Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Ufol

Zaczęty przez Ufol, 04 Styczeń 2011, 13:41

Ufol

Zgodnie z obyczajem przedstawiam się: Bartosz Dydek, urodzony 1984-05-21Co do rankingu województw mieszkam w mazowieckim. Co do zainteresowań: Lubię poezję śpiewaną np. Pod Budą Jacek Kaczmarski, Wojciech Młynarski itp. itd. Często słucham też muzyki świata. Co do liczenia w Boinc@Poland to sprawa przedstawia się następująco. Próbowałem podłączyć się przez bama. Niestety bam "nie lubi się" z programem udźwiękawiającym. Używam gadacza, ponieważ jestem całkowicie ślepy. Myślałem, że ksywę Ufol już ktoś ma i dlatego podłączyłem się w końcu na stronie wcg jako Kwig2. Czy można bez straty punktów zmienić nazwę konta, a jeżeli tak, to w których projektach? Jakby co proszę o wiadomość, zmieniłbym ksywę na Ufol. Jeżeli coś skiszę graficznie przy pisaniu na forum, to proszę o zwrócenie uwagi i wzkazówki jak to poprawić.

lolek

No to witam kamrata  :parrrty:
Możesz zmieniać nicka bez problemu, projekty rozpoznają użytkowników po adresie e-meil.

a co do obyczaju, ja nie mam wizytówki i żyję   ;D

Troll81

Witam kammrata :D  :parrrty:

wizytówka jest dobrym obyczajem bo pozwala lepiej poznac daną osobę na forum.

Pigu


tito

Ahoj na pokładzie.

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Janek

Witam nowego Kamrata :parrrty:

pszyklejony


Ufol

Na forum niektórzy liczydłowi prezentują swój sprzęt. Postanowiłem to zrobić i ja, chociaż mój złomik już dawno wyszedł nietylko z mody, ale kwalifikuje się do muzeum. Czy w naszej ekipie są jeszcze złomiarze mojego pokroju?
nazwa:
Acer TravelMate 273LC
Procesor:
1.7 GHz (Mobile Intel Pentium 4)
pamięć: Dwie kości pierwsza 256 mb i dokupiona 512 mb
Dysk twardy:
20 GB
Grafika:
SiS M650 (dzielona do 64 MB)         

lolek

http://www.boincatpoland.org/smf/gielda/

sprawdź ten wątek, może ktoś ma nieużywane graty którymi mógłbyś zmodernizować kompa

Troll81

#10
to niestety laptop więc modernizacja prawie niemożliwa :(
http://allegro.pl/intel-mobile-pentium-4-m-2-0-512-400-fv-gw-sl6fk-i1381275821.html

ale do 2ghz dałoby radę zwiększyć moc. To niby niewiele ale 15% mocy piechotą nie chodzi.

Ufol

Czołem Kamraci, mam problem natury graficznej. Czy można jakoś wyrzucić boinc managera z paska szybkiego uruchomienia w windows vista? Sprawa przedstawia się następująco: Gdy próbowałem odpalić boinca na komputerze z vistą, to po każdym otwarciu managera pojawiała się jego ikonka na pasku szybkiego uruchomienia. Ile razy otwarty został manager, tyle ikonek pojawia się na pasku. Dzieje się tak pomimo zamknięcia okna managera. Czym może być to spowodowane? Czy można ustawić pasek szybkiego uruchomienia tak, aby ikonki boinc managera wcale się na nim nie pojawiały. Przepraszam za niedbały styl opisu, ale lepiej wyrazić tego nie potrafiłem.

lolek

Chcąc sprawdzać postęp trzeba otwierać menedżer właśnie z tej ikonki w tray`u, uruchamiając ja z menu start, lub ze skrótu na pulpicie, tak naprawdę uruchamiasz nowego menedżera.

Troll81

masz na myśli"pasek szybkiego uruchamiania" czy "pasek powiadomień"?

Ufol

Mocno zamotałem problem. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, iż na tamtym kompie nie ma gadacza. Jestem zdany na opisy ludzi totalnie nieposiadających wiedzy informatycznej. Co do paska, to masz rację Trollu. Jest to pasek powiadomień.    

