Dobre Samopoczucie dla każdego czyli o Kołach Wzajemnej Adoracji

Zaczęty przez Pantarhei, 27 Wrzesień 2010, 16:55

Mori

Cytat: AiDec w 28 Wrzesień 2010, 09:27PS. Macie mnie natychmiast polubic. Jak mnie nie polubicie do piatku, to w sobote zakladam wlasny team! I zeby nie bylo pozniej zdziwka, ze MOJ NOWY TEAM bedzie sie nazywal Save the Vision of TomaszPawel`s 7GPUs  :attack:
Save the Vision of TomaszPawel`s 7GPUs @ POLAND ;)

Pigu


kotfryc

Przykład "gaszenia" nowego uczestnika przez starego:

LOGO - zabawy z Gimpem

W drugim poście wyjaśniłem o co mi dokładnie chodzi... i mam nadzieję, że to wystarczy...

A teraz parę uwag praktycznych dla starych wyjadaczy na podstawie wątku wyżej:

Nie krytykujcie nowych dopóki nie jesteście pewni do końca o co chodzi... Czasem ktoś chce dobrze pomimo że to wygląda inaczej, a wy go możecie w ten sposób zniechęcić. Nie daj Boże kierując się owczym pędem pojawiła by się tutaj krytyka kilku osób starszych stażem ... - w takim wypadku wiele osób by odeszło bez słowa komentarza...
Nie traktujcie nikogo z góry... Kolega wyszedł z założenia, że zaraz będę chciał wprowadzać rewolucję na stronie i w drużynie co jest nieprawdą...


lolek

E tam marudzisz. Każdego czasem się krytykuje i ochrzania na tym forum tak jak w życiu. I to bez różnicy czy młody kamrat czy stary wyjadacz. Ty trafiłeś na bardzo spokojny okres-przeżyliśmy tu niezłe awantury, w których nie przebierało się w słowach.

kotfryc

Lolek nie marudzę  ;) ani się nie obrażam  :)

Ino ktoś się w postach wyżej zastanawiał się jak to jest, że nowi użytkownicy się skarżą na to, czy na tamto. Wyłuskałem tutaj mechanizm w jaki sposób się to zaczyna... bo ja gdybym był kimś innym to na taką krytykę mógłbym zareagować atakiem, sytuacja by się zaogniła, koło by się nakręciło i byśmy mieli jedną z akcji o których pisałeś... :attack:
A chodzi o to żeby unikac takich sytuacji :)



krzyszp

W sumie masz rację, ale...

Jak wszędzie, tak i tutaj potrzebna jest pewna doza wyrozumiałości i asertywności. Poza tym, ja już dostałem nauczkę, że jak mam nowy pomysł, to najlepiej wszystko wytłumaczyć... Większość problemów powstaje z wzajemnego niezrozumienia, a i każdy forumowicz może mieć gorszy dzień :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc


Troll81

Chciałbym też zauważyć że dostałeś raprtem jedną odpowiedź "gaszącą". Ja z reguły czekam aż się przynajmniej kilka osób wypowie. Ewentualnie jak widzę że juz pierwsza osoba nie zrozumiała o co mi biega to staram się jak najszybciej doprecyzować moją myśl :D

AiDec

Cytat: kotfryc w 03 Październik 2010, 13:59
Przykład "gaszenia" nowego uczestnika przez starego:

Jestes zbyt wyczulony. Za chwile ktos sie na kogos krzywo popatrzy i juz bedzie ze stary sie krzywo popatrzyl na mlodego XP. A za chwile mi napiszesz ze Cie gasze. Ale okej, niech bedzie po Twojemu, od dzisiaj sie nie odzywam. Profilaktycznie. Dzieki temu nawet jak bede mial inne zdanie od Ciebie, to nikt mi nie zarzuci ze kogos gasze. Bo inaczej to wiesz, kazda wypowiedz to ryzyko. Jak tylko bede mial odmienne zdanie, to oberwe ze kogos gasze... A ja ryzyka nie lubie. Wiec to bedzie moj ostatni post na jakis czas w ramach profilaktyki zdrowotnej XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


kotfryc

AiDec nie chodzi mi o to że są różnice zdań i o brak jakiejkolwiek krytyki... to jest forum dyskusyjne, zdaję sobie z tego sprawę...

