Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2010.12: eOn

Zaczęty przez Arthusp, 07 Listopad 2010, 10:57

Co policzymy w grudniu 2010?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
3 (5.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Docking
3 (5.5%)
DrugDiscovery@Home
2 (3.6%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
4 (7.3%)
Enigma@home
4 (7.3%)
eOn
19 (34.5%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.8%)
Leiden Classical
2 (3.6%)
Malaria Control
1 (1.8%)
MicroFluids@home
1 (1.8%)
MilkyWay@home
1 (1.8%)
NFS@Home
2 (3.6%)
PicEvolvr
0 (0%)
PrimeGrid
3 (5.5%)
QMC@home
1 (1.8%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
0 (0%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
6 (10.9%)
Spinhenge@home
1 (1.8%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WCG
1 (1.8%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 55

Głosowanie skończone: 26 Listopad 2010, 23:17

adam_plusnet

U mnie też wszystko się pie....
Chyba trzeba będzie liczyć coś innego...

Tomasz R. Gwiazda

wy to macie problemy zawsze z PM :)
jak ja liczylem eON,  a troche pkt mam, to nie mialem problemu a robilem to na "xx" kompow :)

adam_plusnet

Ja też policzyłem wcześniej i nie było problemów. Dopiero teraz...

WUPES

Cytat: Tomasz R. Gwiazda
.... jak ja liczylem eON,  a troche pkt mam, to nie mialem problemu a robilem to na "xx" kompow :)

Czy Szanowny Starszy Liczydłowy byłby tak uprzejmy opisać AKTUALNĄ sytuację w liczeniu PM? Czy pobierał  dzisiaj próbki?  Jak obliczenia? Czy występuje opisane zjawisko braku prezentacji postępu obliczeń na pasku postępu? Czy pobrane próbki przeliczają się w zakładanym czasie czy też liczenie trwa znacznie dłuzej? Ile? Czy BOINC zaktualizował aplikacje z 1.18 na 1.19? Czy występuje crash próbek? Po jakim czasie obliczeń?
Olbrzymie doświadczenie w pisaniu postów, liczeniu eON i gromadzeniu punktów  zapewne przełoży się na prezentację wiedzy przydatnej dla innych uczestników PM.  Pozdrawiam serdecznie  :respect:

apohawk

1.19 na win7 zaczyna wyglądać OK, ale cały dzień zmarnowany. Na linuksie 1.19 postęp ma jedna z 4 próbek.
Na win7 znowu zaczynają pojawiać się próbki z serii 17..., które nie mają postępu. Kurde, nie będę zarządzał każdą jedną próbką. Do kitu taki projekt. Zastanawiam się czy o to chodziło kamratom głosującym na ten projekt  :wth:
No good deed goes unpunished.

Troll81

ja myślę że Oni czytają nasze forum  %)  i jak tylko się zwiedzą że mamy jaki projekt na PM to se urządzają poligon :D

Cyfron

No ja nie wiem, co Wy macie nie tak...
na jednym moim kompie wygląda to tak:
CytatCompleted and validated     2,261.84     1,953.39     6.22     eOn Client v1.19
Completed and validated    336.25    291.67    0.85    eOn Client v1.19
Completed and validated    3,031.30    2,621.81    7.66    eOn Client v1.19
Completed and validated    1,812.16    1,568.39    4.23    eOn Client v1.19
Completed and validated    1,877.09    1,585.27    4.37    eOn Client v1.19
Completed and validated    1,933.31    1,484.56    3.97    eOn Client v1.19
Completed and validated    334.27    274.06    1.23    eOn Client v1.18
Completed and validated    331.50    269.56    1.22    eOn Client v1.18
Completed and validated    344.44    292.84    1.28    eOn Client v1.18
Completed and validated    348.09    279.80    1.30    eOn Client v1.18
Completed and validated    346.58    285.42    1.28    eOn Client

Windows XPe Celeron 1,86 (czy coś takiego) Manager: 6.10.58

PanStaszek

Właśnie też sprawdziłem. Na wszystkich kompach próbki stoją i nie ma znaczenia czy aplikacja v18 czy v19. Po restarcie projektu niektóre ruszają, ale większość nadal stoi.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

uczenn

Mi chodzi wszystko jak należy - Windows 7 x64, client 1.19. Pozdrawiam

PanStaszek

System nie ma znaczenia. U mnie począwszy od XPx32 po 7 x64 to samo. Nie wiem jak na linuksie, sprawdzę rano.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Tomasz R. Gwiazda

nie licze obecnie eON wiec nie pomoge, stwierdzam fakt po prostu, to kolejny z rzedu PM z ktorym mamy problemy

mimeq

Wczoraj po polnocy naszego czasu wszystko ok na 2 kompach, rano po przebudzeniu (13 ;D ) wszystkie WU okolo 2h czasu pracy postep 0,0% na wersji klienta 1.17.
Dzis po przyjsciu z 2 zmiany zaktualizowal sie klient do 1.19 i po kilkunastu przerobionych WU narazie bez problemu ( 2 WU ruszyl postep procentowy po sporym oczekiwaniu) jedyne z czym sie dzis spotkalem to WU przewane przez serwer:



Kolejne narazie licza sie OK


EDIT:

Dodatkowo chyba sie skonczyly WU  :(

Results ready to send   0
2010-12-02 00:21:08 | eon2 | Message from eon2: Project has no tasks available



dziubas

kolejny projekt położony przez nasz PM? następny głos dam chyba na FreeHAL  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

Po kilku komunikatach o braku Wu dostaje 8WU na czterordzeniowca troche to malo patrzac na czas przeliczania 1 probki.


Szopler

Ciekawe kiedy RAD opublikuje wyniki projektu miesiąca. Jak narazie dalej mamy rosi :)

RAD-Poland

już lecą nowe wyniki eOn

w szpitalnym wyposażeniu nie przewidziano jeszcze dostępu do netu dla pacjentów ;)
i tak dobrze że bot/komp dociągnął poprzedni miesiąc do końca (nikt go nie wyłączył w domu)

sukcesywnie uzupełnię dane uzyskane w pierwszym dniu PM
(za start przyjmę stan punktowy z 17:00 30.11.2010 dostępny na boincstats, nie mam dostępu do bazy z 23:00 30.11.2010)
kto zaczął wcześniej trochę zyska  ??? (choć czytałem o sporych problemach na początku)

weryfikacja poprzedniego PM trochę potrwa postaram się jutro coś podziałać
na razie nie mogę usiedzieć przed kompem więcej niż 5-10 min

EDIT: coś mało próbek w tym projekcie, ale wszyscy liczą w tych samych warunkach

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

apohawk

Wracaj do zdrówka. :parrrty: PM może poczekać.
No good deed goes unpunished.

Troll81

#97
powiedz w którym szpitalu można cię odwiedzić :D



RAD-Poland offtop
wykorzystując prawa m... dopisuję się bezpośrednio
już w domu, leżakuję, chodzę, ale problem z siedzeniem w jednej pozycji

@apohawk  dzięki  :parrrty:

nadużywasz prawa  %)

eclipse99

i czy czegoś nie potrzebujesz.

Szopler

Cytat: apohawk w 02 Grudzień 2010, 19:40
Wracaj do zdrówka. :parrrty: PM może poczekać.

True...
Dużo zdrowia!

WUPES

BOINC pobrał nowa aplikacje eOn Client 1.21. Ale z przetwarzaniem dalej kłopoty, niektóre próbki ida normalnie, niektóre stoja. Np
próbki 605860314_3 liczą się przyzwoicie , a 605860314_8 liczy już 02:15:00 przy deadline 00:46:06 i końca nie widać, oczywiście pasek postępu zerowy.  Coś tam kombinują z aplikacjami skoro w ciagu 3 dni jest to już 3 wersja ( 1.18, 1.19, 1.21) ale nie za bardzo im to wychodzi. Trochę szkoda mocy kompa na takie nieefektywne przetwarzanie i wydaje sie że PM nie jest najszczęśliwszym wyborem.

;)

WUPES

[quote ] ...  605860314_8 liczy już 02:15:00 przy deadline 00:46:06 i końca nie widać, oczywiście pasek postępu zerowy...  [/quote]
aktualizacja: po czasie przetwarzania 02:17:00 pasek postępu ruszył  i w ciągu kilku minut było 100% ;    Za to zadanie dostałem 52 pkt. A już miałem je przerwać... i tylko czekałem co się stanie - będzie crash czy nie  :)

Slavkoyama

O! Dzięki za info.

Ja dzisiaj przerwałem już 3 takie próbki, które po godzinie miały 0%, bo w wersji 1.18 takie próbki liczyły mi się > 5h i wtedy same wykopywały. Znaczy jestem parę punkciorów w plecy :)

Slavkoyama

Może i wybór eOna na PM nie był zbyt trafny, ale skoro już się w to wlazło, to może uda nam się trochę namieszać w klasyfikacji.
Obecnie jesteśmy na 9 miejscu. Po cichu liczę na wskoczenie na 3.

A oto, jak wygląda klasyfikacja (miejsca od 3 do 10):


i jeszcze nasza pozycja:

Cyfron



Coś zrobili z probkami - teraz jest ich zapas!!

eclipse99

1.21 potrzebują niestety ogromnej ilości RAM  :fright:

PanStaszek

Cytat: eclipse99 w 03 Grudzień 2010, 13:08
1.21 potrzebują niestety ogromnej ilości RAM  :fright:

Ogromnej, znaczy ile ?  U mnie zżerają około 0,4GB na próbkę !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

Ogromnej, czyli tyle i zdążą zeżreć, zanim się zakończą. 0.4GB, 0.8GB, itp. Na forum eOn ktoś to zgłaszał i wystraszył tym trochę admina projektu ;) Jakiś wyciek pamięci mają.
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Cytat: stachu @ fiddex w 03 Grudzień 2010, 16:12
Cytat: eclipse99 w 03 Grudzień 2010, 13:08
1.21 potrzebują niestety ogromnej ilości RAM  :fright:

Ogromnej, znaczy ile ?  (...)


dziubas

wiszą mi próbki z komunikatem "Brak dostępnej pamięci RAM" (mam 48GB), zajmują od 2.3 do 2.9 GB  :wth:

Cytat: apohawk w 03 Grudzień 2010, 16:35
Ogromnej, czyli tyle i zdążą zeżreć, zanim się zakończą. 0.4GB, 0.8GB, itp. Na forum eOn ktoś to zgłaszał i wystraszył tym trochę admina projektu ;) Jakiś wyciek pamięci mają.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

Cytat: dziubas w 03 Grudzień 2010, 17:35
wiszą mi próbki z komunikatem "Brak dostępnej pamięci RAM" (mam 48GB), zajmują od 2.3 do 2.9 GB  :wth:

No to Pięknie Kur.@ Pięknie !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

dziubas

dosyć się już tego naliczyłem, wracam do rosetty !
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

#112
Zaczyna mnie "powolutku" ten projekt denerwowac, wracam sobie z II zmiany zaciekawiony ile sie WU przerobilo a tu zonk 4x 7:xx h i pasek postepu 0,00% - anulowalem .... :




EDIT:

3 lub 4 WU ok i teraz mam tak:



:wth:  >:(


patyczak

Wszystkie błędne na nowej aplikacji 1.22

U mnie to samo się dzieje
Skeczu z papugą nie będzie



Slavkoyama

A ja właśnie wykopałem WU na aplikacji 1.21. Wstaję rano i... okazuje się, że próbka liczyła się >5 godzin, potem została zrestartowana (bo exited with zero status but no finished file) i znowu liczyła się 5 h przy pasku postępu 0%.

Mam jedynie nadzieję, że oni to ciągle udoskonalają i że wersja (powiedzmy) 1.30 będzie już bardziej niezawodna.

G

#115
Cytat: apohawk w 03 Grudzień 2010, 16:35
Ogromnej, czyli tyle i zdążą zeżreć, zanim się zakończą. 0.4GB, 0.8GB, itp. Na forum eOn ktoś to zgłaszał i wystraszył tym trochę admina projektu ;) Jakiś wyciek pamięci mają.

Ja- co prawda- efektów przemiału tYż nie widza , ale próbki pobierają mi przepisowe 200-400MB. System to X P z 2GB RAM, na kórym mam wstawiony klucz o nazwie AlwaysUnloadDLL w rejestrze Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer. Klucz wpisałem ręcznie : typ reg_dword o wartości=1 Proszę to ewentualnie sprawdzić u siebie. Klucz wywala nieużywane biblioteki dll. Po resecie proszę zajrzeć do manager'a zadań i porównać stopień wykorzystania RAM-u.

Mnie tam obecny PM się podoba - dawno nie liczyłem Einsteina  :P


spelroth

I znowu eON nie ma zadan.... heh wygląda na to że zbytnio nie policzymy tego PM.

Troll81

Zawszeć jest projekt zapasowy

Slavkoyama

Proponuję jednak poczekać do poniedziałku... Może coś grzebią w WU, może będzie kolejna, lepsza wersja... A pewnie w weekend nie ma kto się tym zająć.

Arthusp

Przepiąłem się na projekt, który jest na drugim miejscu (Enigma) i projekt klubu TOP10, czyli Orbit.
Orbit też nie ma próbek  :wth: