Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Reklama na ubuntu.pl za darmo :)

Zaczęty przez GRID, 04 Maj 2011, 17:30

GRID

Dzisiaj nasz kanał IRC odwiedził właściciel UBUNTU.PL
Po pierwsze powiedział że przydało by się dać lepszy kontakt na stronie. Bo ledwo znalazł namiar na nasz IRC.
Po drugie powiedział że niema sensu wydawać kasy na AdTaily bo będzie drogo, lepiej reklamę zamieścić za darmo!!  :-)
Czyli problem zamieszczania reklamy tam mamy z głowy jedynie trzeba zrobić baner o wymiarach 468x60 px.
Preferowane kolory to albo brąz i pomarańcz ale najlepiej coś z odcieniem fioletowo pomarańczowy (nowy design Ubuntu).Zapraszam każdego chętnego do stworzenia takiego baneru. Z racji tego że to Kotfryc wymyślił akcję 1zł + 1zł = 2zł to hasło może być Prawdziwe Pingwiny wspierają BOINC dodałbym też BOINC wspiera Linuxa a poniżej małymi literkami sudo apt-get install boinc-client boinc-manager

Druga sprawa to możliwość zamieszczenia ogłoszenia ubuntu
W ogłoszeniu tym napisałbym że BOINC to klastry komputerowe, GRID, wolne i otwarte oprogramowanie, ze BOINC i nauka napędza filozofię Linuxa i WIOO. A samo zainstalowanie BOINC to kwestia wpisania:
sudo apt-get install boinc-client boinc-manager
boincmgr


Mając nadzieje że kampania wirusowa działa zawsze jest nadzieja że to pójdzie dalej. :-)

Tomasz R. Gwiazda

kampania wirusowa najlepsza jaka moze byc :)
swietne wiesci

3891mike

#2
no i to mi sie podoba:D

Mogli by jeszcze dać jakie kolory z palety cmyk wykorzystali do swojej strony:)


GRID

Zainstaluj sobie Ubuntu 11.04 i zrób screenshota ;-)

Tomasz R. Gwiazda

#4
az sie na ich forum zarejestruje :)

tu ciekawy dzial: http://ubuntu.pl/forum/viewforum.php?f=144
moze kolegow zainteresuje i tez dolozymy cegielkie w rozwoj i popularyzacje

GRID

@Tomasz jak już się zarejestrowałeś to będziesz mógł zapodać nasze ogłoszenie jak ktoś napisze.

Ok, zrobiłem pierwszą wersję, czekam na lepsze. Próbowałem na początku czegoś w stylu fiolet pomarańcza ale słabo mi wychodziło. Więc zapodaje moją ulubioną gamę kolorów Ubuntu.


Nie wiem tylko czy słowo sudo nie urazi nikogo :D

Cyfron

mi się podoba - jak nikt nie wymyśli lepszego, to bym się nie zastanawiał, tylko pchał :)
jeszcze, żeby baner prowadził do tutoriala, który też tłumaczy, jak dopiąć się do B@P :)

Rysiu

Mi też odpowiada  :parrrty:

Troll81

świetny baner (szczególnie sudo apt get install :D ) a na ubuntu.pl jestem userem :D

GRID

#9
Poczekajmy jeszcze, zawsze można wysłać kilka a Sylwester z ubuntu.pl sam wybierze. Bo podobno od czasu do czasu nudzi im się obecny baner.

A strona może prowadzić do podstrony wiki Bo prawdziwe pingwiny wspierają BOINC którą stworzył ostatnio Kotfryc na potrzeby Linuxa. Sprawdźcie tylko bo tekst jest zaczerpnięty z tekstu Slowika który ostatnio jak czytałem to początek wydał mi się trochę nie spójny.


@Troll81 to musi się spodobać dla ludzi z tej branży :-)

kotfryc

#10
Cieszę się, że pierwsze efekty kampanii już widać.  ;)
Środowiska związane z Linuksem i/lub Open Source zawsze się wspierały - nie jest to tajemnicą. A gro ludzi z naszej drużyny popiera tę idee, dlatego już dawniej myślałem żeby w ten sposób promować BOINC. Tylko nie sądziłem że od razu ubuntu.pl się rzuci nam na pomoc  :p_arr:

GRID skoro już przejąłeś inicjatywę  :p_arr: to raz się mnie posłuchaj i zadbaj o to, żeby na stronie pojawił się dział "akcję poparli:" i tam powinien być baner zwrotny do ubuntu.pl. Mam nadzieję, że akcja w takim razie zyska szybko renomę i właściciele stron o Open Source sami będą zabiegać żeby umieścić nasz baner.  :p_arr:

Cytat: GRID w 04 Maj 2011, 17:30
Po pierwsze powiedział że przydało by się dać lepszy kontakt na stronie. Bo ledwo znalazł namiar na nasz IRC.
Wow to ci niespodzianka ... już ćwierkałem o tym ze skowronkami - potrzebna nam strona główna... Ale skowronki dawno już zdechły bo w locie się rozbiły o beton... a ja razem z nimi...  ;)


3891mike



AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Co ubuntu.pl, to jestem tam od 2006 roku :)

Kotfryc i GRID - odwalacie świetną robotę, może skontaktujcie się jeszcze z Adrianem z Ubucentrum?
Natomiast co do strony głównej, ogłaszam konkurs na templatkę dla Joomli na stronę główną, gdzie pierwszą propozycją jest ta wykorzystana w R@H :)
Jeśli wygra inna propozycja, jako nagrodę oferuję sponsorowany przeze mnie czujnik z projektu R@H dla SKB@P...

Ps. Banner jest świetny, poproszę także o banner boczny :)
Ps2. A może małe bannery pt. "Wspieram(y) BOINC" do rozmieszczania na różnych naszych stronkach?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Proponuję w ramach odwdzięczania sie walnąć ich banery u nas albo choc wydzielić dział ubuntu i zaprosić tamtejszych forumowiczów do udzielania się w nim. Wszak początkujący też wśród nas są :D

kret

podobał mi się motyw Rafała, więc zrobiłem coś na podobnej zasadzie


GRID

To co chyba można wysyłać. Można wysłać dwa, Sylwester sobie wybierze albo będzie dawał okresowo na zmianę.
Trzeba też pomyśleć nad ogłoszeniem. Zrobiłem też banery do akcję wspierają. Może ktoś będzie chętny zrobić coś lepszego.

Cyfron

Cytat: GRID w 05 Maj 2011, 22:36
To co chyba można wysyłać. Można wysłać dwa, Sylwester sobie wybierze albo będzie dawał okresowo na zmianę.
Trzeba też pomyśleć nad ogłoszeniem. Zrobiłem też banery do akcję wspierają. Może ktoś będzie chętny zrobić coś lepszego.

BOSKO

pchać oba banery :)

kret

cieszę się, że mogłem pomóc :) który zostanie wybrany to już mniej istotne :)

kret

#19
poprawiony banerek poniżej



i jeszcze z ramką 1px na prośbę Rafała :)


GRID

Musieliśmy  zmienić baner ponieważ - była możliwość naruszenia licencji znaku towarowego. Oraz Sylwester woli obecne barwy od starych Ubuntu.


kret

żeby wszystko było po bożemu daję ostatnią wersję, po zmianie czcionek jaką "zaproponowało" forum ubuntu :)



GRID

Ok panowie.
http://ubuntu.pl/forum/

Więc wielkie dzięki dla Kotfryca za dobry pomysł oraz dla Kreta który musiał chyba z 10 razy poprawiać baner na to forum oraz na naszą stronę docelową - Bo prawdziwe pingwiny wspierają BOINC

Gargul

Podlinkujcie może graficzki na stronie docelowej. Chodzi o "Akcję wspierają".

Troll81


kotfryc

#26
No panowie, niezwykle mi miło,  że wywaliliście oryginalny baner kampanii...  >:(  (mogę się spytac dlaczego?) i nawet nie pomyśleliście przy tym.

Całość się wywodzi od kampanii o której  piszę w  innym wątku, gdzie główną osią jest AdTaily. W systemie tym jest przewidziana opcja charytatywnej emisji reklam. Znaczy się, jeśli komuś się spodobała nasza akcja może dalej nas reklamować za pośrednictwem  boksa AdTaily - za darmo oczywiście. Likwidując ten baner zlikwidowaliście jedyny baner który spełnia wymogi AdTaily, więc defacto gdyby ktoś chciał w ten sposób nas wspomóc to zabraliście mu tą możliwość. Po prostu   :respect:

Przez wzgląd na to, oraz przez wzgląd na pamięć przywróciłem oryginalny baner (nie likwidując tego dodatkowego....).
http://www.boincatpoland.org/wiki/Bo_prawdziwe_pingwiny_wspieraj%C4%85_BOINC

GRID

To może w tym obrazku zmienić Akcja na Akcja Adtaily ? A w tym dużym dać coś innego niż Akcja.

A ze zmianą banera to przyznam że nawet nie pomyśleliśmy, to przez przypadek bo się nie dogadaliśmy jednej kwestii.

lolek

Wygląda naprawdę świetnie
:parrrty: dla wszystkich i  :respect:

GRID

Jakiś czas temu dodałem również ogłoszenie na forum ubuntu.pl tak jak sugerował mi pan Sylwester z ubuntu.pl

Akcje generalnie uważam za wykonaną do końca. Wątek przenoszę do działu akcje zakończone, ale nie zamykam bo może ktoś będzie miał jakieś sugestie.