Początek cenzury w internecie czy początek rozpadu internetu na wolne i ...

Zaczęty przez krzyszp, 27 Listopad 2010, 15:02

krzyszp

"wolne" części???
http://osnews.pl/rzad-usa-blokuje-70-stron-calemu-swiatu/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+OSnewspl+%28OSnews.pl%3A+Obywatelski+serwis+nowinek+IT%29

Co o tym sądzicie???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Bardzo głupi ruch, tylko że chyba niewiele na to poradzimy. Co dalej? Wycięcie youtbe'a? A może jakiś gov? To jako wypowiedzenie wojny można potraktować. No ale cóż, USA i UE toczy rak głupoty i biurokracji, a to tylko jeden z wielu objawów. Niech już to w końcu zdechnie.
Chyba muszę zapisać się do jakiejś partii anarchistycznej ;)
No good deed goes unpunished.

kotfryc

Inteligencją to się nie popisali... Myślałem, że pokarzą kły w jakiejś konkretnej sytuacji np. wojna itp... a nie że będą blokować jakiś głupi serwis z torrentami... LOL

Coż tak czy inaczej to bardzo zły znak na przyszłość... Wikileaks też zablokowali ? ...

Szopler

Czas więc stworzyć drugi internet którego żaden rząd nie będzie kontrolował. Zdolnych ludzi mamy - coś z tego wyjdzie ;)

krzyszp

Kłopot w tym, że USA od dawna dąży do hegemonii nad światem, a kontrola treści w internecie, to bardzo dobre narzędzie do uzyskania przewagi nad wszystkimi państwami.

Istnieją tylko dwa sposoby na zapobieżenie temu:
1. Umiędzynarodowienie ICANN (USA zapewne na to nie pozwolą) - powodujące następne problemy (konflikty interesów miedzy nowymi zarządcami).
2. Oddzielenie systemu domenowego od USA - w praktyce stworzenie osobnej sieci.

Pierwsze wyjście IMHO nie jest możliwe, głównie z powodu niechęci USA do dzielenia się władzą, natomiast drugie rozwiązanie będzie powodować powolną fragmentację sieci i w konsekwencji zanik jej niezależności...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 27 Listopad 2010, 15:33
natomiast drugie rozwiązanie będzie powodować powolną fragmentację sieci i w konsekwencji zanik jej niezależności...

Nie rozumiem dlaczego fragmentacja sieci miała by się wiązać z jej niezależnością ?

Swoją drogą przypomniało mi się że Japończycy coś swego czasu mówili o internecie 2.0 czy jakoś tak... Może takie projekty teraz będą miały większą szansę przebicia się :)

krzyszp

Cytat: kotfryc w 27 Listopad 2010, 15:38
Cytat: krzyszp w 27 Listopad 2010, 15:33
natomiast drugie rozwiązanie będzie powodować powolną fragmentację sieci i w konsekwencji zanik jej niezależności...

Nie rozumiem dlaczego fragmentacja sieci miała by się wiązać z jej niezależnością ?

Dlatego, że mniejsze sieci łatwiej kontrolować i mniejszy krzyk jest przy blokowaniu treści...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Polecam sieć TOR i domeny .onion :D

tam se juz amerykanie ni poblokują.....

krzyszp

Tak, tylko 99% ludzi nie ma pojęcia o TOR, w dodatku szybkość komunikacji jest nędzna...

A poza tym, szybko może się okazać, że korzystanie z TOR'a jest nielegalne...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


krzyszp

To akurat wcale nie jest takie trudne...
TOR w logach generuje ruch, który wygląda na "przypadkowy" - podstawa do podejrzeń, a potem "pukanie do drzwi o 5 rano, komp do sprawdzenia..." - i jesteś załatwiony... Brzmi jak paranoja? Obyśmy się kiedyś nie obudzili w takim świecie...  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pszyklejony

Zło generuje jeszcze większe zło, światowa mafia rządów mocarstw broni się przed utratą wpływów i takie mamy sfekty.