Fundacja - raport

Zaczęty przez krzyszp, 10 Czerwiec 2011, 10:36

krzyszp

Po wczorajszej (długiej) rozmowie pomiędzy Rafałem (GRID), Krzysztofem (Goofyx) oraz moją skromną osobą muszę się pokusić o pewne podsumowanie uzgodnień do jakich dzisiaj doszło w sprawie fundacji.

  Najważniejszym chyba tematem była kwestia rodzaju działalności na jakiej fundacja ma się opierać ze względu na konieczność podjęcia osobistej odpowiedzialności za sprawy finansowe fundacji jak również umożliwienie pełnej kontroli nad przychodami i rozchodami fundacji przez osoby uprawnione oraz umożliwienie pełnej przejrzystości działania.
  Biorąc pod uwagę te wymagania zdecydowaliśmy, że fundacja musi posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą (DG), aby móc gromadzić środki do realizacji celów statutowych bez ryzyka odpowiedzialności przed odpowiednimi organami podatkowymi.
Biorąc pod uwagę, że DG będzie prowadzona przez fundację (a nie Fundatora, czy członków zarządu), dopóki fundacja nie będzie nikogo zatrudniać nie ma potrzeby/obowiązku płacić (a nawet powiadamiać) ZUS'u o tej działalności (Goofyx stara się o potwierdzenie tego na piśmie). Uznajemy, że kompletnie mija się z celem zgłaszanie więcej niż jednego Fundatora na cele założenia fundacji oraz ustaliliśmy, że fundatorem będzie Goofyx jako osoba najmocniej zaangażowana w sprawy zakładania fundacji na obecnym etapie i mająca największe możliwości w tym względzie (z naszej trójki).

  Jak zapewne wszyscy zainteresowani się orientują, zaoferowaliśmy PNT dwa miejsca w zarządzie powstającej fundacji (przy zachowaniu trzech miejsc przez przedstawicieli B@P) jednak na wstępie odrzucili tę propozycję wymagając równego udziału w zarządzie. Niestety, po dyskusjach wewnątrz naszego teamu musimy pozostać przy wyjściowej ofercie proponując w zamian trochę inne rozwiązanie, składające się zasadniczo z dwóch punktów:

1. Przez pierwszy rok działania rada będzie się składała z 5 członków - trzech z B@P i 2 z PNT.

2. Po roku działalności wśród członków fundacji odbędą się wybory do zarządu na roczną kadencję. Od trzech do pięciu osób z najwyższą liczbą głosów zasiądzie w zarządzie fundacji. To pozwoli członkom wybrać najlepszych ich zdaniem przedstawicieli.

Tematem, który nie był wcześniej poruszany jest właśnie przyjmowanie nowych członków do fundacji. Udało nam się chyba znaleźć kompromis w tym względzie, poniższy paragraf (dodany do statutu) chyba wyjaśnia wszystko:

1. Członkami Fundacji są lub mogą być osoby fizyczne lub prawne, które wyrażają życzenie długotrwałego finansowego lub materialnego wspierania celów i zadań Fundacji, lub w inny sposób znacznie pomagają Fundacji /np. przez pracę społeczną na rzecz Fundacji/ oraz zobowiązują się przestrzegać przepisów statutu Fundacji.

2. Osoby te uzyskują prawa członkowskie od chwili przyjęcia ich w poczet członków Fundacji. Decyzję podejmuje zarząd fundacji po rozpatrzeniu wniosku o przyjęcie w poczet członków.

3. Członkostwo ustaje:

a) z chwilą śmierci,
b) przez wystąpienie, które powinno być pisemnie zgłoszone Radzie Fundacji z zachowaniem terminu trzech miesięcy,
c) przez usunięcie przez zarząd fundacji:
- w przypadku utraty honorowych praw obywatelskich,
- z powodu nagannego zachowania,
- z powodu działań przynoszących szkodę Fundacji,
- z powodu zaprzestania działalności na rzecz Fundacji.
d) skazanie prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej

  Zdajemy sobie sprawę, że w świetle warunku PNT o równej ilości głosów w zarządzie fundacji nasza propozycja może zostać mimo wszystko odrzucona,  jednak wydaje nam się ona dobra, a pierwszy rok działania doskonale zweryfikuje wszystkich uwzględniając także możliwość udostępnienia miejsca dla nowych osób, także z drużyn, które obecnie nawet nie wiedzą o planach założenia fundacji.

  Muszę także poinformować, że rozpatrywaliśmy opcję założenia fundacji poza granicami kraju. zwłaszcza biorąc pod uwagę względy podatkowo-biurokratyczne jednak nie zdecydowaliśmy się forsować tej możliwości.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

[PNT] Obix007

Bardzo dobre podsumowanie aczkolwiek ...

