Internet access OK – Project servers may be temporarily down

Zaczęty przez ki-borg, 07 Styczeń 2011, 21:18

ki-borg

Witam wszystkich mam taki problem:"Internet access OK – Project servers may be temporarily down". Dobrze wiem że projekt WCG działa jednak nie mogę dostać zadań. Dlatego szukam cc_config.xml. Może kto wie gdzie mogę znależć plik o nazwie cc_config.xml? Jak rozumię jego miejsce miało być tutaj C:\Program Files\BOINC jednak tego pliku tu nie ma. Będę wdzięczny za dowolną radę jak rozwiązać problem z Internet access OK – Project servers may be temporarily down.

Tomasz R. Gwiazda

na poczatek warto podac swoj system operacyjny, bo zaleznie od niego jest inna sciezka do plikow configa

Troll81

Witam na forum i zapraszam do działu wizytówki :D Jak podasz nam swoje województwo to dopiszemy cię do rankingu :D

Podaj nam system operacyjny i wersję klienta. Miłoby też było gdybyś opisał sposób łączenia się z siecią. jakieś proxy po drodze? Routery?" Firewalle? (w tym na twoim własnym kompie?)

ki-borg

   Dziękuję wszystkim za uwagę. Wersja klijenta 6.10.58, system operacyjny Windows 7, firewall na moment pruby pobrać zadania odłączyłem. Żadnych dodatkowych firewołów oprócz tego co dostarcza Windows 7 nie instalowałem. Połączenie z internetem ADSL (modem linija telefoniczna). Routera u mnie w domu nie ma. Znalazłem plik cc_config.xml, jego miejsce C:\ProgramData\BOINC. Próbowałem różne warjanty ale nic ztego. Według mnie problem kryje sie gdzieś w nieprawidłowo skonfigurowanej gałęzi rejestru odpowiadającej za połączenie z WCG, czy też jakiegoś pliku na komputerze który nie jest kasowany a w którym są określone ustawienia. Ta gałęż rejestru nie jest wniesiona w Boinc Clener.

Przyłaczyłem się do Spina i Simap teraz chyba trzeba bendzie zaponieć o WCG ;D. Od Simap dostałem zadania i spin też zaczoł ladować jednak wtedy w WCG nacisnełem update i na tum był koniec próbki ze spinu. Szybkość upadła a na stronie projektu w preferencjach pisze clijent error.

P.S

Przed kilkoma tygodniami bawiłem się z takimi programami jak Tor, ProxySwitcher. Chyba od tego wszystko się i zaczeło.

ksysju

HI

Pliku cc_config.xml na dzień dobry to chyba nie ma. Przynajmniej ja go zawsze tworzyłem. Jak klient boinca się nie łączył i wywalał specyficzny numerek błędu w logach, to w tym pliku ustawiałem http_1_0 na 1.



ksysju

Troll81

ja bym obwiniał TORa. Niestety możesz mieć popsute ustawienia socks w windozie :(

spróbuj przeinstalować system....

ki-borg

Zrobiłem system restore do miejsca kiedy zainstalowałem Tora i dostałem zadania z WCG :attack: :attack: :attack: :attack: :)

P.S.

Nie jasne tylko jedno dlaczego nie otrzymujac zadań z WCG mogłem otrzymywać próbki z SIMAP. Jednak teraz to juz jest nie ważne :)

Tomasz R. Gwiazda

fajnie ze udalo Ci sie naprawic, ale po watku wyglada ze sam byles najlepsza osoba do zdiagnozowania bledu i jego rozwiazania :)

Moze komus tez sie przyda to rozwiazanie w przyszlosci

Troll81

WCG jest specyficznym projektem gdyż powstawał oddzielnie od BOINC. Dopiero potem przyłączyli się do platformy ale np nadal zachowują odrębną punktację....

apohawk

To chyba jedyny projekt, który używa SSL do komunikacji, może się coś w certyfikatach albo obsłudze https zepsuło przez tego tora.
No good deed goes unpunished.