Troll81

Kiedy klikasz X na oknie managera to nie zamyka się on tylko minimalizuje do paska. Żeby zamknąć managera trzeba w górnej belce kliknąć "plik" a potem "zamknij" zostaniesz zapytany cza ma równiez zakończyć liczenie.

ikonke można zniknąć instalując BOINC jako usługę systemową :D

Pigu

czy dobrze kojarzę, że BOINC wgrany jako usługa ma problemy z gpu pod win7?

Szopler

Dobrze Piguś kojarzysz. Niedawno był wątek w którym DjAbra miał problem z boincem właśnie dlatego, że zainstalował go jako "Protected application execution..." czyli jako usługę.
Po przeinstalowaniu problem zniknął.

Cytat: mimeq w 29 Grudzień 2010, 14:28
Dokladnie, a pod Win7/Vista nie moze pracowac jako usluga bo nie bedzie wykrywana grafa (jest takie info bodajze podczas instalacji Boinc Menagera tzw "ptaszek")
"Boinc - zainstaluj jako aplikację (Bez zaznaczania protected mode) - inaczej nie będzie widział GPU pod win 7" <- o to loto  XD

Cały wątek - http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/boinc-nie-wykrywa-mi-karty-do-cuda/

Ufol

Wielkie dzięki za Pomoc. Otwieram go z ikonki i dzięki temu nie pokazują się nowe na pasku. Podłączyłem tamtego kompa do Enigmy. Nie pracuje tak długo jak laptop, ale zawsze coś przeliczy. Każdy punkt ma znaczenie, przynajmniej ja tak myślę.

Troll81

CytatKażdy punkt ma znaczenie, przynajmniej ja tak myślę.

zgadzam się z Toba w całej rozciągłości  :respect:

lolek

CytatKażdy punkt ma znaczenie, przynajmniej ja tak myślę.

i to jest idea BOINC  :)

Ufol

Czołem! Ja znów w sprawie graficznej: Jak umieścić obrazek w wiadomości? Klikam na sznurek: umieść obrazek? I co dalej? Jak to zrobić używając wyłącznie klawiatury?

Troll81

wpisać znacznik obrazka w bbcode

[img]url[/img]

Szopler

Klikasz na umieść obrazek, w okienku do edycji wiadomości pojawiają się znaczniki BBCode. Pomiędzy nie trzeba wkleić adres do obrazka. Czyli skądś Control+C i tutaj Control+V. Obrazek możesz umieścić na dowolnym serwerze oferującym takie usługi jak imageshack, fotosik itp. itd.

Ufol

Gdzie na stronie Wcg można znaleźć ustawienia przeliczania. Pozostałe projekty, w których co kolwiek policzyłem mają taki sznurek. Zazwyczaj wartość wynosi 100 ten pomysł z podziałem czasu procesora jest znakomity. Niestety nie wiem jaką wartość ma ustawioną domyślnie Wcg. Nie wiem też czy na ich stronie jest możliwość zmiany tego ustawienia. Jakby co z góry dzięki za odpowiedź.

Nawiedzony

w wcg też domyślnie jest 100 a do ustawienia tak:

device manager - pojawi się tabelka "Agent Type   Device Name   Selected Profile   Date Installed
& Registered" powinien być wybrany profil: Deafult - klika się go i tam są wszystkie ustawienia, a na samym dole jest właśnie "Project Weight"

Ufol

Gadacz odczytuje ikonki jako symbole literowe. Czy mógłby ktoś napisać jakie słowa odpowiadają danej ikonce? Chodzi mi o opis typu:
respect - szacunek
Niestety reszty symboli jeszcze nie pojołem.

Troll81

smiley - uśmiechnięty pirat
wink - mrugający pirat
cheesy - uśmiechnięty pirat ale tym razem bardziej
grin - usmiechnięty pirat - wyszczerzone zęby
angry - wkurzony pirat
sad - smutny pirat
shocked - zaszokowany pirat
cool - pirat cwaniak
huh? - zdziwiony pirat
Roll eyes - pirat błądzący oczkami
tongue - pirat z wywalonym językiem
XP - pirat machajacy językiem (najbardziej wkurzający emotikon bo pokrywa się z nazwą powszechnie lubianego systemu operacyjnego
embarrassed - skrepowany pirat (nie liną :D )
wstyd - zawsydzony pirat rumieniący się na twarzy
undecided - niezdecydowany pirat
blink - pirat nie rozumiejący o co chodzi
strach - przerażony pirat
nienie - pirat krecacy głową
zamknięte oczy - pirat z zamkniętymi oczami
pirat ninja - pirat ninja
ouch - pirat usmiechający sie z powybijanymi zębami
P-) - pirat z zaslepka na oko
arrr - pirat z zaslepka mówiacy arrr!
book - pirat czytający książkę
parrrty - dwaj piraci stukający się kuflami
attack - pirat wywijający szabelką
XD - Rechoczacy kapitan piratów
deadman - Kościotrup kapitan piratów
:wth: - Wkurzony kapitan piratów
:respect: - pirat składający pokłon

