Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

slo-wik

Zaczęty przez slo-wik, 23 Luty 2011, 16:19

slo-wik

Witam wszystkich. Jestem z woj. pomorskiego. Mój niezbyt nowy komp to:
Core2Duo 2400Mhz, 2Gb ramu, grafika Nvidia 8600GT
Mam problem z uruchomieniem WCG (rosetta chodzi), więc chętnych do pomocy zapraszam.

Troll81

 Pytanie zasadnicze. Masz firewalla? moze ci blokuje? Jak już wspomniałem w innym wątku, WCG jest specyficzny. Padaj mi na pw swojego maila i nazę użytkownika w WC, może coś się z kontem pochrzaniło?

Na NV 8600 dobrze policzyć PrimeGrid napbijesz pare tysięcy dziennie....

krzyszp

Witam w ekipie :)

Dodałem Cię do serwera statystyk...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

witaj :parrrty:

lolek

Witam i ja kamrata  :parrrty:

GRID

CytatDodałem Cię do serwera statystyk...
A ja wogle jestem dodany do serwera statystyk ? Województwo - Brusselles. ;D
A jak wasze staty tego nie przyjmą to dajcie mnie z województwa - Podlasie ( bo widzę że ten region potrzebuje mocnego kopa RACU)

slo-wik również cię witam i zapraszam na nasz kanał IRC.

krzyszp

Cytat: Rafał M. (1w) w 27 Luty 2011, 22:33
A ja wogle jestem dodany do serwera statystyk ? Województwo - Brusselles. ;D
A jak wasze staty tego nie przyjmą to dajcie mnie z województwa - Podlasie ( bo widzę że ten region potrzebuje mocnego kopa RACU)

A jakiego nick'a używasz w BOINC?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID


slo-wik

Witam wszystkich. Kompa mam włączonego, by ci, którym pomagamy w końcu znaleźli lek na raka. Ale za dużo czasu niestety nie posiadam. Kliknę jeszcze coś później. Do zobaczenia!!

Ufol

Witam Kamrata!
:parrrty:
Pozwolę sobie odpowiedzieć na twoje pytania, które zadałeś w wątku poświęconym uruchomieniu WCG.
1. Bezpośrednio poszukiwaniem lekarstwa na raka zajmuje się podprojekt:
Help Conquer Cancer

2. "  Może niektóre z tych projektów wymagają większej mocy obliczeniowej? Który z nich
jest "najlżejszy"? "
Najlżejszy jest:
Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2
Ale ty nie musisz się tym przejmować. Na twojej maszynie ruszy każdy podprojekt. Możesz śmiało zaznaczyć opcję uczestnictwa we wszystkich. Co do wykorzystania w pełni sprzętu, to można zaznaczyć w menedżerze w aktywności: zawsze uruchomiony i sieć zawsze dostępna.
Co liczysz na karcie graficznej?
ps. Odpowiadam w tym wątku, ponieważ wizytuwka to taki prywatny folwark liczydłowego. Staramy się, na ile to możliwe, unikać mieszania tematów w wątkach poświęconych konkretnym problemom.

slo-wik

OK, dzięki za odpowiedź. Ja w tych wątkach się jeszcze trochę gubię, pewnie wszystkie nurtujące mnie pytania znajdę w innych wątkach, ale największym problemem jest brak czasu. Często po prostu włączam komputer - niech pomaga - a sam zajmuję się czymś innym, albo po prostu nie ma mnie w domu. Widzę, że rosetta w porównaniu z WCG (ciągnę jeszcze ..clean water) częściej zapisuje punkty, a w przypadku WCG (chyba) trzeba czekać do końca zadania, by zostało one zaraportowane z punktami. Chodzi mi też o projekty częściej naliczające punkty, bo wydaje mi się że przy WCG gubię je wyłączając kompa przed zakończeniem zadania. Napiszcie jeszcze gdzie można sobie zrobić taką stopkę punktową . O ile mój post nie powinien znaleźć się w tym wątku , to proszę o link do właściwego, ewentualne go przerzucenie. (nie wiem, czy jest gdzieś wątek typu : porównanie projeków) . Pozdrawiam!

Cyfron

http://pl.boincstats.com/stats/project_cpcs.php - porównanie punktacji projektów

a po zalogowaniu na boincstats tutaj: http://pl.boincstats.com/bam/signature.php masz sygnaturki

Ufol

Wątek o różnicach w punktacji pomiędzy projektami BOINC:
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc/lista-projektow-wedlug-'dojnosci'/

Istnieje również temat poświęcony różnicy punktacji w obrębie samego WCG:
http://www.boincatpoland.org/smf/the-world-community-grid/roznice-w-dojnosci-pomiedzy-podprojektami-wcg/
Niestety nie opisuje wszystkich podprojektów. Wynika to z braku odpowiednich statystyk. Nie udało się nam znaleźć kogoś, kto liczy wszystkie podprojekty WCG wyłącznie na jednym komputerze. Tylko takie wyniki dadzą prawdziwy rezultat obliczeń. Jakbyś liczył na jednej maszynie wszystkie podprojekty, to proszę o podesłanie w tamtym temacie swojego grida. Gdzieś tak po dwóch miesiącach obliczeń, aby było co analizować. Wiem, że piszę nieco zawile, zajrzyj na wątek o podprojektach WCG, błyskawicznie wszystko zrozumiesz. Co do Rosetta@home, to jej nie liczyłem. Tam właśnie ważny jest czas obliczeń i to różni ten projekt od typowego pod tym względem WCG.
Typowe zapisywanie to checkpointy, tak również zapisuje WCG. Aplikacja zapisuje wyniki obliczeń co minutę. W Rosetta@home jest inaczej. Szczeguły wyjaśnią ci liczący ten projekt. Zajrzyj także na wiki, oraz do działu forum poświęconemu temu projektowi.
Masz dobrą kartę graficzną, jak znajdziesz chwilę, to też ją gdzieś podłącz. Lista projektów liczących na Nvidii znajduje się tu:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia

slo-wik

#13
OK, dzięki. Kwestia posiedzenia przed kompem. A puki jestem - może jakieś projekty z najciekawszymi wygaszaczami? Sorki za klikanie w tym miejscu, może jest jakiś wątek "pytania początkujących"

Ufol

Wizytówka służy także do wolnej, czasem haotycznej, komunikacji. Można więc w niej przeskakiwać sfobodnie z tematu na temat i nic pozostałym forumowiczom do tego, co liczydłowy u siebie pisze. Z wyjątkiem treści powszechnie uważanych za nieprzyzwoite.

Co do wygaszaczy, to nic niestety nie pomogę. Jestem całkowicie ślepy.

Nie istnieje wątek pt. pytania początkujących. Naprawdę wiele informacji znajdziesz na wiki oraz na forum. Jeżeli nie wiesz czegoś w temacie BOINC'a i nie znajdujesz tego w wymienionych prze ze mnie miejscach,
to bez wahania pytaj. Postaramy się pomódz. Na tym forum każdy czuje się swojsko już od pierwszego dnia.
:)

slo-wik

#15
Skoro mogę tu pisać  różne rzeczy, to pięknie. Więc:
1. Może ktoś wie dlaczego w banerze ze statystykami mam flagę europy?
W sumie o ile pamiętam wszędzie logowałem się w PL, więc skąd ta europa? Gdzie to można zmienić?
2. Dlaczego w banerze nie mam SETI - mam już jakieś punkty, a tam nic nie widać.
Jeszcze jedno - znalazłem temat o ciekawych wygaszaczach, ale za nowy to on nie jest (2006-o ile dobrze pamiętam, więc raczej mało aktualny). Jeden wygaszacz, z którego jestem zadowolony, to SETI. Rosetta ..nawet nawet..., Milkyway nie pokazuje grafiki (nie wiem czemu - może mam za mało pktów), Einstein narazie oczekuje. Nie chcę logować się do tuzina projektów, mam 2 ulubione to WCG za ideę i SETI za wygaszacz i udział w czymś , co jest dla mnie interesujące i niezwykłe. Prócz WCG i SETI chcę jeszcze pozostać przy rosecie i poszukuję czegoś jeszcze (dla wygaszacza) :-)
3. Czy jak na mój sprzęt 4 projekty to nie za dużo?
Fajnie byłoby , gdyby za tym szły punkty dla naszego Teamu i oczywiście dla mnie. Myślałem o ORBIT@home, ale nie wysyłał mi WU (chyba dobrze piszę , chodzi o pliki) . I tak wogóle , to nie wiem, czy orbit ma jakiś (FAJNY) wygaszacz.
4. Orbit ma wygaszacz warty uwagi?
W sumie idea szczytna - ocalić ziemię przed czymś spadającym z kosmosu..., ale niech jest chociaż kolorowo ;-) Co Wy na to - jakieś propozycje?
5. Co jaki czas ustawić przełączenie między projektami? (mam włączony krótko komputer).
To narazie wszystko.
                      chyba.

