Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

strona główna - boincatpoland.org

Zaczęty przez GRID, 16 Marzec 2011, 10:49

GRID

Ostatnio zaistniał nowy nurt na B@P adekwatnie powstania strony głównej. Więc postanowiłem zacząć nowy wątek.
Istnieje wiele pomysłów które przydało by się zebrać do kupy.

Na początek najważniejsze - założenia i cele strony głównej:

1.Wiadomości, newsy
2.Integracja wszystkich serwisów (jak mówił Krzyszp będzie potrzebny dostęp do bazy danych aby każdy miał jedno konto na wszystkie serwisy)
3.integracja z statystykami Pigu i Krzyszp.
4. Lista nowych członków B@P (coś takiego jak jest na wiki)
5. Możliwość zintegrowania sklepu internetowego.
6. Zintegrowany system powiadomienia członków o różnych akacjach, intencjach - Newsletter
7. Subskrypcja kanałów RSS z B@P Tech.
8. ....


Na razie jedynie Drupal przychodzi mi do głowy jako rozwiązanie na te podpunkty, potem sprawdzę Joomlę jeżeli będzie trzeba.

Problemów jest wiele - co ma być na stronie, w jakim ułożeniu, dany silnik można zintegrować ze statystykami itp., szablon (1,2 czy 3 kolumny), treści,

Post ten będę edytował po dodaniu nowych sugestii.

kotfryc

 - Wyszukiwarka obejmująca wszystkie działy, na silniku Google.

krzyszp

I wszystko powinno siedzieć na jednym serwerze (może z wyjątkiem bazy danych statystyk - rozmiar), aby zapewnić bezawaryjną pracę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Arthusp

Przydałoby się nieco uszczegółowić pierwszy post - np. dla mnie (człowieka spoza nurtu "powstania strony głównej) nie wszystko jest oczywiste. ;-)

Na przykład:
Dodanie zdania "oczywistego", czyli głównego celu powstania Strony Głównej, np. Strona Główna (SG) powinna być główną stroną naszej drużyny - miejscem centralnym dla członków drużyny, pierwszym miejscem, do którego trafiają nowe osoby (np. tutaj mają prowadzić linki przy wyborze drużyny w czasie zapisywania się do wybranego projektu). Docelowo ma zastąpić Wiki. Ma zawierać: newsy/wiadomości/opisy projektów/faq/informacje boinc/wszystko to, co ma Wiki+nowe idee, które powstają: faq/pobieralnia, itp.

Trzeba jasno wymienić, jaki zakres informacji ma być przechowywany w SG, np. "newsy, wiadomości, informacje o projektach, linownia, pobieralnia, faq" itp. itd.

W poście trzeba uzupełnić/zebrać do jednego miejsca informację o tym, jakie serwisy mają być zintegrowane z SG: forum, statystyki, blog, rss, twittery i inne blipy itd.

Jak ma wyglądać integracja? Czy tylko na poziomie log/pass? Czy jaką integracja np. z BAM czy innym wchodzi w rachubę? Czy zalogowanie do jednego ma skutkować zalogowaniem do innego portalu? Czy mają być jakieś inne powiązania między serwisami, np. dodanie nowego wpisu na blogu powoduje dodanie newsa na SG/rss/twittery. Jeśli tak, to jakie jeszcze?

Natomiast jeśli po powstaniu SG Wiki ma pozostać przy życiu, to trzeba jasno powiedzieć (a przynajmniej nieco się zastanowić), gdzie będzie przebiegać granica przechowywanych danych, aby ich nie dublować, np.
* SG: newsy,
* Wiki: opisy projektów, informacje o SKB@P,
* Forum: dyskusja o projektach, wyścigi i dyskusja o wyścigach
* itd.

Dalej: kto, przynajmniej na początek będzie adminem strony głównej oraz kto będzie odpowiadał za dostępność strony w internecie (serwer, łącze, domena i inne technikalnia).

Tyle na gorąco. :-).

GRID

tyle tego jest że zacznę powoli  od początku.

Strona główna będzie na domenie boincatpoland.org, czekamy na wiadomość o Mchl o FTp oraz od InnerVision sp. z o.o. na temat małej przebudowy.