Chodzi mi o formę wyrażanych myśli i poglądów...
Jest forma krytyki która coś wnosi do dyskusji, posuwa ją naprzód i rozwija obie strony.
I jest też druga forma, która nic nie wnosi, jest destruktywna, z zasady negatywna nie dająca szansy.

Pierwsza forma sprawia, że forum się rozwija, do grupy dołączają nowe osoby itd.
Druga forma sprawia, że powstają takie wątki jak te.

Różnica dość subtelna, ale zasadnicza. Nie ja założyłem ten wątek, ale skoro już jest to można by było go wykorzystać jakoś praktycznie... No chyba że jego istnienie ma służyć celom propagandowym...

Przypomniały mi się czasy gdy chodziłem do szkoły - elektronika. Nauczyciele i starsi uczniowie zarzekali się,  że nie ma "kocenia". W tym czasie pierwszoklasiści łapali "rybki" w kibelkach ;)

Troll81

Czasami dyskusja polega na wyrażaniu wlasnego zdania. I nie jest to wtedy krytyka. Po prostu stwierdzenie "mnie się to nie podoba".

Takie właśnie zdanie wyraził emik choć może powinien dodać
Cytatmoim zdaniem loga naszego zespołu nie trzeba zmieniać - jest super i takie powinno pozostać

kotfryc

Troll81 o to mi chodziło właśnie.
Tak niewiele, a jednocześnie tak dużo.  Stwarza zupełnie inny "klimat", jest bardziej empatyczne i przyjazne...

Podobno grupa zabiega o nowych uczestników, więc niech się uczy empatii...

I jeszcze jedna drobna sprawa... Tytuł tamtego tematu to: "LOGO - zabawy z Gimpem", a nie: "LOGO - propozycja zmiany"...
Więc nie wiem jak emik wydedukował, że chce cokolwiek zmieniać, wątek nie miał 10 stron żeby można było się w nim pogubić. Trochę to zabrzmiało jak domniemanie winy...

Pantarhei

To jest forum internetowe. Takie forum ma to do siebie, że treści przekazywane są pisemnie, a emocje ewentualnie usiłuje się przekazać przez buźki.

Jedyne co pamiętam z wykładów z socjologii to wykład o "niewerbalnych aspektach werbalizmu". Wnioski były takie że literalna treść przenosi jedynie 5 (pięć) procent tego co przekazujemy. Reszta to mowa ciała, intonacja, mimika, ton głosu, kontekst i inne.
Ergo- pisząc cokolwiek na tym i innych forach oraz czytając cokolwiek na tym i innych forach trzeba brac poprawkę na to że autor/ czytelnik nie zawsze przekarze/otrzyma taką treść, jaką miał przekazać/ otrzymać.

Apeluję tedy o więcej wyobrażni, wyrozumiałości i grubszej skury przy korzystaniu z forum. A przedewszystkim będzie nam się duzo lepiej współpracowało jeśli załozymy (nawet na wyrost), że wszyscy tu mamy bardzo dobrą wolę i szczere intencje.  :)

Ps. Mnie się nasze logo nie podoba :closedeyes:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

emik

Cytat: kotfryc w 03 Październik 2010, 13:59
Przykład "gaszenia" nowego uczestnika przez starego:

LOGO - zabawy z Gimpem

W drugim poście wyjaśniłem o co mi dokładnie chodzi... i mam nadzieję, że to wystarczy...

