GF 9800GT jakie najlepsze sterowniki i projekt?

Zaczęty przez bartekzero4, 06 Listopad 2010, 23:22

bartekzero4

Witam, właśnie zamówiłem geforca 9800GT. Mam pytania: jakie najlepsze będą sterowniki? najnowsze? i jaki projekt chodziłby wydajnie? aha i czy duże znaczenie ma wersja boinca? sprzed roku może być? I jeszcze jedno pytanie: mam słaby procesor - jednordzeniowy conroe 2ghz; jest sens żeby liczył czy lepiej żeby tylko GPU pracował?

JaRa

#1
Witam
u mnie jest:
Boinc 6.10.18
stery grafiki 258.96
licze DNETC - polecam daje ~ 17 000 przy 24/24
grafika 9800GT Asusa:
Engine: 600@701
Shader: 1500@1728
Memory 1800@2000
temp ~65
podkręcona od ponad roku tylko często czyszczona



bartekzero4

Dzięki za wskazówki. Do teraz liczyłem na gf 9500GT i z tego co czytam to wszyscy mają rac po kilkadziesiąt tys, a ja w seti miałem ok 500... Karta słaba, ale powinno chyba być nieco więcej punktów. Z nowym geforcem sobie pokombinuje

JaRa

Kilkadziesiąt tysięcy to mają ci co liczą na grafikach za kilka tysięcy  :parrrty:



Tomasz R. Gwiazda

no niezbyt
na karcie ATI 4850 robi sie spokojnie 80tys w Milkyway

Troll81

Ano. ja na 4770 za sumę poniżej 500 zeta robię 60k dziennie a dałoby rade więcej :D

JaRa




bartekzero4

Radeon 4850 byłby lepszy do obliczeń niż 9800GT? Na allegro są w podobnej cenie.

Troll81

Zalezy co przez to rozumiesz. Na kartach ATI nie policzysz niektórych projektów a na kartach NV innych. Zalezy na którym projekt\cie ci zalezy. Jak zalezy ci na punktach to lepiej punktują ATI.

pszyklejony

Strasznie mało miałeś, chyba, że przez 5 godzin. Może optymalizacji nie wgrałeś?

lolek

Na 9800GT ja bym już proponował gpugrid licząc 24/24 bez problemu wyrobisz się z dedlainem. Punktów najwięcej zdobędziesz chyba w CC (i jako duży plus to to że aplikacja nie zamula komputera)i w PG, a jeśli chodzi o pożyteczność to GPUGrid.

Co do kart od ATI to szukaj 4770, zżera mniej prądu niż 9800, używaną kupisz już w okoliczach 300PLN, a po OC możesz się pokusić o wyniki nawet w okolicach 100k w milce.

lukaszja

Cytat: lolek w 07 Listopad 2010, 09:11
Co do kart od ATI to szukaj 4770, zżera mniej prądu niż 9800, używaną kupisz już w okoliczach 300PLN, a po OC możesz się pokusić o wyniki nawet w okolicach 100k w milce.
Słusznie prawi! :respect:
Jeśli zależy Ci na punktach - ATI/AMD jest zdecydowanie lepsze (kilka/kilkanaście razy od "zielonych"!) Choć faktycznie GPUGrid to bodaj jedyny sensowny projekt na GPU i to tylko pod GF. Decyduj na czym Ci zależy!
Tak czy inaczej witaj, pozdr, Łukasz

Troll81

Na ATI jest Folding@home ale nazwa jest myląca gdyż nie jest to projekt platformy BOINC

bartekzero4

Już zamówiłem 9800Gt. Przyjdzie to się pobawię i pokombinuję, przetestuje różne projekty. Nvidia zawsze kojarzyła mi się z pionierem jeśli chodzi o obliczenia nie związane z grafiką i nawet nie brałem pod uwagę ATI. Widać mam przestarzałe informacje. Ważne żeby liczyć. Pamiętam jak zaczynałem przygodę z boincem na pentium III 866 mhz :D Cały rok liczył ten sprzęt i teraz taki 9800GT zbierze tyle samo punktów w dwa dni albo i krócej :)

lolek

Po pierwsze osobiście uważam milkię za pożyteczną
Po drugie folding@home na ATI to porażka