Wiki będzie taka sam jak dotychczas - czyli Wikipedia, bez artykułów - i tak już prawie nikt nie pisze. Nie będzie przekierowania z www.boincatpoland.org/wiki/ oraz www.boincatpoland.org/ na www.boincatpoland.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna. Ze strony wiki zabierze się tylko linki do irca, facebook itp, oraz Witamy nowych członków zespołu, na stronie głównej można dać też losową subskrypcję 3 haseł z wiki.

Uważam że na stronie głównej można dać listę projektów ale z linkiem do wiki. SKB@P na wiki jest trochę dziwnie wykonane (decyzję co z tym zrobić pozostawiam innym)

Adminami z poziomu CMS będą: RafalM, Lolek, Kotfryc, Krzysp, Pigu

Pigu

naturalnie zgłaszam gotowość do pracy - zwłaszcza w obszarze statów

jak tylko zdecydujecie się na cms (ja nie mam zdania - nie znam obu - wszystko jedno, którego się nauczę) i powstanie szablon, to zacznę grzebać

kret

ja swoją pomoc też chcę zaznaczyć..czy to jeśli chodzi o konfigurację czy co tam dla mnie wymyślicie..nie upieram się też przy WP, bo Joomli też się nauczę jak będzie trzeba :)

krzyszp

@Arthusp - doskonale opisałeś podział ról na serwisach.
Od siebie dodam, że moim zdaniem najlepiej było by zintegrować bloga technicznego i forum w jak największym stopniu z szablonem i całym designem strony, niemniej integracja forum w tym stylu była by bardzo skomplikowana.
Serwer statystyk będzie działał po stronie serwisu głównego (przypominam tylko, że baza danych raczej będzie przechowywana u mnie).
Wiki powinna przechowywać tylko informacje o projektach oraz ewentualnie materiały pomocne przy tworzeniu projektów - wciąż istnieje częściowo przetłumaczona dokumentacja BOINC na ten temat i moim zdaniem tę pracę powinniśmy posunąć dalej. Docelowo może także zawierać np dokumenty stowarzyszenia.

Wszystkie newsy i artykuły "około BOINC'owe" powinny wylądować w CMS'ie.

Kwestia szablonu jest dość dyskusyjna, jednak np dla Joomli (nie wiem, jak sprawa wygląda w Drupalu) jest potężny rynek darmowych lub tanich szablonów, być może mamy też grafika, który by się podjął jego wykonania ("widzę las rąk, las rąk Panowie" ;) )

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

moja znajoma sie nie podejmie :(

GRID

Jeżeli chodzi o wygląd, po krótkiej zabawie z szablonami. Na początku myslałem że najlepiej bedzie dać menu główne plus jedna kolumna, ale ostatecznie będą 3 kolumny.

Aby strona główna i forum wyglądały tak samo niema żadnego problemu, i będę się starał żeby tak było.

Troll81


goofyx

Cytat: Rafał M. (1w) w 17 Marzec 2011, 14:06
Jeżeli chodzi o wygląd, po krótkiej zabawie z szablonami. Na początku myslałem że najlepiej bedzie dać menu główne plus jedna kolumna, ale ostatecznie będą 3 kolumny.

Aby strona główna i forum wyglądały tak samo niema żadnego problemu, i będę się starał żeby tak było.
Osobiście uważam że układ (mój ulubiony na stronach i serwisach jakich przeglądam <- najbardziej przejrzysty i czytelny dla mnie): górne menu + strona z podziałem na 2 kolumny (część główna ok.75-80% + jakieś ramki z informacji do 25%) będzie najlepsza. Mając 3 kolumny może nastąpić sytuacja zlewania się wszystkiego.

GRID

ktoś jeszcze ma do powiedzenia coś w tym temacie ?

