Q6600 - Core Temp

Zaczęty przez mimeq, 02 Listopad 2010, 22:35

mimeq

Odkad pamietam 100% load i box chlodzenie od czasu do czasu przedmuchiwane :P
Za duzo jak na niego i zainwestowac w lepsze chlodzenie czy zostawic ?



gregre

doczytałem że procek może dociągnąć nawet do 100stopni ale już przy 85 skraca mu się żywotność
ja mam Athlona II X3@3GHz z odblokowanym rdzeniem, na box'ie miałem niecałe 70 stopni ale kupilem to:

http://www.proline.pl/?p=AC+FREEZER+7+PRO+R2

i mam równe 50stopni

wg mnie 70stopni dla Intela to nie jest tak źle ale jak chcesz troszkę zbić to czemu nie, tym bardziej jeśli masz zamiar go podkręcać

Troll81

A kiedyostatnio mu w pastę termo zagladałeć? Może juz wyschła?

mimeq

#3
Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2010, 23:00
A kiedyostatnio mu w pastę termo zagladałeć? Może juz wyschła?

Nie pamietam tego wydarzenia wiec pewnie dawno  :shame:

EDIT:

gregre nawet trafilem na Twoj komentarz/ocene w linku  XD


Troll81

Zdejmij radiator i sprawdź pastę. 5c róznicy między rdzeniami mogłoby wskazywać na nierówne przyleganie radiatora/rozmieszczenie pasty.

mindc

Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2010, 23:07
Zdejmij radiator i sprawdź pastę. 5c róznicy między rdzeniami mogłoby wskazywać na nierówne przyleganie radiatora/rozmieszczenie pasty.

co ciekawe, tak ma większość q6600 z tych co widziałem... u mnie też tak jest...  ;D


ksysju

Hi

Temperatury z coretemp

1. 62,67,66,69  liczy prime
2. 50,50,68,58  liczy VP i prime
ksysju

Troll81

POwiem szczerze ze dawno temp nie sprawdzałem ale jak patrzyłem ostatnio (podczas wyścigu prime) to temperatury różniły się o ok 1c

TJM

Przy liczeniu różnych projektów różnice temperatury między rdzeniami są raczej nieuniknione, zresztą raczej i tak nie ma się czym przejmować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

1 stopien roznicy to nie roznica :)

niezbyt jarze jak przy 60stopniach i 4 rdzeniach tego samego procka i odleglosciami miedzy nimi, mogla by byc roznica w tempie :)
wiec to pewnie roznica  w pomiarze lub sofcie

Troll81

albo błąd czułości diody :D

TJM

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Listopad 2010, 11:30
1 stopien roznicy to nie roznica :)

niezbyt jarze jak przy 60stopniach i 4 rdzeniach tego samego procka i odleglosciami miedzy nimi, mogla by byc roznica w tempie :)
wiec to pewnie roznica  w pomiarze lub sofcie

A ja kojarzę, to wynika z rezystancji termicznej materiału i odległości termometru od najbardziej grzejących się sekcji procesora. Włącz na dowolnym wielordzeniowym procesorze n różnych projektów i ustaw affinity (bez tego ciągle zamieniają się między rdzeniami), to zobaczysz różnice dochodzące nawet do 10-15 stopni.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

no wlasnie jak jest ta temperatura mierzona ?
kiedys to byla powierzchniowo poprzez czujnik
teraz zupelnie inaczej

TJM

Czujniki są w strukturze procesora, kiedyś ktoś z tech supportu Intela napisał mi, że w procach C2D/C2Q czujnik jest blisko bloku zmiennoprzecinkowego.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

goofyx

Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2010, 23:07
Zdejmij radiator i sprawdź pastę. 5c róznicy między rdzeniami mogłoby wskazywać na nierówne przyleganie radiatora/rozmieszczenie pasty.
Też tak miałem na moim i7 930 <- okazało się, że źle pastę rozłożyłem.
Po poprawkach zrobionych przez kumpla serwisanta temperatury się wyrównało i co najlepsze spadły nawet o 10stopni.
Także rozłożenie pasty jest ekstremalnie ważne.

Troll81

tak jak i przyleganie radiatora :D

JaRa

U mnie
Core Temp: 66, 68, 68, 68
AI Suite (prog od płyty głównej) CPU: 55



mimeq

Cytat: gregre w 02 Listopad 2010, 22:54
doczytałem że procek może dociągnąć nawet do 100stopni ale już przy 85 skraca mu się żywotność
ja mam Athlona II X3@3GHz z odblokowanym rdzeniem, na box'ie miałem niecałe 70 stopni ale kupilem to:

http://www.proline.pl/?p=AC+FREEZER+7+PRO+R2

i mam równe 50stopni

wg mnie 70stopni dla Intela to nie jest tak źle ale jak chcesz troszkę zbić to czemu nie, tym bardziej jeśli masz zamiar go podkręcać

arctic cooling freezer 7 pro rev.2  s.am3/775/1156 - w drodze, zobaczymy gregre co to poleciles  ;)


mimeq

Po zamontowaniu arctic cooling freezer 7 pro rev.2 temp na rdzeniach 51-52`C  z poprzednich 70-72`C ;D;D
Przy okazji przeczyszczony zostal wentyl+radiator 8800 GTS i zysk niewielki ale jednak  ;) GPU Temp 66`C (72`C) PCB Temp 48`C(55`C)

:attack: