Rozważenie na temat kupna taniego UPS Kilka pytań do znawców tematu

Zaczęty przez Krzysiak, 16 Styczeń 2011, 18:01

Krzysiak

Witam ostatnio dość często w nocy na chwilę odłączają napięcie co skutkuje tym że komputer pracuje po ponownym uruchomieniu dość niestabilnie
więc postanowiłem zakupić jakiś tani UPS który ma służyć tylko do tego że:

W momencie zaniku napięcia UPS ma tylko pozwolić przejść komputerowi w stan hibernacji
po pojawieniu się napięcia i naładowaniu UPS na 100% dać impuls na wybudzenie komputera z hibernacji i dalszą pracę

Myślałem o czymś takim
http://www.gral.pl/Mustek+PowerMust+848+USB_905.html
http://www.gral.pl/ActiveJet+ACP+650+LCD_388.html

komunikacja USB
Maks to 300zł


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

1) Linki nie działają
2) Ładowanie UPS'a do 100% będzie trwało kilka godzin. Akumulator ma to do siebie, że może być rozładowywany sporym prądem bez większej szkody, ale ładowanie z pewnych względów odbywa się dużo wolniej.
3) Powinien wystarczyć APC Back UPS serii CS - modele od 500(VA) w górę. Ma USB. Kupiłem używkę na allegro z nowym akku (u sprzedawcy co ma za 185zł obecnie) i spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.

Krzysiak

Poprawiłem linki
Możesz zarzucić link do aukcji 
Głównie chodzi o to żeby próbki z długim czasem się nie sypały a komputer miał czas na normalne wyłączenie a ponowne załączenie to  nie obowiązkowy dodatek


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Active jet odradzam. Maja denne warunki gwarancji. Mam ich UPS 1,1KVA i jak się uwędził to miesiąc czekałem.... Zainwestuj w APC. Wart swej ceny....

Tomasz R. Gwiazda

ja znam to i polecam APC :)
w domu mam 2 male (1 komp, 1 kino domowe)

a w pracy niedlugo mam montaz 300kg  APC :)

Troll81


Cyfron

ja poproszę o zdjęcia (jeśli można) jak już zamontują - lubię takie rzeczy sobie pooglądać  %)

Tomasz R. Gwiazda

e nie zwykly Smart-UPS RT 20kVA

spoko siekne fotke , w tym tygodniu montaz (jak zadzwonia :> i ustala termin)
Bo to jeszcze podlaczenie do Service Bypass (od tej mocy sa montowane poza szafami) i inne pierdoly

kret

też polecam APC, mieliśmy trzy tysiączki w pracy..teraz mamy dwa SmartUpsy 3000 RT, ładnie w szafie wyglądają z serwerami :) chociaż ważą więcej niż serwery :P

ale dzięki tej wymianie, jedna z tysiączek stoi pod moim biurkiem w pracy, wszystkim lecą korki a ja spokojnie liczę dalej :D

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

tak samo u nas :D
Jak pada prad, to tylko serwery + switche i nasze kompy :D
zeby ladnie wszystko zlozyc i pozamiatac :D

Troll81

Tylko ostrzegam że upsy w formie RACK sa głośne. Były budowane z myślą o pracy w serwerowni. Jak toto ma stac pod biurkiem to lepiej kupić tower.

kret

Cytat: Troll81 w 17 Styczeń 2011, 11:12
Tylko ostrzegam że upsy w formie RACK sa głośne. Były budowane z myślą o pracy w serwerowni. Jak toto ma stac pod biurkiem to lepiej kupić tower.
ja ich już nie rozróżniam przy mielących serwerach : :-[ albo nie są aż takie głośne ;) przynajmniej nie znacząco od serwerów

a 1kVA pod biurkiem to oczywiście tower

Troll81

zaręczam ci że obciążony UPS pod biurkiem bedzie głośny. o ile to oczywiście rac co wymusza małe i szybkoobrotowe wentyle.

Tower ma wiecej miejsca

kret

z tym miejscem bym się spierał ;) Smart-UPS'y rackowe (3kVA), które siedzą i u mnie w szafie mają wysokość 3U każdy, dwie baterie i na długość niewiele krótsze od serwera..jest więc sporo miejsca i z wentylacją nie ma aż takiego problemu..przynajmniej takie jest moje subiektywne zdanie :)


kret

w sumie racja, tak samo u mnie było ^^" nadal gdzieś mi się te nóżki walają :P