ps problem z flagą jest rozwiązywany

phobos

1. To chyba flaga ONZ. Z tego co kojarzę to nie przynależysz wg tych statystyk do żadnego państwa, musisz to gdzieś ustawić ale gdzie to już nie pamiętam.
2. Nie masz seti bo istnieje pewne późnienie przed zaliczeniem punktów do statystyk po ich policzeniu, miałem ten sam problem, nawet 3 dni się spóźniało, zwłaszcza seti. Cierpliwości
3. Raczej nie, to nie ma specjalnego znaczenia, i tak na raz może działać tyle projektów ile masz rdzeni + ewentualneg gpu, czyli jak będziesz miał 4 projekty na 2 rdzeniach to na raz liczone są 2 a pozostałe czekają. Ale ponownie nie jestem w 100% pewien, dopiero miesiąc w tym siedzę  :)

Troll81

Oprócz ustawienia kraju w projektach w których liczysz musisz też ustawić kraj w serwisie BOINCstats. Ale nie zawadzi zweryfikowac swoich kont w projektach pod kątem przynalezności do drużyny i kraju.

slo-wik

OK, flaga jest taka jak być powinna. Pisząc tamtego posta zweryfikowałem, ze w WCG nie miałem przynależnośći do żadnego państwa, a po przestawieniu i tak flaga się nie zmieniła, dopiero dziś jest wporządku. Co do ilości rdzeni i projektów to ciekawa wiadomość, uruchomiłem einsteina na GPU. Mam tylko pytanie. Nie zawsze przycisk "pokaż grafikę" jest aktywny mimo tego , że projekt jest uruchomiony, jak go włączyć? Tak mam na einsteinie i milkyway, mimo to, że wygaszacz ekranu einsteina chodzi OK.

Troll81

einstein na gpu swego czasu strasznie się wykrzaczał....

Ufol

" Czy jak na mój sprzęt 4 projekty to nie za dużo?

Co jaki czas ustawić przełączenie między projektami? (mam włączony krótko komputer). "
Uważaj, aby nie zakisić próbek. Tj. nie odesłać ich po dacie zaraportowania, wtedy całe liczenie pójdzie na marne. Kiszenie jest niedopuszczalne, to BOINC'owa zbrodnia.
Z tego co piszesz wynika, że chcesz uczestniczyć w wielu projektach. Metoda na to jest jedna, jak najwięcej aktywności. Sprzęt musi pracować znacznie dłużej. W przypadku Rosetty są wskazane naprawdę długie liczenia. Szczeguły wyjaśnią ci znający ten projekt. Zachęcam cię do możliwie jaknajintensywniejszego używania maszyny. Im więcej liczysz tym lepiej.

slo-wik

Einstein ruszył i chodzi na GPU, ale myślałem, że będzie chodził non stop, a tu klapa. Wygląda na to , że na GPU też idzie nie więcej niż jeden projekt naraz. A szkoda, no chyba, że jestem w błędzie.

Ufol: ok, ale co znaczy "zakisić", czy to jakiś efekt uboczny np. cokilkuminutowego przełączania między projektami?

