PETYCJA - BEZWZGLĘDNA KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Zaczęty przez Troll81, 08 Styczeń 2011, 11:40

Troll81

http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66

apohawk

Taka petycja nic nie da. Sąd to oleje i zrobi "swoje". Niestety w tym kraju sądy nie służą społeczeństwu, tylko prawu, a to służy bandytom i biurokratom.
No good deed goes unpunished.

Troll81

czyli najlepiej zasiąść z założonymi rękami?

tito

?? dwa takie same wątki?

apohawk

Państwo polskie jest systemem patologicznym i nie widzę sposobów jego naprawy, o których można by rozmawiać na forum.
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Dzięki za info Troll.

Vega


GRID

podpisane, trwa to tylko kilkadziesiąt sekund, warto spróbować

Cyfron

Cytat: 1-www.eu w 08 Styczeń 2011, 16:12
podpisane, trwa to tylko kilkadziesiąt sekund, warto spróbować

Dokładnie - nic to nie boli, wpisze się kilka danych, kliknie 2x i już po bólu.
Jak nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi!  :attack:


Pantarhei

Cytat: apohawk w 08 Styczeń 2011, 12:11
Taka petycja nic nie da. Sąd to oleje i zrobi "swoje". Niestety w tym kraju sądy nie służą społeczeństwu, tylko prawu, a to służy bandytom i biurokratom.

Z pewnością w przypadku tego aktu bestialstwa trudno będzie obrońcom znaleźć okoliczności łagodzące odpowiedzialność sprawców. Rola sądu nie jest jednak - nawet w takich przypadkach - prosta.
Już sam fakt, że sprawców było trzech sprawę komplikuje. Na pewno rola w zdarzeniu każdego z tych ludzi nie była jednakowa. Możliwe, że było np tak: Jeden przywiązał zwierzę i prowadził samochód, drugi przyniósł pierwszemu sznurek i miał z całego zajścia dobrą zabawę, a trzeci nie zrobił nic. Zgodzicie się ze mną, że wina każdego z nich była inna - upraszczając można powiedzieć, że jeden zawinił najbardziej, drugi mniej, a trzeci najmniej. Nie jest zasadą "służącą bandytom i biurokratom" zasada, która mówi, że kara powinna być proporcjonalna do stopnia zawinienia.

Art. 53. § 1. k.k. Sąd wymierza karę według swojego uznania, w granicach przewidzianych przez ustawę, bacząc, by jej dolegliwość nie przekraczała stopnia winy, uwzględniając stopień społecznej szkodliwości czynu oraz biorąc pod uwagę cele zapobiegawcze i wychowawcze, które ma osiągnąć w stosunku do skazanego, a także potrzeby w zakresie kształtowania świadomości prawnej społeczeństwa.
§ 2. Wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację i sposób zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych następstw przestępstwa, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza staranie o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu poczuciu sprawiedliwości, a także zachowanie się pokrzywdzonego.
§ 3. Wymierzając karę sąd bierze także pod uwagę pozytywne wyniki przeprowadzonej mediacji pomiędzy pokrzywdzonym a sprawcą albo ugodę pomiędzy nimi osiągniętą w postępowaniu przed sądem lub prokuratorem.


Według innej zasady, każdy ze współsprawców odpowiada tylko  w granicach swojej winy (swojej umyślności lub nieumyślności niezależnie od odpowiedzialności pozostałych współdziałających).

Podsumowując. Na pewno sprawie nie zaszkodzi zainteresowanie mediów, a wieść o surowym wyroku zadziała (miejmy nadzieję) odstraszająco. Co do petycji wzywającej do posadzenia "na twardo" wszystkich trzech to ja zaufałbym trzeciej władzy i jej pozostawił osąd. Sądy są w Polsce niezawisłe i lepiej tych standardów nie zmieniać - patrz proces Chodorkowskiego w Moskwie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Ja się nie chcę wpieprzać w niezawisłość sądu. Ale po prostu szlag mnie trafia jak widzę orzeczenie które uznaje znikomą szkodliwość społeczną takiego bestialstwa.....

lukaszja

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2011, 23:29
Ja się nie chcę wpieprzać w niezawisłość sądu. Ale po prostu szlag mnie trafia jak widzę orzeczenie które uznaje znikomą szkodliwość społeczną takiego bestialstwa.....

A gdzie takie ostatnio widziałeś? Serio pytam!
PS Trollu, Ty mnie znienawidzisz... XP

Troll81

Cytat3 młodzieńców zostało wczoraj skazanych przez olsztyński sąd na rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata i grzywnę. "Zabawiali się", szczując psem bezdomnego kota. Ponadto byli agresywni wobec ludzi chcących im w tym przeszkodzić.

takich przykładów jest więcej... jak choćby bardziej medialna sprawa chłopca wrzucającego kota do dmuchawy na zboże....

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 10 Styczeń 2011, 09:51
Cytat3 młodzieńców zostało wczoraj skazanych przez olsztyński sąd na rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata i grzywnę. "Zabawiali się", szczując psem bezdomnego kota. Ponadto byli agresywni wobec ludzi chcących im w tym przeszkodzić.


To jest surowy i nie surowy wyrok. Na pewno odbiór społeczny tego orzeczenia jest taki, że - "oni są bezkarni". Dla naszych młodzieńców nie jest jednak wcale tak różowo, bo w przypadku podobnego "wybryku" popełnionego w ciągu 4 lat automatem idą na rok do więzienia + nowy wyrok za nowe przestępstwo. Ta karma może (nie musi) zostać wykonana również wtedy, gdy będą w inny sposób naruszać porządek prawny. Mówi się "rok nie wyrok", ale taki roczek to jest naprawdę długo.
Osobiście wydaje mi się, że w takich przypadkach lepsza była by kara ograniczenia wolności, z którą łączy się obowiązek wykonywania pracy społecznie użytecznej, bo jeśli - a na 90 proc tak jest - koledzy są prymitywami, to "zawiasy" nie zrobiły na nich najmniejszego wrażenia.

Tak czy inaczej - Trollu - sąd nie uznał, że czyn był szkodliwy społecznie w stopniu znikomym, bo wtedy nie byłoby przestępstwa i nie miałby ich za co skazać.  P-)

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

no własnie zawiasy+grzywna to nie kara. Bo nie jest wystarczająco upierdliwe. Codzienne meldowanie się na posterunku i roboty publiczne....

lukaszja

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2011, 23:29
Ale po prostu szlag mnie trafia jak widzę orzeczenie które uznaje znikomą szkodliwość społeczną takiego bestialstwa.....

Trollu! Wiedziałem, że tak będzie...
Art. 1. § 2 kk Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.
Gdyby więc którykolwiek sąd przyjął, że dany czyn stanowi przypadek znikomej społecznej szkodliwości, to W OGÓLE nie byłoby przestępstwa.
PS Więcej umiaru w komentowaniu orzeczeń sądów. To do wszystkich, pozdr, luke

PS 2 Pantarhei, wyprzedziłeś mnie :P

Troll81

#17
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7721471,Wyrok_za_meczenie_koni__Anglik_pojdzie_do_wiezienia.html

rok więzienia... za mało wg mnie.

Argento

Każdy jeden podpis, to jedna szansa więcej na zmianę tego, co wydawać się może niezmiennym.
Rzekłem.
Podpisałem.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

i to jest właśnie odpowiednie podejście :D szum tysiąca motylich skrzydeł może zrobić huragan :D z tego samego założenia wychodzi BOINC :D

Argento

Cytatszum tysiąca motylich skrzydeł może zrobić huragan

Rzekłeś i stało się.

Dostali po 10 m-cy bezwzględnego pozbawienia wolności.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

eclipse99

Mało, ale dobrze że chociaż tyle.

Argento

Sadzę, że istotniejszy jest tutaj sam fakt, że nie wyłącznie za krzywdzenie ludzi przez ludzi, ludzi czeka odpowiedzialność karna w jednym z najwyższych jej wymiarze.
I tutaj warto być "motylem"...

Rzekłem.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

ano. dobrze że nie uszło płazem....

Pantarhei

Cytat: lukaszja w 10 Styczeń 2011, 16:54

PS 2 Pantarhei, wyprzedziłeś mnie :P

Luke - Ajm jor fader.  :D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

#25
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110112/PODLASKA/504837047

i właśnie dlatego jest potrzebna kara która będzie działać odstraszająco na debili....

Troll81

#26
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/lublin-zabil-psa-na-torach-bedzie-sledztwo,1,4117418,region-wiadomosc.html

Troll81

#27
Około 2 tygodnie temu (w pierwszych dniach stycznia 2011 r.), w miejscowości Ścinawka Średnia k/Kłodzka ktoś podpalił kojec, w którym znajdował się duży, czarny pies na łańcuchu. Pies, o imieniu Kuba, nie mógł uciec przed ogniem i doznał bardzo rozległych poparzeń. Sprawców jak na razie nie wykryto.
Fundacja złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. Szukamy świadków, którzy mogliby pomóc w odkryciu sprawców tego bestialskiego czynu.  Tego typu okrucieństwo nie powinno ujść bezkarnie.

Bezkarność wszelkich form znęcania się nad inną istotą, szczególnie form tak drastycznych, jest zachętą dla zwyrodnialców do dręczenia kolejnych ofiar bez żadnych reperkusji prawnych.
Bezkarność aktów okrucieństwa powoduje również frustrację społeczeństwa, które zaczęło wątpić w skuteczność działań organów ścigania. Nie wolno do tego dopuścić. Dlatego fundacja stara się zgłaszać organom ścigania i nagłaśniać w mediach, przypadki znęcznia się w nadziei, że ludzie przestaną bać się denuncjować sadystów. Tylko wspólnymi siłami możemy dokonać jakichś zmian.

http://www.fundacjamrunio.org/content/podpalony-piesek-kuba-walczy-o-%C5%BCycie

eclipse99

Dzięki Troll, dobrze że wrzucasz tu takie informacje, ostatnie wydarzenia tego typu przedostały się do mediów, jest szansa że coś się zmieni.
Trzeba wszelkie tego typu historie nagłaśniać.

Przelewy - na dole strony pod pomarańczowym tekstem http://chwiladlapupila.pl/informacje/podpalili-psa-cudem-przezyl/

Pantarhei

A oto przykład nakręcania histerii przez dziennikarzy:
http://www.tvn24.pl/0,1691187,0,1,zabil-bernardyna-siekiera-chcial-mu-ulzyc,wiadomosc.html

Na podstawie artykułu można wątpić by zabicie tego psa było uzasadnione (w rozumieniu ustawy o ochronie zwierząt), ale trudno zgodzić się z tym, że był to "mord na zwierzęciu ze szczególnym okrucieństwem". Jest to typowy przykład nieodróżniania drastycznego zachowania od zachowania szczególnie okrutnego.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Pytanie czy zwierzak rzeczywiscie był chory. bo jak wspomniano nie musiałbyć to powód śmierci zwierzęcia. Byc może Pan sobie chciał za granicę wyjechać....

apohawk

Mógł go uśpić u weterynarza, ale to pewnie za duży wydatek jak się za granicę wyjeżdża...
No good deed goes unpunished.

Szopler

No to poczytajcie to - http://www.tvn24.pl/-1,1691299,0,1,po-igrzyskach-byly-zbedne--wiec-je-roztrzelali,wiadomosc.html

Tomasz R. Gwiazda

my sie polska nie przejmujmy, my mamy lighcik...

to + np. napieprzanie fok palkami przez kanadyjczykow, lub polowanie na wieloryby przez japonczykow

Troll81

ja tam się przejmuję..... ale kanadyjczycy nie przejmują się mną. Wszak ja im prezydenta wybierać nie będę.....

A polskiego juz tak....

Tomasz R. Gwiazda

a co ma do tego prezydent ? hmm

ze narod mamy tepy ?