Ufol

Właśnie oto mi chodziło. :)

Troll81

proszę :D jakbyś potrzebował jeszcze czegos to daj znać. postaramy się pomóc :D

Ufol

Manager boinc fatalnie współpracuje z gadaczem, stąd moje pozornie idiotyczne pytanie. Chcę zmienić ustawienia managera na jednym komputerze. Co zrobić, aby mieć zapas jednostek do liczenia? Chciałbym, aby zawsze była jedna jednostka w zapasie. Klikam zaawansowane, preferencje lokalne. Zakładka użycie sieci i co dalej? Pytam ponieważ chcę zmienić ustawienia wyłącznie na jednym sprzęcie. Nie chcę czegoś skisić. Na drugim nie ma gadacza i gdy coś zepsuję to będę go musiał odłączyć od boinca. A tego robić nie zamierzam.

Troll81

opcja "dodatkowy zapas danych na" i wpisujesz ilość dni.

Tomasz R. Gwiazda

nie ma opcji zeby ustawic ilosc WU w zapasie
jest opcja, zeby robil zapas na jakis czas , 1-10 dni


Ufol

Wszystko zadziałało znakomicie! Piszę dopiero teraz, ponieważ musiałem odczekać kilka dni, aby upewnić się o tym, że manager zadziałał zgodnie z moimi oczekiwaniami. Jak już pisałem fatalnie współpracuje z gadaczem, więc jakby co, będę zanudzał o oczywistych rzeczach w tym wątku.

ps. Podeślijcie Kamraci odnośnik do naszego aktualnego logo.

Troll81

#34
http://www.boincatpoland.org/images/3/30/Boinc-top-1920.jpg

GRID

#35
http://www.boincatpoland.org/images/7/78/LogoB%40Pteam.jpg

http://www.boincatpoland.org/images/c/ca/Button.jpg  - mini baner
http://www.boincatpoland.org/images/4/47/Grid.jpg - Grid B@P


tutaj masz jeszcze trochę broszur
http://www.boincatpoland.org/images/6/64/Ulotka_BOINC_wyrywana.doc
http://www.boincatpoland.org/images/9/9f/Ulotka_BOINC.doc

Ufol

Sznurek podesłany przez Trolla przedstawia nasze aktualne logo. Co przedstawiają obrazki ukrywające się pod sznurkami podanymi przez 1-www.eu?

GRID

pierszy  obrazek to też obecne logo tylko węższe
do tego różne obrazki i dwie broszurki które możesz zastosować do promocji BOINC@POLAND

GRID

Ufol przepraszam za moją głupotę, 2 posty wcześniej wkleiłem link do broszury w formie PDF a zapomniałem że ten format może nie działać z Gadulcem. Zamieniłem ci na wersję doc.

Ufol

Macie Kamraci jakiś pomysł na pobieranie z:
www.chomikuj.pl
Już się wysławiam o co mi chodzi. Niegdyś klikało się plik i on zwyczajnie się pobierał. Managery pobierania pozwalały nawet na pobieranie całych płyt. Wiele wysiłku włożyłem w metodę pobierania całych albumów bez klikania każdego pliku. Nie było to bowiem tak proste jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Gdy wreszcie odkryłem tą metodę wprowadzono ten nieszczęsny obrazek. Pojawia się on przed pobieraniem pliku. Automatycznie wyklucza to użycie managera pobierania, gdyż trzeba kliknąć w obrazek, aby rozpocząć ściąganie. Pisałem w tej sprawie do działu pomocy portalu. Niestety bez odzewu. Czy jest jakaś metoda na otwieranie stron jako folderów? Możnaby wówczas obejść ten ... obrazek, którego tak nie znoszę. Uniemożliwia mi on bowiem samodzielne korzystanie z konta.
Wiem, że sprawa jest nietypowa, ale totalnie nie mam pomysłu na ominięcie grafiki. Z góry WIELKIE DZIĘKI za pomoc.