Temperatura GPU maksymalna/bezpieczna

Zaczęty przez Puma, 05 Styczeń 2011, 20:48

Puma

Orientuje się ktoś jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla GPU?

tito

90*C ? Co koło tego powinno być bezproblemowo. Wyżej też jeszcze chyba może być.

Puma

Mam 76*C i obawę o kartę bo mi jedną już szlag trafił. : /  Dzięki za info. :)

Cyfron

2 karty ATI 4850 (czy coś koło tego) wsadzone do SKB@P mają temperatury na rdzeniach rzędu 100stopni i komputer ten jest najstabilniejszy ze wszystkich SKB@P i chodzi bezawaryjni sporo czasu (będę musiał im zafundować jakiś serwis i przeczyścić te karty-chłodzenie itd)

apohawk

To chyba zależy od karty. Mam 4850 od sapphire'a (vapor-x) i ma ona jakieś zabezpieczenie przed samospaleniem. Zwiesza całkowicie kompa i włącza wentylator na maksa (wtedy dopiero go porządnie słychać ;)). Nie wiem w jakiej temperaturze dokładnie to się włącza, bo gdy to się działo to byłem nieobecny lub spałem, ale przynajmniej się nie spali. Chodzi spoko w temp. 75-85C, chociaż przy 85C staję się podejrzliwy i planuję czyszczenie. Aktualnie ma 82C.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

a ile jest "uzysku" po takim czyszczeniu?
Co wtedy robisz, podczas takiego "czyszczenia" ?

Szopler

Ostry przedmuch radiatora :attack: + wyczyszczenie łopatek wentylatora z przyklejonego kurzu XP.

Jestem ciekaw do czego służy brzęczyk-pipczyk zamontowany na mojej 5870... ale "palnikiem" sprawdzał nie będę ;)

apohawk

Jak wyżej.
Spada z powrotem do 75C. No chyba, że jest 30C na zewnątrz, to wtedy 80C.
No good deed goes unpunished.

GRID

Ja uważam że temperatura GPU i CPU to max 89C. Powyżej 100C to już temperatura krytyczna. Praca układu powyżej 90C zmniejsza jego żywotność o 30-60%.
Dla tego dobrym rozwiązaniem podczas problemów z temperaturą jest obniżenie taktowania pamięci. Lepiej żeby karta graficzna działała na wolniejszych obrotach przez kilka lat niż na maksa przez kilka miesięcy. A niektóre aplikacje działają z taką samą prędkością niezależnie od taktowania pamięci.

taktu

Jako że takie informacje są przydatne (dla mnie nawet bardzo) dodam że mój GT240 ma średnio ~72C


GRID

#10
GPU: ATI Radeon HD 5850 OC
Temperatura: ~76C

lolek

4850GS - milka 70C
             poem 55C

simonic

450GTS
OC do 922/2044 (nominalnie 783/1800)
PrimeGrid
Max to 55C (bez OC max to 42C)
Po obniżeniu taktowania pamięci do 900Mhz temperatura po OC spada do około 48C



ZernatPL

Słyszałem że dla kart Nvidii max to około 100 a nawet 120 stopni.

W każdym bądź razie, ja na komputerze z 1 wentylatorkiem (a więc niezbyt przewiewny) na Milce i "Ajnsztajnie" miałem około 80 stopni.

Po wymianie na 3 porządne wentylatorki, i podniesieniu odrobinę obudowy, przy Ajnsztajnie i Milce mam po 65 stopni a przy GPuGrid około 70 - 71.
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

Tomasz R. Gwiazda

ATI 6970
Moo
temp: 56 stopni


ktos sie bawil w OC pod kontem Moo ?
Bo ja na stockach jade i moze cos warto bylo by w dol skrecic?

Krzysiak

Ściemniasz za niska temperatura (chyba  ze liczy w tym trybie co ja miałem na początku jedna próbka 1-1,3 godzi)
Sprawdź GPU-Z i po 30 minutach przełącz na maksymalne zanotowane dla wszystkich pozycji


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

a nie wiem, moze to gpu-z przeklamuje :)
1WU liczy okolo 35min

zalaczam screeny


Angelus

Na moim GTX 560 Ti max wyciągnąłem 74 stopnie ale po podkręceniu o jakieś 20 %, tak to stale jest 69 stopni przy max 70% szybkości wentylatorów. Niestety nie udało mi się wpłynąć na ich szybsze działanie, widocznie 69 stopni jej pasuje  :whip:

Krzysiak

Tomasz R. Gwiazda to może inaczej odpal n 30 minut pod pełnym obciążeniem ten programik HWiNFO64
Z opcją sensor-only i wtedy zapodaj wyniki


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

GF 7600GT w grze (nie ma CUDA  :( ) 100 C, a po usunięciu "brody mikołaja" z kurzu 70...