A teraz parę uwag praktycznych dla starych wyjadaczy na podstawie wątku wyżej:

Nie krytykujcie nowych dopóki nie jesteście pewni do końca o co chodzi... Czasem ktoś chce dobrze pomimo że to wygląda inaczej, a wy go możecie w ten sposób zniechęcić. Nie daj Boże kierując się owczym pędem pojawiła by się tutaj krytyka kilku osób starszych stażem ... - w takim wypadku wiele osób by odeszło bez słowa komentarza...
Nie traktujcie nikogo z góry... Kolega wyszedł z założenia, że zaraz będę chciał wprowadzać rewolucję na stronie i w drużynie co jest nieprawdą...




gdyby od razu w pierwszym wątku tematu były słowa z trzeciego wątku:

Cytat
Alternatywne Loga mogą być przydatne dla ludzi którzy lubią mieć coś w sygnaturkach na innych forach, chcą takie dopasować do potrzeb bloga itd... 
To nie jest propozycja zmiany głównego loga w nagłówku strony, to propozycja alternatywy... czasem może się przydać... 

to ten post odebrałbym inaczej,a tak w przypływie chwili i uniesienia wyraziłem swoje zdanie - a tak ogólnie to napijmy się  :parrrty:


apohawk

Cytat: Troll81 w 04 Październik 2010, 12:42
Czasami dyskusja polega na wyrażaniu wlasnego zdania. I nie jest to wtedy krytyka. Po prostu stwierdzenie "mnie się to nie podoba".

Takie właśnie zdanie wyraził emik choć może powinien dodać
Cytatmoim zdaniem loga naszego zespołu nie trzeba zmieniać - jest super i takie powinno pozostać
No właśnie nie musi tego dodawać. Jeśli wypowiadasz się w imieniu grupy, to piszesz, że wypowiadasz się w imieniu grupy takiej, a takiej. Jak przytaczasz nie swoją opinię, to cytujesz jeśli to z tego forum, lub dajesz linka do zewnętrznego zasobu. Reszta to własne opinie i jest to 95% wypowiedzi. Po co przed każdym zdaniem pisać "moim zdaniem"? Chcesz tą frazę w google'u wypromować? Jeśli Ci założyciel zespołu gdzieś napisze "moim zdaniem", to i tak trzeba to potraktować jako zdanie założyciela zespołu i żadne "moim zdaniem" nie odbiera wagi jego opinii.
Kotfryc, dlaczego wymagasz od nas, żeby traktować Cię jak idiotę? Jak mawiał praktykant w mojej pracy, "szanujmy się". Wyłącz focha, włącz myślenie.

P.S. Zagadka, czy to moja opinia czy prawda objawiona w celu "gaszenia" "świeżaków"?  XP
No good deed goes unpunished.

Pantarhei

No niby masz Apohawku rację, ale wyobraźmy sobie sytuację, że jakiś nowy członek właśnie odważył się napisać swojego pierwszego posta i zaproponował pełen szczerych chęci, tremy i nadziei żeby na stronie głównej umieścić wizerunek... Batmana. A Ty który masz 1500 postów odpiszesz mu, że tak jak jest ma dalej być i kropka. Zrobi mu się głupio, poczuje się odrzucony, poza nawiasem społeczeństwa i w konsekwencji odejdzie i zapisze się na forum wielbicieli batmanów. :shame:

Warto być delikatniejszym i może czasem promować zwrot "moim zdaniem" zwłaszcza w stosunku do świeżych użytkowników.|-?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

kotfryc

apohawk wyobraź sobie że cała sytuacja miała miejsce w jakimś zakładzie. Mamy starych pracowników i jakąś świerzynkę. "Nowy" pewnego dnia miał propozycję, że można coś tam lepiej zrobić, po czym został "zjebany" przez jednego ze starszych kolegów. Następnego dnia sytuacja powtórzyła się raz jeszcze i "nowy" widząc brak reakcji ze strony otoczenia postanowił szybko zmienić pracę i jeszcze tego dnia się zwolnił. Czego "nowy" nie wiedział, to ordynarne i bezpośrednie odnoszenie się do siebie jest w tym miejscu normą i nikt z tego ni robi cyrku, a co tydzień wszyscy idą na piwo. Ale też nikt nie zadał sobie trudu żeby wytłumaczyć to tej nowej osobie...

Jeszcze inaczej, mam kumpla z którym znamy się jak dwa łyse konie. Jak mnie zdenerwuje to mogę mu puścić wiązankę w stylu "spierd... kretynie", 5 min później idziemy na piwo  :parrrty: i nie ma sprawy. Ale wyobraź sobie, że nie odezwę się tak do osoby poznanej wczoraj... bo taka osoba natychmiast wyłączy myślenie i wrzuci focha  0_o

Miałem kiedyś na przedsiębiorczości podstawy psychologii (ugh gdzie te lata...) i babka omawiała z nami jak należy odmawiać, mówić "NIE". Forma "nie bo nie" była jedną z najgorszych, ponieważ zawiera w sobie element lekceważący - zamyka z góry dyskusję, znaczy się nie liczy się kompletnie z Twoim zdaniem i jest w podtekście ordynarna/lekceważąca.
Forma: "NIE bo tutaj parę argumentów + może jakieś alternatywne rozwiązanie " mówi że przemyślałeś swoją odpowiedź,  nie lekceważysz partnera w rozmowie.

I nie strzelam focha  ;) choć środowisko tutaj jest dość specyficzne, to nadal tu jestem  :)

Znalazłem coś na wesoło  nawiązującego do naszej dyskusji...



No więc u nas sytuacja jest odwrotna...  ;)  :parrrty:  :parrrty:  :parrrty:


Pantarhei

 XD XD XD XD XD

Parafrazując można powiedzieć, że PSYCHIATRIA W OSTATNICH CZASACH POCZYNIŁA TAK WIELKI POSTĘP, ŻE OKAZAŁO SIĘ, IŻ NIE MA LUDZI ZDROWYCH.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

AiDec

Sugeruje do nowych klawiatur dodac nowy klawisz `IMHO`, najlepiej wielkosci spacji + Entera ;). Zwlaszcza ze internet bedzie coraz bardziej i bardziej spolecznosciowy i bedziemy coraz wiecej i wiecej pogladow wymieniac za jego posrednictwem.



Ofc, to bylo tylko pol zartem pol serio. Bo tak naprawde to zawsze, jak ktos, ktokolwiek, pisze posta, pisze cokolwiek, to z gory zakladamy ze `niejako` pisze IMHO. No skoro pisze we wlasnym imieniu, to jest oczywiste ze pisze swoje zdanie, a zatem po co jeszcze dodawac `moim zdaniem` skoro to takie oczywiste ze to jego zdanie... Mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno  XD  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Cytatwyobraź sobie że cała sytuacja miała miejsce w jakimś zakładzie. Mamy starych pracowników i jakąś świerzynkę. "Nowy" pewnego dnia miał propozycję, że można coś tam lepiej zrobić, po czym został "zjebany" przez jednego ze starszych kolegów. Następnego dnia sytuacja powtórzyła się raz jeszcze i "nowy" widząc brak reakcji ze strony otoczenia postanowił szybko zmienić pracę i jeszcze tego dnia się zwolnił.

Ależ takich sytuacji znam mnóstwo. Przychodzi świeżynka do pracy i chce zabłysnać i zaczyna rzucać pomysłami często bez wybadania gruntu najpierw. Czasami są to propozycje w miarę sensowne, a czasami po prostu z braku znajmości realiów są to propozycje zupełnie oderwane (co nie znaczy ze złe). Dlatego jak ja zmieniam pracę to staram się najpierw dokładnie wywiedzieć dlaczego cos w serwerowni jest ustawione tak a nie inaczej. Często okazuje się że ktoś cos zrobił dlatego że tak ma być a moja propozycja naruszyłaby równowagę. Po rpostu koleś który był tu przede mną też był informatykiem i wiedział co robi. Często decyzję swoja oparł na głebokiej analizie problemu. Więc zanim wyskoczę z moją propozycją to staram się dowiedzieć co nieco i przedstawić zrówno plusy jak i minusy mojej propozycji. Często po głębokim zastanowieniu wychodzi iż moja propozycje nie wnosi niczego nowego.....