Ufol

Zakisić to znaczy nie wyrobić się w terminie. Nie zdążyć z przeliczeniem próbek. Jeżeli dopuścisz do takiej sytuacji, to nie otrzymasz punktów, całe mielenie diabli wezmą. Próbkę, którą zakisiłeś będzie musiał przeliczyć ktoś inny. Kiszenie grozi tym liczydłowym, którzy na raz podłączą się do wielu projektów i fizycznie nie będą mięli czasu na przetworzenie wszystkich jednostek. Nie wynika ono z podziału czasu pomiędzy projektami. Możesz uczestniczyć w kilku, nawet kilkunastu, ale maszyna musi pracować więcej.

lolek

W skrócie:
- ustaw sobie dwa projekty na CPU
-einstein na GPU to parodia( zżera cały rdzeń procesora, słabo obciąża grafę i badziewnie punktuje)- jest wprawdzie możliwość dociążenia grafy przez liczenie 2-3 WU naraz, ale to skomplikowane i nie wiem czy na słabej grafie ma jakikolwiek sens.
-zapuść na niej PrimeGrid (świetnie punktuje), możesz taż liczyć CC i SETI, wszystkie 3 moim zdaniem są bezwartościowe (prywatna opinia) i dla tego polecam  PG. Na inne projekty działające na CUDA Twoja grafa jest zbyt słaba.

Możesz liczyć jednocześnie 2 projekty na CPU i 1 na GPU.

slo-wik

#24
To jestem w domu. Seti na GPU, a WCG i Rosetta na CPU. PG ma dużą wartość punktową, ale (według mnie) ma niską wartość ideologiczną  :closedeyes: Hah, matematyka nie jest dla mnie i nie za bardzo rozumiem powodu dla którego doszukiwać się liczb pierwszych, dlatego gorszy co do punktowania, ale dający dużo emocji  ;)  Seti jest dla mnie  %)

PS. proszę to odczytywać z dużym przymrużeniem oka, sens jest zachowany, ale proszę czytać tylko między wierszami.  |-?


Jeszcze jedno, SETI (na CPU) pracowało przy Astropulse v505 (WU nie zakończone i przestawione na GPU) . Czy wymuszenie obliczeń z CPU na GPU wchdzi w życie długo? Bo wchodząc na:
Ustawienia SETI@home
znieniłem Use NVIDIA GPU tylko na GPU, a nie na CPU , zatwierdziłem , zrestartowałem BM , a tu nic nie idzie, tylko rostetta i WCG zasuwają. Seti śpi...  

slo-wik

#25
Po czasie obserwacji i doczytywania się na forum. Seti nie śpi ,  przełącza się między innymi działającymi projektami. Czyżby te WU miało być dokończone na CPU? A następne? Szkoda mi przerwać próbkę mam już 22%, a zostało tylko 88godzin :) Niech sobie dokończy pracę, a myślę, że kolejne wu wejdzie na GPU.

slo-wik

Jeszcze jedno! Czy mogę na innym kompie pracować pod swoim nickiem nad tym samy projektem, w tym samym czasie? Ew. czy mogę pracować nad innym projektem, ale pod swoim nickiem?

Cyfron

nie ma problemu, abyś na innym komputerze pracował (i liczył) na to samo konto w tym samym czy innym projekcie :)

lolek

Cytat: slo-wik w 07 Marzec 2011, 22:16
Po czasie obserwacji i doczytywania się na forum. Seti nie śpi ,  przełącza się między innymi działającymi projektami. Czyżby te WU miało być dokończone na CPU? A następne? Szkoda mi przerwać próbkę mam już 22%, a zostało tylko 88godzin :) Niech sobie dokończy pracę, a myślę, że kolejne wu wejdzie na GPU.

Te WU dokończą się na procku, tylko że zadania na GPU i tak powinny Ci się pobrać (enhanced CUDA)
Jak Ci się skończy to astropulse i nie dostaniesz jednostek dla GPU to odłącz się od projektu i znów podłącz.

slo-wik

OK, dzięki druzja. Ja paniał.
Jest coś takiego na forum, jak sukcesy Boincowców (czy ogólnie uczestników PR) - ale  nie chodzi mi o zgromadzone punkty, wyścigi między teamami i o liczby pierwsze, ale o inne projekty (o ile info o wykryciu czegoś na Twoim kompie zostanie przekazane informacją zwrotną, ewentualnie gdzieś nagłośnione).