Pigu

wolałbym zobaczyć by wybrać

kret

ja jestem za trzema kolumnami..takie tematy typu "magazine style"

content w najszerszej, a w dwóch mniejszych można szaleć

Tomasz R. Gwiazda

pokazcie przykladowe screeny layoutow :)


krzyszp

Cytat: kret w 18 Marzec 2011, 08:40
ja jestem za trzema kolumnami..takie tematy typu "magazine style"

Zgadzam się. Monitory panoramiczne są w zdecydowanej większości, dzięki czemu layout trzy-kolumnowy jest jak najbardziej zasadny i daje możliwość estetycznego umieszczenia większej ilości informacji na stronie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Zgadzam się z przedmówcą.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

screenshot dla 1920x1080 :D

kret

to WP, ale o czymś takim myślę

http://demo.woothemes.com/?name=themorningafter
http://demo.colorlabsproject.com/arthemia-free/
http://jinsonathemes.com/demo/?themedemo=scarlett/

tyle na szybko sobie przypomniałem, w domu mam więcej linków chyba

Troll81

#20
http://demo.woothemes.com/?name=themorningafter

to sie mnie podoba

kret

a ja jak się popatrzyłem to właśnie mniej..przynajmniej na nasze potrzeby..w pozostałych dwóch jest więcej tekstu, więcej wartościowych informacji można zmieścić..w The Morning After jest ładnie wszystko graficznie ale jest nacisk położony na featured content

Cyfron

a ja tam nei wiem - od zawsze bardziej lubiłem ciemne strony, które nie wypalają źrenic od patrzenia na nie, dlatego np forum mam z czarnym skinem :)

kret

ogólnie zgadzam się, ja podobnie, ale białe stronki też lubię ostatnio :)

GRID

Cytat: krzyszp w 18 Marzec 2011, 08:55
Cytat: kret w 18 Marzec 2011, 08:40
ja jestem za trzema kolumnami..takie tematy typu "magazine style"

Zgadzam się. Monitory panoramiczne są w zdecydowanej większości, dzięki czemu layout trzy-kolumnowy jest jak najbardziej zasadny i daje możliwość estetycznego umieszczenia większej ilości informacji na stronie.
z tym że większość ekranów to ekrany panoramiczne to chyba w Anglii tak jest bo w Polsce frekwencja jest taka:
1.    1024x768    24,16%    
2.    1280x1024   13,40%    
3.    1280x800    11,46%    
4.    1680x1050    9,17%    
5.    1920x1080   8,99%    
6.    1440x900    8,29%    
7.    1920x1200    6,00%    
8.    1366x768    5,64%    
9.    1600x900    1,94%    
10.    1600x1200    1,23%

Ale tez jestem za 3kolumnami, myślałem tylko że wąskie kolumny będą po obu bokach a nie dwie po prawej stronie

krzyszp

Cytat: Rafał M. (1w) w 18 Marzec 2011, 17:12
z tym że większość ekranów to ekrany panoramiczne to chyba w Anglii tak jest bo w Polsce frekwencja jest taka:
1.    1024x768    24,16%    
2.    1280x1024   13,40%    
3.    1280x800    11,46%    
4.    1680x1050    9,17%    
5.    1920x1080   8,99%    
6.    1440x900    8,29%    
7.    1920x1200    6,00%    
8.    1366x768    5,64%    
9.    1600x900    1,94%    
10.    1600x1200    1,23%

Ale tez jestem za 3kolumnami, myślałem tylko że wąskie kolumny będą po obu bokach a nie dwie po prawej stronie
Tylko numer 1 i 2 nie są panoramiczne ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

10 tez nie jest panoramiczne :D

GRID

Często widzę jak Cyfron pokazuje zdjęcia na dziale SKB@P, więc dla niego i dla innych zainteresowanych osób przygotowałem skrypt który będzie uploadował pliki na któryś zaprzyjaźniony serwer. (najlepiej innervision, ewentualnie boinc.com.pl [jeżeli przyjdzie długo czekać])

Zalety: nie będzie już linkowania jakiś hostingów, oraz skrypt będzie dopasowany do naszych wymagań.
Zwiększająca ilość elementów na stronie zwiększy site google. Zmniejsza ilość linków wychodzących poprawi pozycję boincatpoland.org w wyszukiwarkach.

Cyfron

no to wspaniale :)

Gdzie znajdziemy ten skrypt ?

GRID

jak bedzie dostęp do ftp innervision (trzeba utworzyć katalog ) to na głównej a jak nie będzie to na boinc.com.pl