Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Zrób to sam SSD

Zaczęty przez Troll81, 13 Październik 2010, 17:18

Troll81

http://www.engadget.com/2008/08/11/diy-ssd-adapter-takes-6-sdhc-cards-the-cake/

sesef

taniej wychodzi zwykłe SSD i do tego jest szybciej.

Krzysiak

Taniej szybciej
i krócej - mała żywotność szczególnie jako dysk systemowy
nie wspomnę o braku TRIMA i innych protokołach zapisu poszczególnych sektorów

I wcale z tego co czytam to nie tak szybko do końca  XP

Polecam obecnie Vortex 2 E 60 gb -500 zł i powalająca wydajność


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

rzeczywiscie ten Vortex wyglada smakowicie :)

Moze w lapku bym wymienil sobie na taki i moze w stacjonarnym na system :D

Krzysiak

#4
Ten vertex naprawdę niezły mam go obecnie w kompie
może nie odczułem zbyt dużej różnicy wydajności przesiadka z Intela x25-v 40 gb
ale działa całkiem fajnie no i Win7 bardzo szybko staruje
Podejrzewam że w porównaniu z dyskami montowanymi w lapkach możesz naprawdę zaskoczyć się szybkością działania  XD

Tu masz porównanie które niedawno robiłem na innym forum
http://forum.pclab.pl/topic/578107-Dysk-SSD-pod-Windows/page__view__findpost__p__8520351


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

w moim lapku 7200rpm jest :)
ale w wiekszosci daja 5400

no mam nadzieje ze przyrost szybkosci moze zaskoczyc, kwestia tylko wielkosci dysku, bo jednak trzymam na drugiej partycji troche ISO softu
ale tego moge sie pozbyc

Krzysiak

Powiem ci tak ja miałem system na Raid0 3x Samsung f3
Potem przerzuciłem się na Intela x25-v 40 gb ładowanie systemu mnie powaliło
w momencie pojawienia tapety cały system + wszelkie programy działające w tle były już wgrane (antywir skype boinc i coś tam jeszcze)
Ale z braku miejsca i kasy przeskoczyłem na Vertexa 2 E 60 gb  


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Zaletą jest rozłożenie kosztów :D a jak wsadzisz SD class 10 to będzie szybciej :D

goofyx

Ja powiem tak <- może nie do końca w temacie robienia własnych ssd.
W jednym kompie mam ssd kingstona 64giga a w drugim mam raida 1 2x500giga seagate (zwykłe nie ssd).
I powiem wam, że ten raid 1 jest szybszy od ssd <- ogólnie na razie jestem bardzo zawiedziony tym typem dysków tzn.: ssd

Troll81

akurat kingstony uchodza za wolne ssd. Niektórzy twierdzą że sa nawet 2 razy wolniejsze od OCZ :D

Krzysiak

Ale dysk SSD dyskowi SSD nie równy  XD

Chcesz poznać co znaczy wolny dysk SSD kup Patriot PS-100 - system potrafi zamarznąć na 1 minutę


Po pierwsze jaki model tego kingstona
Obsługuje TRIM jak nie no to masz wytłumaczenie  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 14 Październik 2010, 10:48
Po pierwsze jaki model tego kingstona
Obsługuje TRIM jak nie no to masz wytłumaczenie  XD

Nie wiem teraz <- mam w budzie, a buda skręcona, nie będę rozkręcał w tej chwili ;)

Troll81

spójrz na fakturę - powinien być podany dokładny model o ile nie numer seryjny....

goofyx

nie mam faktury <- to od klienta dostałem.

Krzysiak

Ludzie po co rozkręcać po co faktura
Odczytaj CrystalDiskInfo
Masz tam wszystko
czas pracy stan dysku obsługiwane bajery itp 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

TJM

Ja mam system na tanim noname SSD i nie mam zamiaru wracać do normalnego dysku.
O ile sam start systemu jest szybszy, ale nie jakoś porywająco, to od momentu wciśnięcia Enter na ekranie logowania do momentu gotowości kompa do działania, różnica między SSD a zwykłym HDD to po prostu przepaść.
W przypadku HDD - zanim załadował mi się BOINC, NOD32, COMODO, NLMonitor i pare innych pierdół z traya, czasami czekałem minutę (głównie NLclient z pakietu NetLimiter Monitor zmulał, bo ładował bazy, ponadto NOD32 wykonuje skan przy starcie). Wszystko próbowało ładować się na raz i dysk chodził jak młockarnia.
Dla dysku SSD to samo trwa może z 3 sekundy. Tylko BOINCa ewakuowałem na osobny, zwykły HDD, żeby ciągłym zapisywaniem logów i plików .state nie niszczył powierzchni.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.