby w winzgrozie wyciągnąć dane to muszę sam napisać program (na szczęście część roboty już ktoś za mnie zrobił i znalazłem źródła w necie).
Tak więc lin był ale się zmył. Nawet dedykowany komp na którym chodzi tylko boinc zostanie wkrótce obarczony zvistą (z lapka na którym z kolei mam xp x64) bo chcę sprawdzić czy zintegrowana na mobo grafa da radę collatzowi...

apohawk

Nie róbcie z tego tematu krucjaty przeciwko linuksowi. Wychodzi tylko lista rzeczy, których nie potraficie zrobić.

Otwarcie portu na routerze to kwestia tego, czy router to umożliwia. Miałem routery dostarczane przez TP do Neostrady, a teraz przez UPC i na obu bez problemów potrafiłem otworzyć i przekierować do odpowiedniego komputera interesujące mnie porty. Tyle peanów pod adresem windowsa i konfiguracji wszystkiego przez klikanie, a portu na routerze nie możecie otworzyć, przecież to też się klika! Sprawdzić konfigurację przez www i nie marudzić.

Wg mnie, to stawiajcie tam takie OSy, żeby wam było wygodnie tym zarządzać, bo to do tego głównie się sprowadza. Mam nadzieję, że nie będzie w tym wątku więcej narzekań na linuksa, a na przyszłość zmieńcie retorykę z "na linuksie się nie da" na "na linuksie nie potrafię".

Disclaimer: jest późno i jestem chory  :wth:
No good deed goes unpunished.

dziubas

no nie, na pewno nie chodzi o umiejętność konfigurowania routera, sądzę raczej że Cyfron nie ma do niego wejścia (ktoś inny trzyma na nim łapki).
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

goofyx

:)
Temat serwisowania SKB@P stacza się w kierunku znanym "Windows vs Linux".
Osobiście nie mam nic do linucha (mam postawionego kubuntu jako system dodatkowy), ale z tego co próbowałem na moim Spider1 w czerwcu to przeżyłem 3 nocki mordengi pod tytułem "Linuks nie chce lub źle działa na HD5970" <- nie jestem guru w temacie linucha więc dałem sobie spokój.
Osobiście nie polecam Visty, ale polecam Win 7 64bity <- pracuje stabilnie i bez problemów.

ps.: może to nie w temacie: jaki jest cennik za zakup punktów z SKB@P? <- najlepiej w CC.

krzyszp

Panowie, chwileczkę... Na "oficjalnych" kompach B@P chcecie piraty stawiać??? Mi ten pomysł się nie podoba  :o

Moja propozycja: albo stawiajmy Ubuntu i dostęp przez ssh - ktoś w końcu sobie poradzi z instalacją, albo składka na systemy - jak coś, to się dołożę.

Sorki, ale co innego prywatne maszyny, a co innego coś "społecznościowego" - jak nas nie stać na W764, to znaczy, że jest nie warty tych pieniędzy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 01:27

Otwarcie portu na routerze to kwestia tego, czy router to umożliwia.




Na pewno routery to umożliwiają, tylko komp będzie w sieci uczelnianej, do której nie ma na dobrą sprawę dostępu od zewnątrz.
Są tylko tunele, które są wystawiane na każdą osobę osobiście i dana osoba za dany tunel odpowiada - jeśli coś się stanie, przy użyciu jego tunelu, to wtedy ma ta osoba problem.

Admini sieci na uczelni są strasznie rygorystyczni, a ja muszę się jeszcze do nich przejść.

Peciak

Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2010, 07:31
Panowie, chwileczkę... Na "oficjalnych" kompach B@P chcecie piraty stawiać??? Mi ten pomysł się nie podoba  :o

Mi też się nie to podoba ale nie wierze w to że zostaną tam takowe zainstalowane.
Propozycja jest taka, można przecież bodajże na 30 dni zainstalować system na próbę zobaczyć co jest, jak ze stabilnością i czy się w ogóle to się opłaca bo może kompy się naturalnie już zużyły.
Co do systemu - jeżeli komp nie posiada karty do liczenia to instalowanie Windy jest bezsensem i marnowaniem kasy i licencji. Linux pięknie liczy aplikacje 64 (jest ich na dzień dzisiejszy więcej niż aplikacji pod Windowsa - dlaczego? ano dlatego że z tego co się poczytało na różnych forach zdecydowanie prościej się ją robi.)
CytatMam nadzieję, że nie będzie w tym wątku więcej narzekań na linuksa, a na przyszłość zmieńcie retorykę z "na linuksie się nie da" na "na linuksie nie potrafię".
Pewne rzeczy są do zrobienia nawet przez takiego lamera jak ja.

Kamraci skończmy z wojną bo ta do niczego nie prowadzi.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

CytatNie róbcie z tego tematu krucjaty przeciwko linuksowi. Wychodzi tylko lista rzeczy, których nie potraficie zrobić.

Otwarcie portu na routerze to kwestia tego, czy router to umożliwia. Miałem routery dostarczane przez TP do Neostrady, a teraz przez UPC i na obu bez problemów potrafiłem otworzyć i przekierować do odpowiedniego komputera interesujące mnie porty. Tyle peanów pod adresem windowsa i konfiguracji wszystkiego przez klikanie, a portu na routerze nie możecie otworzyć, przecież to też się klika! Sprawdzić konfigurację przez www i nie marudzić.

Wg mnie, to stawiajcie tam takie OSy, żeby wam było wygodnie tym zarządzać, bo to do tego głównie się sprowadza. Mam nadzieję, że nie będzie w tym wątku więcej narzekań na linuksa, a na przyszłość zmieńcie retorykę z "na linuksie się nie da" na "na linuksie nie potrafię".

Misiu bredzisz :) Ale biore to na karb twojego zmeczenia i choroby.

To jest siec uczelniana i nie ma tam routerow od TP czy UPC, tylko inne do ktorych Cyfron jako nie admin sieci uczelnianej nie ma miec prawa dostepu. Wiec o konfiguracji takowych nie ma mowy.
Oczywiscie ze wybor OS zalezy od tego kto bedzie sie tym opiekowal i na czym sie zna a nie na podstawie uprzedzen.
Dla osob ktore maja sie tym zajmowac ma byc to proste i oczywiste. Nie beda sie uczyly specjalnie obslugi Linuxa tylko po to zeby na tym stawiac SKB@P :)
I wojna systemowa nie ma tu nic do rzeczy.


Co do uzywania Win bez aktywacji, to on chyba bo tym okresie bedzie sie restartowal co 1-2h :)

PS: moze zalozemy oddzielny watek na temat Win vs Linux vs MacOs vs Inne ? :)

Waldi

eeeee...
dzień minął od mojej wizyty a tu nic w temacie o kompach.
Cyfron 3mam kciuki.

apohawk

@Tomasz, bredzę i będzie jeszcze gorzej, temperatura mi skoczyła. Chyba kojarzyła mi się czyjaś piwnica prywatna, w której to miało stać. Jak będzie AiDec w takim razie to konfigurował? Z tym jego "pełnym remote control"?

Podzielam zdanie krzyszp. Stawianie piratów na SKB@P to trochę niepoważne. Jeszcze narobi się Cyfronowi i jego uczelni problemów, jak ktoś postanowi policzyć licencje i komputery.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

LogMeIn nie potrzebuje zadnych specjalnych portow, tuneli ani innych bajerow


apohawk

primo - wszystko da się wyciąć na firewallu
secundo - albo skb@p przekierowywuje porty na jakimś publicznym IP, albo aidec przekierowywuje porty i skb@p musi wiedzieć jakie i gdzie, żeby się połączyć, albo gdzieś w necie rezyduje command center, jak w botnecie albo się jakieś cuda robi żeby dwa takie hosty połączyć, gdzieś czytałem kiedyś co się robiło (jakaś usługa do strzelanki czy czegoś takiego tak kombinowała), ale ani nie pamiętam co to było, ani wtedy nie zrozumiałem, o co chodziło.
Prawie jak skype ;)

A z tym VPNem to może nie taki zły pomysł?
No good deed goes unpunished.

Cyfron

SKB@P1 Zostqał dopięty do konta BAM.
Komputer ma jakieś odchyły ale bierzemy się za niego.
Myslę, że będziemy robić jeden komputer na raz :)

Ze względu na trwające wyścigi pozwoliłem sobie dopiąć ten komputer do rosetty i Collatza - żeby obciążać i grafikę i procka.
Według zaleceń postanowiłem nie dopinać do WUProp i FreeHAL.

Troll81

Ty lepiej zorganizuj kolejny zlot w kraku bo sprzęt się pomału kompletuje :D

Moi rodzice kupili lapsa więc moze starego kompa z domu im zabiorę i jeszcze jednego wytrzaskam. W sumie moze nawet 5 kompów :D

AiDec

#58
Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 01:27
Nie róbcie z tego tematu krucjaty przeciwko linuksowi. Wychodzi tylko lista rzeczy, których nie potraficie zrobić.

