Słaby ten BOINC manager

Zaczęty przez jabu74 - ekspert, 23 Styczeń 2011, 20:43

jabu74 - ekspert

Witam

Doliczyło mi do 100% ale to nie był koniec obliczeń a raport deadline kończył mi się za 2 godziny więc czekałem prawie do samego końca ale się nie doczekałem samoczynnego wznowienia obliczeń.
Dwie minuty przed końcem czasu do zaraportowania ręcznie uruchomiłem to zadanie i nie zdążyłem - zabrakło mi dosłownie 32 sekund. Beznadzieja przestaje liczyć w projekcie bo to bez sensu.

Ponadto powinno być więcej punktów jak liczy wolniejszy komputer a jest tyle samo. Dla przykładu jeden komputer liczy 10x szybciej od drugiego a punktów jest tyle samo. Rezygnuje z tego bo to głupota przecież nie będę jeszcze pilnował menagera.

Podkreślam że czasu do zaraportowania innych projektów jest w nadmiarze a boinc nie zorientował się, że wspomniany projekt trzeba natychmiast dokończyć i odesłać.

Troll81

a jakim konkretnie projekcie?

jabu74 - ekspert

To był projekt Einstein@home - jest informacja na moim koncie "Completed, too late to validate"

lolek

@ jabu74 - ekspert- dobra rada zamiast odpalać nie wiadomo ile projektów na jednym kompie to ustaw sobie 2- max 3 i do tego zapas danych na 1 dzień i nie będziesz miał takich problemów.
A o do błędów zawsze i wszędzie się zdarzają i trzeba się z tym pogodzić- mi w niejednym projekcie nie jedno WU się wysypało i jakoś nie panikuję z tego powodu  ;)

AL

Czasem też tak pisze, gdy już wcześniej uzyskano kworum wyników w danej próbce. Załóżmy, że potrzebne były trzy. Projekt rozesłał to zadanie więc do trzech różnych PC. Dwa z tych PC przeliczyły i odesłały wynik, trzeci nie zrobił tego, więc po upływie "Deadlinu" projekt wysłał tą próbkę do kolejnego - czwartego PC. Podczas gdy czwarty PC ją przeliczał wynik niejako po czasie odesłał trzeci PC - a więc osiągnięto już kworum i wynik z czwartego PC nie jest już do niczego potrzebny. Bardzo często właśnie w takiej sytuacji czwarty komputer po odesłaniu wyniku nie dostaje za niego punktów, a jak na stronie projektu wejdzie się w szczegóły danego zadania to właśnie ujrzymy tam ""Completed, too late to validate"".

Troll81

poprostu kolega mazyczenie by wszystko chodziło tak jak on tego chce. Sorry ale czasem się zdąży przegapić deadline.

jabu74 - ekspert

Widzę, że wy nie czytacie ze zrozumieniem - przecież ewidentnie widać, że zawalił BOINC manager. Manager "nie zreflektował się", że czas deadline kończy się i mimo, że było 100% to brakowało mu jeszcze paru minut obliczeń czyli tak naprawdę nie było 100%. Podkreślam, że to było ok 1-2 godziny do końca deadline wtedy już było 100% i nie załapał nawet w ostatniej chwili (obserwowałem go) , że coś jest nie tak. Ponad 85 godzin liczyłem i na marne. To jest niedopuszczalne.

Troll81

BM oblicza moc twego kompa na podstawie benchmarka i na podstawie uzyskanych wyników szacuje czas liczenia próbki. Jak podczas benchmarka komp się nudził a podczas liczenia grałeś w wymagające gry to BM niedoszacował czasu i opuścił deadline. Z czasem BM nauczy się twojego kompa i nie będzie już robił takich zonków. Przynajmniej nie za wiele...

jabu74 - ekspert

#8
Panie kolego ale tak jak pisałem 1-2 godziny przed deadline było 100% ale jeszcze nie zakończył obliczeń projektu i zajął się niepotrzebnie liczeniem innych. Gdybym ja ręcznie nie zmusił go do liczenia to on by skończył liczyć ten wątek nie wiadomo kiedy ale na pewno już po deadline. Miał prawie dwie godziny by skończyć projekt przed czasem. Tu nie ma nic obciążenie procesora ponieważ komputer jest zawsze mało obciążony i tak ustawiony, że przez cały czas kiedy jest włączony liczy projekty boinc.

lolek

Cytat: jabu74 - ekspert w 23 Styczeń 2011, 21:50
Tu nie ma nic obciążenie procesora ponieważ komputer jest tak ustawiony, że przez cały czas kiedy jest włączony liczy projekty boinc.

Ma i to bardzo dużo- im mocniej obciążony tym wolniej liczy. A to 100% to nie wina BM tylko aplikacji liczącej.

eclipse99

jabu, generalnie masz rację - nie jest to dopracowane i nie jest to jedyna niedoróbka, ale tak jak lolek już pisał - max 3 projekty na raz i bufor max na 1 dzień.

jabu74 - ekspert

To jak ustawić preferencje by liczył tak jak piszecie ?

lolek

preferencje lokalne- użycie sieci- dodatkowy zapas danych a 1 dni