[Pomysł] Nowe nagrody

Zaczęty przez Troll81, 12 Maj 2011, 16:33

Troll81

Tak sobie patrzę że coraz więcej zbiórek pieniężnych urządzamy. A nagród forumowych nie przybywa. Sa sponsorzy SKB@P więc moze warto by i nagrody dla pozostałych składkowiczów? wszak sporo kasy poszło na druk promocje itp.

Cyfron

jak dla mnie wspaniały pomysł.
Ale zacząłbym od ustalenia osób, które mają możliwość przyznawania nagród.

No to kto ma takie możliwości ?

Troll81

komisja nagród = pigu :D

Pigu

przypominam, że mamy problem natury technicznej - z niewiadomych przyczyn obecny silnik nie chce przyznać niektórym osobom nagród

btw: jak coś trzeba przyznać, to proszę o listę i nadam w miarę możliwości

krzyszp

#4
Kurcze, nie znam smf na tyle dobrze, a co dopiero zagrzebać się w nagrody... Niestety, wyszukanie tego zajmuje sporo czasu, którego mi brakuje...
Pigu - a nie pytałeś na forum SMF lub tego dodatku do niego?

Ps. Pigu, nie wrzucasz statystyk województw za kwiecień?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

hehe wrzucenie statów za kwiecień przypadało na początek maja - 30stego miałem wesele a potem ogarnianie się na swoim - teraz już funkcjonuję normalnie i jesteśmy na bieżąco :attack:

goofyx

A mam pytanie <- czy oprócz odznaczeń, możemy pomyśleć dyplomami?
No wiecie dyplomik z informacją za co + logo B@P + odznaka na wydruku + ramka <- i na ściane.
Co wy na to?


ps.: bo raczej budżetu na np.: karty graficzne do liczenia nie mamy na razie ;)

Troll81

mi tam wystarczą odznaki :D żadny dyplom mi nie potrzebny, zresztą i tak by się kurzył :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 06 Czerwiec 2011, 09:52
mi tam wystarczą odznaki :D żadny dyplom mi nie potrzebny, zresztą i tak by się kurzył :D
Ale fajnie na ścianie by wyglądał i motywował do kolejnego <- ale to tylko moja opinia

goofyx

A wracając do oznaczeń.
Dałoby radę zrobić jakiś skrypt:
1. który nadawałby odznakę w zależności od rangi na forum
2. który pozwalałby oceniać wypowiedzi innych <- jakiś przycisk przy poście w stylu "Pomógł" i wtedy w zależności od ilości takich punktów też odpowiednie odznaki
3. który nadawałby odznakę za osiągnięcie jakiegoś tam pułapu punktowego w boinc:
a) w ogólnej punktacji
b) w polskich projektach
c) projektach miesiąca

Tak się tylko pytam <- a teraz czekam na opinie.
Wiem, że to dużo odznak, ale to też motywujące :)
Ja aktualnie chce zdobyć parę odznak w yoyo i primegrid <- bo w wcg mam wszystkie :)

krzyszp

No i mam wsparcie dla mojego pomysłu :)

Chcę przeforsować przycisk "Daj mu piwo" w zamian za poradę, pomoc, celną uwagę, a także pod awatarem odznaka "ma x skrzynek piwa" (i butelkę rumu) :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

ja grzebie ostatnio dużo w silniku smf. Problemem może być aktualna wersja 1.1.12 - ale to tylko zgadywanie.
Obecnie wyszła wersja 2.0 RC5 - RC tylko dla tego że jeszcze nie dokończyli spraw związanych z licencją.
Generalnie na forum smf poleca się przejście z 1.1.12 na najnowszą wersję


Najlepiej jakby Pigu zajął się tematem nagród to zawsze jakaś forma działania i może motywować.
Z tego co czytałem aktualizacja nie powinna być trudna. B0b3r mógłby kopiować pliki lokalnie więc najlepiej jakby on się tym zajął w swoim czasie.

Dla pigu mogę założyć testową wersję forum 2.0 RC5 i zobaczymy czy sprawa nagród wygląda tam lepiej.

Troll81

Popieram wszystkimi 4 kończynami opcję "daj mu piwo". Najlepiej podlinkowaną do jakiegoś sklepu internetowego z piwem :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2011, 15:43
Popieram wszystkimi 4 kończynami opcję "daj mu piwo". Najlepiej podlinkowaną do jakiegoś sklepu internetowego z piwem :D
hmm, a może "daj mu bita" <- i potem licznik pod awatarem że ktoś zebrał np.: 100 batów ;)
Czy to za bardzo skomplikowane :)

Tomasz R. Gwiazda

jak piwo to moze
http://jastawiam.pl

goofyx

:)
Tylko, żeby nie którzy nie wylądowali w rowie po pierwszym dniu rozdawania pifek :D

GRID

ja uważam że stawianie piwa trochę żulowte jest.
http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,6102.0.html
A nie lepiej było by punkty ? Jeden punkt to 100 RAC np.
Tylko pytanie co za kompy będą to przerabiać.

lolek

100 RAC czy 100 pkt, bo to duuuża różnica  XP

Troll81

no a czyje kompy miałyby to liczyć?? jak założę 1000 kont i wszyscy nagle zapałają do mnie niesamowita miłością to chyba będzie lekki wałek?