Tak samo na forum. Jeśli rzucić pomysł to nalezy również przedstawić dlaczego go rzucamy. Wylistować korzyści płynące z realizacji pomysłu itp. itd.

Przykład. Przychodzi świerzynka i rzuca propozycje przeniesienia naszego forum z silniczka SMF na jakiś inny. Jesli nie poda szczegółów to ja to będę widział tak:

Przylazł koleś i ma pomysła, ale przenoszenie forum to mnóstwo roboty którą trzeba będzie wykonać. Zarówno od strony serwera (deinstalacja SMF, instalacja nowego silnika) jak i od strony pozostałych elementów (Konfiguracja apache, migracja danych użytkowników, itp pierdoły). Jesli Pomysł wykłuł się dlatego że w silniku SMF nie ma np opcji "pomógł" i jest to jedyny powód to jak dla mnie gra nie jest warta świeczki. Jesli ktos wylistuje duzo minusów silnika SMF i zaroponuje lepszą alternatywę to po dyskusji może się cos ruszy.

Ja osobiście nie liczę że wszyscy z entuzjazmem na moje pomysły. Dawno temu wrzuciłem propozycję zrobienia filmiku reklamującego ale temat lezy. Nikomu się nie chce. Tapetki zrobiłem sam (jakoś nowych propozycji nie widać)
Maskotkę teamu i inne moje inicjatywy jakos nie zostały ruszone.... Na 100 pomysłów które tu miałem większość lezy a niektóre pełzają. Może ze dwa się przebiły.... Ale nie ma o co robić rabanu....

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2010, 11:13
Dawno temu wrzuciłem propozycję zrobienia filmiku reklamującego ale temat lezy. Nikomu się nie chce.
Nie denerwuj mnie. >:(
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Hasło naszego teamu
Film promujący nasz team
Głosowanie na maskotkę teamu
Własny wyścig - akurat to już się realizuje dzięki wyścigom drużyn w boincstats, ale pomysł był na długo przed tym
Skiny


i wiele wiele innych których nie chce mi się szukać i o których zapomniałem.....

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

kotfryc

Cytat: Pantarhei w 05 Październik 2010, 11:32
film -w każdym razie - jaki jest, taki jest ale jest.

Lol a gdzie ten film bo jakoś nie natrafiłem na niego ? :D z chęcią bym obejrzał  :)

Pantarhei

Cytat: Pantarhei w 22 Luty 2010, 18:30
Widzę, że jednak ktoś zebrał się:  http://www.youtube.com/watch?v=5JL-Elr1q74

Ale to chyba nie o to, panie i panowie, chodziło. To jakaś niechlujna amatorszczyzna.
Pomijając, kwestie fatalnej jakości wykonania, to wypadało by, żeby taki film miał sens. A ten... Co to, w ogóle, ma być?
:deadman:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

S6X

Cytat: Pantarhei w 05 Październik 2010, 13:43
Cytat: Pantarhei w 22 Luty 2010, 18:30
Widzę, że jednak ktoś zebrał się:  http://www.youtube.com/watch?v=5JL-Elr1q74

Ale to chyba nie o to, panie i panowie, chodziło. To jakaś niechlujna amatorszczyzna.
Pomijając, kwestie fatalnej jakości wykonania, to wypadało by, żeby taki film miał sens. A ten... Co to, w ogóle, ma być?
:deadman:

Ten filmik jest genialny  XD, od czasu do czasu trzeba go obejrzeć by wzmocnić motywację do liczenia boinc  ;)