Raczej lista rzeczy ktore pod linuchem nie sa user-friendly. Jesli nie sa user-friendly to nie maja u mnie zadnych szans. Dwa, tzry kliki poprosze a nie stado komend.


Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 01:27
Otwarcie portu na routerze to kwestia tego, czy router to umożliwia.

No widzisz, a pod winda nawet nie musze wiedziec czy router to umozliwia - to sie nazywa user-friendly :).


Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 01:27
(...)a na przyszłość zmieńcie retorykę z "na linuksie się nie da" na "na linuksie nie potrafię".


Moja retoryka to nie `na linuksie sie nie da`. To raczej `linuks wcale nie jest dla kazdego` i wcale nie jest taki prosty, w przeciwienstwie do tego co pisza (zwlaszcza) developerzy Ubuntu.


Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2010, 07:31
stawiajmy Ubuntu i dostęp przez ssh - ktoś w końcu sobie poradzi z instalacją

IMHO, jakby zebrac pieciu najlepszych B@P`owych specow od linuksa, to moze byscie dali rade ;). Pisalem wczesniej jaka jest skala trudnosci. Ale sadze w pieciu zmusicie linucha do obslugi kilku GPU, jakichstam CrossfireX-ow i takich tam ;). Ale zeby nie bylo - drogi nie blokuje, moge nawet juz od dzisiaj przestac cokolwiek dzialac, dam Wam swobode, przestane juz tutaj pisac :) - pokazcie mi i Cyfronowi ze potraficie, ze to sie da, ze to takie proste. Ja bardzo chetnie Wam przyklasne  :respect:.


Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 08:44
Jak będzie AiDec w takim razie to konfigurował? Z tym jego "pełnym remote control"?

Kilka klikow i logmein stoi. A pozniej to juz tylko 2 kliki z mojego kompa i juz sie lacze. Ba, kazdy SKB@P bedzie mial nawet swoja ikonke na pulpicie u mnie :).


Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 09:10
primo - wszystko da się wyciąć na firewallu

Owszem, da sie. A nawet trzeba. Pod linuksem. Pod win to nie jest juz konieczne - w koncu mamy 21-szy wiek.


Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2010, 09:10
secundo - albo skb@p przekierowywuje porty na jakimś publicznym IP, albo aidec przekierowywuje porty i skb@p musi wiedzieć jakie i gdzie, żeby się połączyć, albo gdzieś w necie rezyduje command center, jak w botnecie albo się jakieś cuda robi żeby dwa takie hosty połączyć,

Cos a la comman center - kazdy komp jest widziany jako klient. Ja loguje sie przez strone internetowa i mam w browserze wyswietlany pulpit kompa ktory wybiore. Ba, moge w kazdej zakladce odpalic innego kompa i BA przerzucac miedzy nimi pliki :). 30 zakladek, 20 kompow i realtime control :). Zainstaluj sobie logmejna, a zrozumiesz jakie to proste i przydatne. Ba, masz dla kazdego kompa kompletne logi, statystyki, i jeszcze wiecej - mozesz tego kompa komus udostepnic! (wystarczy ze poda Ci maila  ;D)




Ludziska, mam rozne dziwne hobby, lubie extreme sports, uwielbiam norweskie narty wodne, ale tam gdzie sa grafy (a juz szczegolnie wiecej niz jedna na raz) to linuksa unikam i nikt mnie nie przekona (no chyba ze dobra stawka godzinowa, to co innego  ;D).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Nie wiem, czy na SKB@P2 nie ma jakiegoś problemu z HDD...

Troll81

obrazek się nie wyświetla....


Troll81

podany przez aideca

pszyklejony

I nart wodnych ciągniętych przez renifery nie widać :-\

Cyfron

Raport z dnia dzisiejszego:

Wszystkie 3 kompy:
- Zainstalowany Win7 Prof. x64
- Zainstalowane najnowsze stery do chipsetów ze stron producenta
- Zainstalowane sterowniki i CCC najnowsze ze strony www.amd.com
- Zainstalowany BOINC Menager 6.10.58
- Komputery (starają się) liczyć Rosette i Collatz'a (bo niestety mają resety...)
- Ustawienia w BIOS'ie wszystko na default
- Komputery mają poodkręcane obudowy, aby mogły w miarę fajnie pracować.
- Zrobione i zapięte (tak na wszelki wypadek) VGA Dummy w każdej grafice



Jutro może dorzucę zdjęcia tego jak to wygląda u mnie:)

