Cukier ...

Zaczęty przez kotfryc, 17 Marzec 2011, 11:33

kotfryc

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9269882,Wykupilismy_Niemcom_cukier__Przynajmniej_w_L%C3%B6cknitz.html

Tja ... chłopaki jakby wam gorzko było to na Wielkanoc mogę trochę przywieźć cukierków...  :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

owczy ped, tak sie zastanawiam czy ci ludzie kilogramami cukier wpieprzaja ?
ostatnio widzialem goscia co 30kg bral

ja slodze duzo, kawa czy herbata to po 3 lyzeczki. No ale w domu nie mam wiecej niz 2kg cukru a i tak starcza to na dlugo.
Jak tak beda wszyscy kupowac to taniej nie bedzie, ekonomia sie klania

no tak ale to wina rzadu :D

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

a ja nie słodze wogóle. ostatni raz cukier kupowałem chyba z 3 lata temu i jeszcze stoi bo z wizytujacych mnie znajomych słodzi może jedna osoba, może dwie. cene cukru mam głęboko i daleko. Bardziej boli mnie cena bęzyny......

dziubas

Znam te zachowania z PRLu, moi śp. teściowie prawie nie używali cukru ale wykupywali wszystkie przydziały kartkowe, pamiętam, że mieli coś koło 80 kg na szafie i jeszcze ze 20 w piwnicy.
Ja sam  b.dużo słodzę ale zapasów robić nie bedę, odstawię cukier albo będę żarł słodzik!
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Tomasz R. Gwiazda

jedyna odpowiedz na to pytanie to ze ludzie produkuja BIMBER albo winiacze :D

pszyklejony

Ludzie są biedni, nawet jak zaoszczędzą 20 zł, to dla niektórych dużo. Wina rządu jest, bo tak ustawił ceny skupu, że się produkować buraków nie opłaciło.

Tomasz R. Gwiazda

ale to wina UE ktora stwiedzila ze za duzo cukru produkuje, cukier byl dotowany i exportowany poza UE.
Co bylo bezsenem

a ze spekula jest zawsze i wszedzie to tak to juz jest

Pigu

ludzi powaliło

rozumiem winiarzy - sam odczuję podwyżki gdy przyjdzie czas na nastawy, ale żeby wykupywać cukier w imię miesięcznych oszczędności w okolicach kilku zł?

btw: zresztą bardzo dobrze, że drożeje - to bardzo szkodliwa substancja