Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

[Pomysł] Plakat B@P

Zaczęty przez Cyfron, 03 Luty 2011, 22:08

lolek

Ja też jestem za adresem www, ale ogólnie plakat świetny  :respect:

Cyfron

łoo - ten plakat na prawdę jest niezły, ale można by wrzucić rzeczywiście ten adres,
a z tym QR to pomysł może dobry, ale czy rzeczywiście tak ludzie z tego korzystają?

Skłanialbym się do tego plakatu jako tego z mniejszą ilością tekstu :)

lolek

Jest błąd w tekście na plakacie :"Podczas gry ty spokojnie pracujesz..."
@kret: masz coś przeciwko wykożystaniu tych tekstów z plakatu na mojej stronie? (miały by robić za wstęp)

kret

ok, adresik dodany, literówka też poprawiona..dałem też cień pod drużynowym logiem, żeby nie było takie płaskie

http://binarymind.pl/Plakat_v3.1.jpg

@Cyfron: to średnia ilość :D ten krótki z proponowanych plakatów mi nie leżał..mój był za długi, więc wziąłem z niego kawałek po prostu :)
@lolek: nie mam ;)

GRID

@kret  plakat jest świetny. Ująłeś wszystko czego chcieli forumowicze.
Przyciąga spojrzenie. Wydaje mi się że spokojnie możemy zacząć rozmowę czy będziemy te plakaty przyklejać klejem czy taśmą samoprzylepną  ;D

Kuba135

czy dwustronną :attack:
a co z drukiem ktoś u siebie będzie drukował czy zamawiamy gdzieś.

Tomasz R. Gwiazda

drukowanie kazdy w swoim zakresie pewnie
albo a4 albo a3

chyba ze Cyfron zreanimuje darowana drukarke A3 to moze uda mu sie wyprodukowac troche i rozeslac do chetnych

kret

jeśli będziecie potrzebowali tiffa gdzieś dać to mówcie, przygotuję co trzeba..poza tym zapytam się gdzie ostatnio u mnie w pracy drukowali plakaty i za ile..a poza tym to puszczę kilka jak się wszyscy zmyją :attack:

jeśli chcecie sami drukować, to dajcie znać czy Wasza drukarka drukuje z marginesami czy nie..pewnie "z" więc będzie to trochę niefajnie wyglądało jak będzie taka obwódka biała..no chyba, ze robimy naookoło taką wyrwaną krawędź..wtedy będzie wyglądało jak zamierzony efekt :)


mimeq

Sprobuje w pracy na A3 jak to wyjdzie, a jak ok to jeszcze zobacze jak zalaminowane  ;D
:respect:


Troll81

#49
Szacun wielki. Rozejrzę się za cena druku. Pamiętajmy by mieć zgodę na wieszanie plakatów :D

z uwag osoby postronnej:
Napisy: Komputery, Astronomia, Odkrycia itp sa znacznie bardziej rzucające się w oczy niż tekst na którym nam zależy. W efekcie nie do końca przekaz dociera

Pogrubić czcionkę na tekście głównym a tamte napisy zrobić mniejsze (cieńsza czcionka)

kret


Cyfron

Ja tam jestem ogromnie zadowolony!!
Przyjedź Krecie na jakiś zlot to masz u mnie kilka piw :)

Co do drukowania, to jak dostanę drukarkę A3 od Tobas'a z forum, to na pewno coś wydrukuje tego i jeśli będą chętni to porozsyłam.
Drukarka na 99% ma te białe marginesy (jak dostanę tą drukarkę, to będę wiedział na 100%) więc trzeba mieć ten plan awaryjny odnośnie jakiegoś wykończenia.

Już widzę te plakaty wiszące na uczelni, gdzie się tylko da  :arrr:


GRID

Uważam że nie możemy zniszczyć efektu plakatu złym wydrukiem.
Jeżeli nie da się przy pomocy dostępnego sprzętu wydrukować odpowiednich plakatów, to lepiej zamówić jakiś nakład w profesjonalnej drukarni. Cyfron dasz znać jak dostaniesz tą drukarkę.
Kret przy okazji możesz dodać do pobieralni wersję A3,A4 . Każdy chętny będzie mógł se pobrać i jeżeli będzie chciał to zamówić sobie druk gdzieś w okolicy lub przez internet.

Cyfron

myślę, że mogę się "poświęcić" i w razie marginesów załatwić sobie gilotynę i te kilka mm obciąć :)

kret

mam dziś trochę roboty, ale postaram się poprawić plakacik biorąc pod uwagę sugestie Trolla

wtedy oczywiście wstawię pliki do przechowalni, proponuję w TIFF i PDF

co do zlotu to muszę to sobie zapisać :D i upomnieć się! :P

plakat dziś druknąłem na próbę w pracy na A3..jak na mizerną jakość kombajnu jaki mamy (i papieru) wyszło całkiem znośnie :)

gilotynę mogę udostępnić, mam nową w pracy :D

więc dziś/jutro powinna być wersja finalna ( o ile nie będzie zmian :P)

kret

czcionka fotek zmniejszona i usunięty bold..do haseł nie dodam bolda..bo to już jest bold :D
taka na szybko zmiana z przeklejeniem kawałków obrazków, jutro zrobię normalnie

http://binarymind.pl/Plakat_v4.jpg

patrzę na wydrukowaną wersję 3.1 i powiem, że mi chyba się bardziej podoba, ale sam nie wiem..

Troll81

#56









Kuba135

Toll co to ma być :arrr:

Troll81

QRcode z adresem naszj głównej i naszego forum :D na vlepki :D jakby ktos chciał

kret

jakoś mi nie wchodzi ten QR..hm

legis

Cytat: Troll81 w 07 Luty 2011, 20:53
QRcode z adresem naszj głównej i naszego forum :D na vlepki :D jakby ktos chciał
to lepiej było bar code zrobić przynajmniej telefonem z wlepy przeczytasz

GRID

@kret wersja 3.1 jest lepsza niż 4
Moim zdaniem nie ma co zmieniać czegoś bardzo dobrego i dopracowanego,
To tylko strata czasu.

LooZ^

Plakat ogolnie niezly graficznie, ale z paroma wadami. Postaram sie zagonic ktoregos ze swoich grafikow do pracy, to moze cos wrzuce za kilka dni.

Co do uwag, tresc plakatu zdecydowanie zbyt malo czytelna, a taki adres strony jest kompletnie nieczytelny. Moim zdaniem zreszta, skierowanie na strone powinno byc priorytetem. QRCode to niezly pomysl, ale ograniczylbym sie do strony www. Mozna tez skierowac np prosto do strony na FB: http://facebook.com/boincatpoland  czesc ludzie moze korzystac z fb na komorce i od razu sobie wyklikac "lubie to".

W drukarni w ktorej drukuje (internetowa) 2.000 plakatow B3 4+0 (czyli jednostronne, wielkosc mniejwiecej 2*A4, pelen kolor)to ok ~310zl, a 1.000 to ok. 225zl. Z doswiadczenia wiem, ze ciezko bedzie znalezc cos tanszego, a i mniej sie nie oplaca drukowac, bo przykladowo 250 kosztuje... 200zl. Sam tam drukowalem plakaty i bylem bardzo zadowolony.

Pigu

uwaga - na plakacie to nie nasze logo - my mamy globus w innej fazie  %)

nasze duże logo wrzuciłem ostatnio do działu pobieralnia

Cyfron

Cytat: LooZ^ w 08 Luty 2011, 02:33
W drukarni w ktorej drukuje (internetowa) 2.000 plakatow B3 4+0 (czyli jednostronne, wielkosc mniejwiecej 2*A4, pelen kolor)to ok ~310zl, a 1.000 to ok. 225zl. Z doswiadczenia wiem, ze ciezko bedzie znalezc cos tanszego, a i mniej sie nie oplaca drukowac, bo przykladowo 250 kosztuje... 200zl. Sam tam drukowalem plakaty i bylem bardzo zadowolony.


A skąd jesteś?
Musimy brać pod uwagę też ewentualne koszty wysyłki w różne miejsca polski.
Ale z tego co widzę po cenach tego drukowania, to na prawdę się opłaca u Ciebie :)

LooZ^

Podalem ceny juz z wysylka, to nie firma z mojego miasta. Jej adres to: http://caffeprint.eu/

Cyfron

#66
@Kret - potrzebowałbym tą wersję 3.1 w pdf gotową do druku. Chcę jak najszybciej zamówić te plakaty (nawet dziś!).
Dokładnie to to: http://caffeprint.eu/produkt/140-plakat-b3-4+0-cmyk-jednostronny w ilości 2000 sztuk - będzie na zaś.

Ze względu, że ceny tam to ceny netto, to jednak zamawiać będę 1000sztuk

GRID

weź 2000 kopij, ja dołożę kasy ile brakuje
Weźmiesz na fakturę ? to se odpisze 23% (dane do faktury mogę ci na priv dać)

mimeq

Lokalnie moze cos porozwieszam, calkiem dobrze wyszlo (nawet zalaminowane). Tylko zdjecie slabe bo telefonem:

http://i55.tinypic.com/2h4yf6u.jpg


Pigu

ten wydruk już poszedł? przypominam - logo ma nie ten globus co trzeba, to jest właściwe logo


kret

eh, dobra, podmienie ten globus ;)

szkoda że już pdfy zrobiłem ;)

kret

ok, paczka gotowa

http://binarymind.pl/Plakat_B@P.zip

65MB bo plakatów jest 2 wersje..już mówię dlaczego

z tego co mi wiadomo format B3 ma wymiary 500 x 353..ale na stronie drukarni podają B3 442 x 332..zrobiłem więc dwie wersje (bez znaczników), przyciętą na równo do 488 x 338  (czyli z 3mm spadów) i 500 x 353 z kawałkiem białej nadlewki do "pełnego" B3..tak na wszelki wielki..

co do ilości, to może lepiej jakoś mniej najpierw druknąć, hm? 250 na próbę? sprawdzi się jakość tego co popełniłem, drukarnię i jak to w ogóle wychodzi z rozwieszaniem..bo 2000 wydaje mi się cholernie dużo..

Cyfron

ktoś tutaj mówił, że jakość tego będzie dobra na tamtym papierze.
250 sztuk kosztuje ~180PLN
1000 sztuk ~245PLN
2000 sztuk ~355 (z czego różnicę pomiędzy 1000 a 2000 zobligował się zapłacić Rafał :) )

Cyfron

zamawiam 1000sztuk

Koszty przesyłki      22,00
Razem netto    221,90
Razem brutto    272,94


kret

poprawiona wersja, złożona jeszcze raz w Corelu

http://binarymind.pl/Plakat_B@P.pdf

Cyfron

Tłumaczę dlaczego jest jeszcze jedna wersja - otóż ta jest w palecie CMYK - drukarnia wymagała tego.

Zamówiłem 1000sztuk z wysyłką za pobraniem, żeby szybciej doszło (żeby nie czekali na przelew). Koszt     272,94 za wszystko

kret

tak, po przedyskutowaniu tego z Cyfronem uznałem, że warto mieć spokój i spełnić wszystkie wymagania, włącznie z paletą CMYK..pociągnąłem więc na szybko trial Corela i efekty macie w poprzednim poście

a poza tym tak naprawdę nie znam się ani na grafice, ani na jakkolwiek pojętym składzie materiału %)

Pigu

Cytat: kret w 11 Luty 2011, 22:43
a poza tym tak naprawdę nie znam się ani na grafice, ani na jakkolwiek pojętym składzie materiału %)

i tak spisałeś się na tyle dobrze, że z przyjemnością wykorzystamy te talenty w przyszłości  %) :parrrty:

Arivald

Cześć.

Mam pytanko. Czy jest jakaś szansa otrzymania pliku plakatu w dużej rozdzielczości lub kilku plakatów w wersji papierowej? Mam w pracy ploter, to mogę sobie sam wydrukować.
Jestem instruktorem ZHP i chciałbym powiesić taki plakat w harcówce naszej drużyny, może w hufcu, rozdać znajomym drużynom. Przydałoby się też rozdać trochę ulotek, ale to też mogę sam wydrukować i poskładać. Chyba, że macie nadmiary tych papierów.

Pytałem ludzi w środowisku o Boinc - nikt nic nie słyszał, nikt nic nie wie  :no:
To pozytywnie zakręceni ludzie, więc może kogoś uda się namówić na to hobby.

Pozdrawiam,

Andrzej.

AL

Coś tam mam na chomiku - może tak na szybko Ci to wystarczy - link.
Jakby co to pliki źródłowe będę musiał poszukać - choć na pewno ktoś jeszcze ma (Tobas?).