Myślę, że przydałaby się pasta termoprzewodząca, abym wymienić ją na prockach - może ktoś kupi za kasę z konta SKB@P i mi podeśle ?;> Bo ja pasty nie chce wybierać, bo się na tym nie znam, a była batalia na forum o wyższości jednych nad drugimi :)

PBT_marian_boss

Cytat: Cyfron w 23 Wrzesień 2010, 14:42
Nie wiem, czy na SKB@P2 nie ma jakiegoś problemu z HDD...
Jak coś to daj znać mam chyba jeszcze jakieś używane pod IDE

Cytat: Cyfron w 23 Wrzesień 2010, 18:14
Myślę, że przydałaby się pasta termoprzewodząca, abym wymienić ją na prockach - może ktoś kupi za kasę z konta SKB@P i mi podeśle ?;> Bo ja pasty nie chce wybierać, bo się na tym nie znam, a była batalia na forum o wyższości jednych nad drugimi :)
Panowie, podeślijcie do mnie co kupić a ja już się tym zajmę. Niestety też się za bardzo nie znam na pastach więc sam nie chcę wybierać.

Troll81

liquid metal pro  :attack:

Szopler

Liquid Metal Pad - bo przy aplikacji pasty to Cyfron się "wycyfrzy"

Troll81


AiDec

#69
Ano zdecydowanie PAD, skoro Cyfron nie ma wprawy. Jeszcze nie ma, ale to sie zmieni...  XP   ;)  Zalozy proca z 50 razy... ;)





EDIT: Obrazek juz naprawiony  ;D. Ponownie twierdze ze ponownie naprawiony ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#70
dostaję to - http://static.4chan.org/image/4chan-leech.png

Cyfron

Dziś SKB@P2 zaliczył dziwnego zonka...
Nie mogłem go odpalić - startowało zasilanie i nic poza tym - żadnego obrazu, żadnych piknięć.

Wyciągnąłem grafiki - dalej nic, wyciągnąłem kości RAM - zaczął piszczeć.
Wsadziłem jedną kość ram (może zamieniłem je miejscami) i coś tam jeszcze piszczał, wsadziłem grafiki (zamieniłem je miejscami) i komp wstał normalnie, jakby nigdy nic...

Coś mi się zdaje, że jak dostane tą pastę, to rozłożę te komputery i złoże je na nowo - może to coś im pomoże.
Z pastą to się wstrzymajcie z kupnem do poniedziałku - zmierzę wtedy wentylator który się zepsuł i od razu by się jego kupiło i wysłało jedną paczką.

AiDec

SKB@P w Collatzu nie jest dolaczony do B@P - prosze o poprawienie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Zrobione

Ale widzę, że BoincStats ma problem z tymi kompami - BAM je widzi, ale statystyki nie uwzględniają tego co one liczą.
Już dałem odświeżenie CPID - teraz czekamy czy się znajdą.

EDIT:
Na prośbę AiDec'a komputery na GPU będą liczyć Milkę, ponieważ jest to lepszy projekt do diagnozowania kompa (AiDec go lepiej zna niż collatza :) )

mimeq

Cytat: Cyfron w 24 Wrzesień 2010, 18:30
EDIT:
Na prośbę AiDec'a komputery na GPU będą liczyć Milkę, ponieważ jest to lepszy projekt do diagnozowania kompa (AiDec go lepiej zna niż collatza :) )

:no: :no: w collatz aktualnie mamy wyscig  :attack:


Cyfron

ja tam nie wiem, ile ten komputer narobi tych próbek, bo one się regularnie co jakiś czas wysypują.

AiDec

Cytat: mimeq w 24 Wrzesień 2010, 18:41
:no: :no: w collatz aktualnie mamy wyscig  :attack:

Przykro mi :(, ale w SKB@P mamy aktualnie zonka :(. Wyscig wyscigiem, ale jak silnik nie pali to wscigu nie wygra (wlasnie dwa SKB@P sie wylaczyly). Wazniejsze zeby kompy uruchomic, wtedy wiecej wyscigow wygramy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

Wyścigi wyścigami, ale można byłoby, gdy zacznie działać, jednak liczyć PM, jak było ustalone...

Cyfron

Wszystko wróci do normy, czyli SKB@P będzie liczył projekt miesiąca, ale póki co musi zacząć cokolwiek liczyć bez krzaczenia się...

AiDec

Cytat: Mori w 24 Wrzesień 2010, 19:04
Wyścigi wyścigami, ale można byłoby, gdy zacznie działać, jednak liczyć PM, jak było ustalone...

Collatz, Milky sa dla GPU. Nie koliduja z PM ktory jest dla CPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka