Szukam konwertera multimediów :)

Zaczęty przez Limol, 27 Styczeń 2011, 10:48

Limol

Siem :)

Ostatnio kumpel dał mi troszkę muzyki ( około 200 nutek :D) Chciałbym je sobie wgrać na kome tyle że tu pojawia się problem XD Ponieważ ów nutki są chyba w najbardziej kalorycznym formacie czyli Wav. :( szukam konvertera który mi to wszystko grupowo skonwerci do mp3 albo wma . Na co dzień do obróbki jak i konwersji używam Goldwave który na jednej ścieżce daje rade :) Ale konwertowanie na nim 200 kawałków zajmie mi cały dzień :( więc reasumując znacie jakiś dobry freeware do konwersji grupowej?? np jak w pazera że wbija się nie wiem np 20 pliczków i wszystko automatico sie robi :)

Dzieki za posty :) PZD
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81

cdex. I konwertujesz nawte pierdyliard tracków :D

Limol

#2
ale ja te pliki mam na twardzielu a nie na CD xD
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81


apohawk

dla wyznawców linii komend takie problemy nie istnieją  XP

"lame" Wybierz wersję 3.98.2.
działa z linii komend. pętlą to skonwertuj. przykład pętli dla windowsowego cmd.exe

for /R %i in (*.wav) do lame -V2 --nohist %i

/R do przeglądania podfolderów
oto twój poszukiwany program do przeorania 200 wavów hurtem  XD

przejrzyj lame -? w poszukiwaniu opcji konwersji, które byś chciał
No good deed goes unpunished.

Pigu

bonk - zassaj freewara portable z portableapps

Limol

o lol chłopaki a nie ma czegoś prosztrzego co zrobi wszystko za mnie?? nie chce sie bawić w komendy w cmd :/ szukam czegoś prostego jak konstrukcja cepa najlepiej po polzgu :D i nie zawodnego xD
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81

CDex

zaznacz se tylko pliki wav i daj mu konwersję na mp3. Zero kurna filozofii.

apohawk

przecież podałem ci najprostsze rozwiązanie  XP
No good deed goes unpunished.

AL

Również polecam CDex - nawet mi jego obsługa nie sprawiła problemów - a to już świadczy o jego maksymalnej prostocie.

Karol007

Polecam Format Factory:

http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html

Ufol

Szczerze polecam xrecode.
http://www.xrecode.com/#Download
Oto jego zalety:
1. Program dostępny w wielu wersjach językowych w tym także w polskiej.
2. Banalnie prosty w obsłudze. Najpierw dodajesz pliki. Możesz dodać pliki do przetworzenia w wielu formatach. Dajmy na to chcesz zgrać wav i flac do mp3. Pliki mogą znajdować się w różnych miejscach. W menu możesz określić, gdzie mają się znaleźć pliki w formacie docelowym. Dodawanie odbywa się praktycznie natychmiast, trwa dosłownie ułamki sekund.
3. Xrecode potrafi zgrywać dźwięk z plików video.
4. Obsługa naprawdę wielu formatów. Na szczegulną uwagę zasługuje obsługa takich formatów bezstratnych jak np. ape. Wogule xrecode obsługuje praktycznie wszystkie liczące się formaty audio.
5. Bogaty zasób ustawień meni. Nie rozmawiamy o konwersji audio, więc nie chcę tu zanudzać. Jeżeli zdecydujesz się na wybór xrecode, to polecam zapoznanie się z jego ustawieniami. Można tam określić naprawdę mnóstwo detali. Od jakości pliku, do tego czy program ma się automatycznie wyłączyć po dokonaniu konwersji.
6. Oto krótka instrukcja użycia. Po wgraniu plików, co opisałem powyżej, ustawiasz program według własnych oczekiwań. Po czym klikasz start i rozpoczyna się konwersja. To wielki atut xrecode, ponieważ możesz dodać masę plików, włączyć go i nie przejmować się tym, że program zaraz skończy i będziesz musiał dodawać kolejną porcję. Najpierw zlecasz programowi co ma zrobić, a później uruchamiasz konwersję.
Uwaga! Na słabszych maszynach nie polecam robić w tym czasie nic innego. Procesor jest wykorzystywany niezwykle intensywnie. Xrecode nie szkodzi boincowi, nie wyłączaj go.
Wiem, że opis był dłuuugi, ale edycja dźwięku to moja pasja. Jeżeli pomogłem to bardzo się cieszę.

Karol007

To ja się jeszcze wbijam z małą informacją, nie będę się rozpisywał %)

W bramce nr 3 jest Format Factory:
Jest łatwy w obsłudze, konwertuje dużą ilość formatów multimedialnych i graficznych (każdy na każdy w obrębie grupy) - prawdziwy kombajn, jest polskojęzyczny, posiada zaawansowane ustawienia konwersji i zmiany formatu. Limol - wybór należy do Ciebie :attack:

Ufol

Jak komuś przeszkadza pożeranie przez Xrecode całej mocy obliczeniowej, to jest na to prosty sposób.
Odpalić Menedżer zadań windowsów. W aplikacjach wybrać Xrecode, kliknąć menu kontekstowe, lub prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję, przejdź do procesu. Tu kliknąć kontekstowe na Xrecode.exe i wybrać: ustaw priorytet. Tu zmieniamy na niski i potwierdzamy wybór, bo system się zapyta, czy na pewno chcemy to zrobić. Teraz już nie będzie zamulał komputera. Konwersja trwa nieco dłużej, ale nie jest to jakaś wielka różnica.
Niby banalne, ale w przypadku ustawiania priorytetu pod Windowsami teoria często nie zgadza się z praktyką. Zmieniamy aplikacji priorytet i nic to nie daje. Albo inny wariant, zmieniamy go i otrzymujemy odpowiedź, że to niemożliwe. W przypadku Xrecode zmiana priorytetu rzeczywiście działa tak, jak powinna.

Szopler

Ufolku odgrzałeś kotleta sprzed półtora roku :)

Ale przy okazji dopiszę, że są nakładki na menadżera zadań umożliwiające permanentną (program zapamiętuje nasz wybór) zmianę priorytetu dla danego procesu. Jeden z nich to prio inny to prifinitty.