Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Phenom II X6 vs Intel Core i7

Zaczęty przez simonic, 11 Listopad 2010, 15:36

Kret_polny

Przy CoreTemp temperatury nie powinny przekraczać 55 st. C( niestety nie wiem czy to się tyczy nowszej wersji 1055t która ma ponoć większą wytrzymałość temperaturową). W przypadku stosowania innych programów może być inaczej. Np. ja w CoreTemp mam temperaturę 51 st. C, a w BIOSie i w PC Probe( program dołączony do mojej płyty głównej) wskazują ~65 st. C. Domyślnie w PC Probe alarm jest ustawiony na 70 st. C co różnicowo jest bliskie temu z CoreTempa.

Krzysiak

Spraw jest taka że CoreTemp pokazuje tylko temperaturę poszczególnych rdzeni
program podany przez Troll81 jest całkiem niezły

U mnie różnica między temperaturą poszczególnych rdzeni a całego procesora wynosi około 20 stopni


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Kret_polny

Phenom II x6 ma tylko 1 sensor temperatury dla całego procesora - różnice w temperaturach rdzeni w CPUID Hardware Monitorze wynikają z tego że program próbuje odczytywać temperaturę dla każdego rdzenia w trochę innym czasie( chyba że się coś zmieniło, bo ostatnio korzystałem z  tego programu parę miesięcy temu).
CPU-Temp ponoć zwykle oznacza temperaturę odczytywaną z sensora znajdującego się w okolicach gniazda procesora na płycie głównej. Należy  zwrócić uwagę że z tych okolic nie odprowadza się ciepła w takim stopniu jak z procesora, dlatego temperatura jest wyższa niż z sensora znajdującego się w procesorze.

Tak na chłopski rozum wnioskuję, że maksymalna temperatura dla procesora podawana przez producenta odnosi się do odczytów z sensora znajdującego się w procesorze...  :book: