Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Jaki stacjonarny odtwarzacz DVD polecacie?

Zaczęty przez kret, 16 Luty 2011, 07:17

kret

Ahoj kamraci :) Noszę się z zamiarem kupna odtwarzacza DVD, który także odtwarzałby video, muzykę, zdjęcia z płyt, bądź z USB. Myślałem nad BluRay, ale tak naprawdę na razie ceny nie są za ciekawe. Przez myśl przeszły mi też różne odtwarzacze z HDD jakie ostatnio przewinęły się gdzieś na forum. W sumie to też fajna rzecz, ale chciałem mieć coś co jednak przeczyta mi płytki. Myślałem nad czymś takim np.

Ferguson DVP868HD

Kiedyś pamiętam jakieś Manty rządziły w tym segmencie i biły bardziej znane marki na głowę ale teraz jakoś to przycichło. Co więc poradzicie kamraci? jakiś konkretny odtwarzacz, czy inne rozwiązanie, hm?

Troll81

zalezy w jaki segment cenowy bijesz....

kret


Troll81


kret

bo niestety chyba nie ma nic innego co by dawało takie możliwości jak ten fergi

Ekspert_Philips

Kret, jeśli chodzi o odtwarzacze DVD z rozbudowanym funkcjami to wybór masz w tej chwili bardzo szeroki. Powód? Producenci starają się zawrzeć w odtwarzaczu DVD maksymalnie dużo funkcji, tak by mógł podjąć walkę na rynku z Blu-ray. Jeśli szukasz DVD, który odtworzy multimedia nie tylko z płyty, ale również z pamięci przenośnych, a dodatkowo jest wyposażony w inne nowoczesne funkcje (np. upscaling obrazu do rozdzielczości 1080p) to polecam Twojej uwadze model DVP3580 marki Philips. Wykaz funkcji i obsługiwanych formatów znajduje się na oficjalnej stronie Philips.

Jeśli miałbyś dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu na moją skrzynkę ekspert[malpa]philips.com

Tomasz R. Gwiazda

Cytatupscaling obrazu do rozdzielczości 1080p
to juz czysty marketingowy belkot :)
nawet filmy na blu-ray rzadko sa materialem HD nie scalowanym z DVD ktore maja 576i czy jakos tak

takie funkcje to sciema i zaklinanie rzeczywistosci, jak material jest slaby to wiele sie z niego nie wyciagnie, jak mawial moj znajomy "Z gowna nie bedzie czekolady"

Pigu

obejrzałem ten DVP3580 i muszę o nim powiedzieć jedną pozytywną rzecz - całkiem ładny  %) trafia w mój gust

interesuje mnie jedna sprawa mr Ekspert - rozumiem, że Ekspert_Philips zachęca do zakupu marki Philips, ale co porabia na naszym forum próbując sprzedać odtwarzacz za mniej niż 2 stówy i to w dodatku nie ze swojego sklepu, a tak po prostu reklamując model? Philips porobił etaty rozpuszczając po necie ludzi by budowali markę u podstaw?

tak z ciekawości pytam  :parrrty:

czy może z botem rozmawiam  :ph34r:

emik

to już nawet reklamodawcy rejestrują się na naszym forum :)


Troll81

może zaprosimy do nas ekspertów z NV i ATI ? :D

pszyklejony

Nie tylko, producentów reszty sprzętu też, pod warunkiem zniżek.

kret

a to mi się philipsiak zareklamował :D

Ekspert_Philips

Witam, dzięki za Wasze opinie. Zacznę od najważniejszego – jestem przedstawicielem firmy Philips i celem moich działań nie jest tutaj sianie spamu czy promowanie ,,jedynie słusznych" produktów.
Z chęcią natomiast zabieram głos w dyskusjach związanych z nowymi technologiami, poradami użytkowymi urządzeń takich jak m.in. DVD, poradami w kwestii serwisowania urządzeń Philips, etc.
Tomku, filmy w formacie blu-ray (poza wyjątkami nakręconymi naprawdę dawno temu) są w całości w rozdzielczości FullHD. Inaczej sprawa ma się w przypadku sygnału filmowego na kanałach telewizyjnych – tam jest to ,,zwykłe" HD Ready   :).
Upscaling materiału DVD – jest zauważalny. Porównywałeś? Wiem – do jakości blu-ray sporo brakuje, ale to już jest inna bajka.