Rusza ePUAP

Zaczęty przez Pantarhei, 09 Czerwiec 2011, 12:26

Pantarhei

http://www.rp.pl/artykul/670725_Kontakt_z_gmina_przez_internet.html
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Zobaczymy jak to zadziała....

drWarlock

znane jako ePUAPka

Tomasz R. Gwiazda

kazdy system jest na tyle dobry na ile dobre jest jego najslabsze ogniowo. a tym ogniewem sa ludzie...a ci sa rozni
W moim urzedzie wszystko idzie zalatwic i to w miare szybko. problemem dla mnie bylo zawsze znalezienie forumularza na stronie (bo ich nie publikowali) :)


ide ku lepszemu

drWarlock

Wojewoda śląski w asyście swoich podwładnych skorzystał w czwartek po raz pierwszy z ePUAP. To internetowy serwis, za pomocą którego można załatwiać sprawy w urzędach. Po chwili jednak system przestał działać.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9758540,Falstart_e_urzedu.html,

i to jest Polska właśnie.....

Pantarhei

Ja sie zarejestrowałem. Zobacze czy bedzie z tego pożytek.
Takie rozwiązania to jedzyna realna szansa na ograniczenie ilości urzędników - tansze państwo.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

czy ja wiem ? oni beda teraz robic wiecej na backendnie a mniej na froncie...
kwestia tylko czy to sie przelozy na wydajnosc i szybkosc obslugi

a polowa spoleczenstwa jak nie wiekszosc i tak bedzie chodzic :) z nudow i nieporadnosci

Pantarhei

Problem polega też na zjawisku, które opisywał anonimowy urzędnik.
Było ich w dziale trzech, wystarczyło by dwóch. Wiedzieli że może ich objąć redukcja, więc zaczęli dodatkowo opóźniać pracę żeby wyszło na to, że jest ich za mało. W efekcie dokooptowali im kolejnego pracownika.

Podobnie jest w sądach. Sędziowie krzyczeli, że przewlekłość postępowań wynika z braku etatów i za dużej ilości spraw na sędziego. Wymyślono więc instytucję asystenta sędziego. Efekt jest taki, że teraz asystenci zapierniczają, a sędziowie (mający nienormowany czas pracy) przychodzą do pracy kiedy im się chce. Oczywiście generalizuję, ale wcale nie tak bardzo.

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

GRID

Cytat: drWarlock w 10 Czerwiec 2011, 07:42
Wojewoda śląski w asyście swoich podwładnych skorzystał w czwartek po raz pierwszy z ePUAP. To internetowy serwis, za pomocą którego można załatwiać sprawy w urzędach. Po chwili jednak system przestał działać.
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9758540,Falstart_e_urzedu.html,
i to jest Polska właśnie.....

E tam narzekasz, ja się cieszę czytając że w ogóle ten system wprowadzili. Belgia która nazywa siebie centrum europy jest trochę do przodu (max 1rok) praktycznie nie wiele osób wie że coś takiego jest i jak z tego skożystać.

A wracając do polski, wprowadzenie takiego systemu związane jest z wydatkami. Zaden system nie zaczoł działać od razu. Dobrze wiemy ponowie że dopiero po testach (anty-debilnych) można go dopracować.
Super  :p_arr: Jeszcze tylko 2 lata a życie w POLSCE będzie łatwiejsze.

Tomasz R. Gwiazda

a na horyzoncie Dowody osobiste z podpisem elektornicznym, tyle ze przelozone to o 2 lata jest, bo nie ma takich rozwiazan na rynku puki co :)



drWarlock

GRID
pracowałem w Urzędzie Miasta więc wiem coś o tym..