Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Awaria płyty głównej?

Zaczęty przez simonic, 03 Kwiecień 2011, 00:48

simonic

Witam. Mam problem ponieważ mój BoincBox 1 ma dziwną dolegliwość a mianowicie nie włącza się gdy jest ciepły... Gdy wystygnie nie ma żadnych problemów! Jak już się włączy też działa bez zawieszek ani bluescreenow.
Co może być przyczyną takkiego zachowania/ Wszystkie elementy sprawdzałem na innej płycie i działało ok:(
Core 2 duo E6300
Geforce 450 GTS
4 GB DDR2
Corsair 650W

Jak można się upewnić że to płyta ?





Tobas

Miałem to samo - stawiam na spuchnięty kondensator.
Obejrzyj płytę pod światło zobacz czy któryś nie "urósł"

Pozdr
Tobas

GRID

i jak długo masz zasilacz? Jeżeli około 4 lat to nawet go nie sprawdzaj tylko wymieniaj.

simonic

Zasilacz nowy, kupiony w styczniu. Kondensatory wyglądają normalnie. Jest to płyta GIGABYTE z kondensatorami polimerowymi...


ksysju

Hi

Jak wszystko wygląda OK  (temperatury proca i płyty nie za wysokie),   to najlepiej jak masz możliwość  podmień zasilacz, metodą eliminacji dowiemy się na co stawiać.

Miałem też takie przypadki, że 30s po wyłączeniu pracującego kompa bios nie pozwalał załączyć systemu z powodu zbyt dużej temperaturze na procu. 

ksysju

simonic

Pamięć RAM sprawdzona w innym kompie, Karta graficzna też, temperatury OK. Karta odczytująca kody POST z biosu wskazuje na błąd związany z RAM... Sprawdziłem kości w innym kompie, memtest i .. żadnych błędów. Dlatego podejrzewam płyte główną... Zasilacz tez zmieniony był. Gwarancja na płyte skończyła się niestety 19.03.2011 :(


[B@P] MSW

Zawsze psują się kilka dni po gwarancji  :(

Troll81

obstawiam zasilacz albo sekcję zasilania na płycie.

simonic

Zasilacz jest OK. Dziś wymieniłem na chwile płyte główną i... problem znikł. Dziki wszystkim za pomoc. Teraz tylko płyte trzeba kupić i już. Znow BoincBox1 stoi nieużywany :( Znajde czas dla niego pewnie dopiero w nastepnym tygodniu...