GRID

no przyznam trudne do wykoniania. ale można by coś innego wymyślić. np punkty honoru albo patriotyzmy albo pomocy

apohawk

To ja przypomnę swój pomysł o dodaniu jakiegoś licznika lub odznaczenia za wkład w wiki, newsy, etc.
No good deed goes unpunished.

GRID

jeżeli chodzi o wiki to najlepiej pogadać z Karol007. (pan od fundacja wikipedia, często na ircu).
Kiedyś chciał powygrywać jakieś ulepszenia i boty. Ale powiedział że po pierwsze wersja naszej mediawiki jest za stara.

A do czego zmierzam. Oni na swojej wiki mają system który zlicza edycje i artykuły. Dowiedziałem się czytając artykuł o ludziach którzy tworzą wikipedie.

Żeby wprowadzić te same ulepszenia na naszej wiki - po pierwsze musiałbym dostać prawa admina na wiki żeby zobaczyć jak to wygląda. Musiałby je dostać również Karol007. Potem wgrałbym piki (to już mogę). Potem z Krzyszp ustawimy że pod avatarem na forum będzie pisało kto ile edytował naszą wiki.

Od tego trzeba zacząć bo w tej kwestii nie ma wyboru. Potem możemy pomyśleć nad nagrodami forum.

Troll81

popieram pomysł co do wiki. A co do forum to jak dla mnie wystarczy "pomogłeś brachu"...

goofyx

Ja też jestem co dot ego aby nagradzać za udział na wiki, ale za udzielanie się na forum tez by się coś zdało <- przynajmniej według mnie.

GRID

da się, tylko że system na wiki jest bardziej ustalony/stały lepiej najpierw to zrobić żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało a potem łatwiej będzie wybrać formę nagród na forum.

Troll81

po prostu jedna nagroda obejmuje wkład na wiki, inna wkład na forum a można dodac i trzecią obejmującą wkład punktowy do zespołu :D można też jeszcze pomyśleć o wkładzie poza tymi trzema kategoriami :D

GRID

ok aktualizacja wiki została zakończona, jak zakończę aktualizację forum to będziemy mogli spokojnie wziąć się za kwestię nagród. Przy przygotowaniach do aktualizacji forum poznałem SMF od podszewki.

W tedy na spokojnie wzuci się system pokazujący ile i kto ma edycji i tworzenia nowych haseł na wiki. No i wybrany przez was system nagród na forum.

Troll81

 :respect: szacun dla cie wielki

AL

Cytat: krzyszp w 11 Czerwiec 2011, 09:13
No i mam wsparcie dla mojego pomysłu :)

Chcę przeforsować przycisk "Daj mu piwo" w zamian za poradę, pomoc, celną uwagę, a także pod awatarem odznaka "ma x skrzynek piwa" (i butelkę rumu) :)

No "Daj mu piwo" - to faktycznie jak to ktoś określił jest nieco żulowate i dosyć pospolite po forach zarazem, ale już szkalneczka rumu (lub buteleczka) na naszej pirackiej łajbie - to już zupełnie co innego i nie pospolitego.

Troll81

to juz prędzej kubek :D na statkach szklanki długo by nie pożyły :D a moze od razu butelkę??

krzyszp

O ile pamiętam, to w kubkach kiedyś się piło, ale może byłem za mocno pijany???  :shame: :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Czy możnaby nadawać odznaczenia za liczenie w polskich projektach? Motywowałoby to rozwój Boinc na krajowym podwórku.

krzyszp

No właśnie... Admini projektów powinni pomyśleć nad odpowiednimi odznaczeniami w swoich projektach   :whistle:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ano. Badge mocno oddziaływują na psychikę :D

AL

Cytat: Troll81 w 08 Lipiec 2011, 21:20
Ano. Badge mocno oddziaływują na psychikę :D

Hmm może nawet i do enigmy bym wrócił...jakby było po co.

goofyx

Cytat: Troll81 w 08 Lipiec 2011, 21:20
Ano. Badge mocno oddziaływują na psychikę :D
No ba :)
Dlatego liczę ostro WCG ;)