1. Jeżeli chcemy coś robić róbmy to razem i w jednakowym wymiarze. Nie może być tak, że najpierw na obustronnych rozmowach ustalamy jedno ale i tak robicie jak wam się chce - ustalono, iż Zarząd fundacji będzie składał sie z 6 osób (po 3 z B@P i 3 z PNT) - teraz mówicie inaczej. Tak się nie postępuje  :no:
2. Czekamy na opinie z ZUS, US w kwestii działalności prowadzonej przez Fundację - czy będą wymagane składki od członków zarządu oraz kwestia opodatkowania.

Na tą chwilę wypisuję się z tego przedsięwzięcia, ponieważ odnoszę bardzo silne wrażenie (i nie tylko ja), że fundacja jest tworzona aby wspomóc tylko jedną drużynę "po dyskusjach wewnątrz naszego teamu musimy pozostać przy wyjściowej ofercie" - panowie myślałem że robimy to wspólnie, a wychodzi na to, że będziemy słupami. Dla mnie współpraca polega na równości, a zwłaszcza jeśli przyświeca nam jeden cel.

Kiedy zechcecie powrócić do rozmów na równych warunkach i zostaną wyjaśnione kwestie prawno/skarbowe możecie mnie poinformować na naszym kanale irc #PNT lub forum


Tomasz R. Gwiazda

na rownych warunkach mozna traktowac rownego, sorki nie spelniacie tego warunku :)
tak to byla zloscliwosc i wogole

a tak poza tym ja nie uczestnicze w temacie fundacji i mnie temat ani nie dotyczy ani nie interesuje

Tobas

Zasadnicze pytanie :
Czy istnieje taka forma prawna jak Członek Fundacji? Rada - rozumiem.

Szopler

1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ;) B@P wnosi do fundacji jakiś majątek. Niech PNT wniesie równoważny jak chce mieć równą ilość członków w radzie, ale (patrz punkt 2)
2. Jak sobie wyobrażamy głosowania jak będzie jednakowa ilość członków?

krzyszp

Cytat: [PNT] Obix007 w 10 Czerwiec 2011, 18:49
...Na tą chwilę wypisuję się z tego przedsięwzięcia...

Jeśli się wypowiadasz w imieniu PNT, to proszę potwierdź to, aby można było temat kontynuować lub zakończyć (i nie, to naprawdę nie jest złośliwe, tylko czas biegnie i trzeba podjąć decyzję)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

a zapytam jeszcze - czy inne polskie zespoły BOINC zostały poinformowane i zaproszone do współtworzenia i współudziału w Fundacji?

LooZ^

Zenujace zachowanie Pana z PNT. Tak naprawde podzialy B@P i PNT malo mnie obchodza, ale niektorzy sie tutaj zachowuja jakby walczyli o stanowisko Prezydenta Wszechswiata, a nie malo znaczace kwestie w malej Fundacji. Niestety, tak to jest, mali ludzie potrzebuja wielkich tytulow w internecie.

Tobas

Niestety przypomina mi to walkę PO z PIS'em po wyborach - efekt był taki, że nie głosuję na żadnego z powyższych  :bad:

Cyfron

Panowie - myślę, że to nie miejsce na takie wywody.

Ponowię swoje pytanie:
Cytat: Cyfron w 10 Czerwiec 2011, 19:52
a zapytam jeszcze - czy inne polskie zespoły BOINC zostały poinformowane i zaproszone do współtworzenia i współudziału w Fundacji?

krzyszp

Wg mojej wiedzy - nie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

no to w takim razie, czy to nie jest stronniczość, że dogadujemy się tylko z PNT ?
Może poinformować pozostałe zespoły w ogóle o tym, że coś takiego się dzieje?
Nawet można im posłać treść tego listu z pierwszego wątku tego tematu, jako info.

[PNT] Obix007

Cytat: krzyszp w 10 Czerwiec 2011, 19:32
Cytat: [PNT] Obix007 w 10 Czerwiec 2011, 18:49
...Na tą chwilę wypisuję się z tego przedsięwzięcia...

Jeśli się wypowiadasz w imieniu PNT, to proszę potwierdź to, aby można było temat kontynuować lub zakończyć (i nie, to naprawdę nie jest złośliwe, tylko czas biegnie i trzeba podjąć decyzję)...

krzyszp - napisałem, że ja się wypisuję, jako osoba - przynajmniej do czasu kiedy będziemy mogli uczestniczyć na równych warunkach (rozumiem, że nie jest to złośliwość ). Wasza propozycja jest ok, i gdyby było 3x3 to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją stosować.

Tomasz R. Gwiazda - skoro chcesz ze mną rozmawiać na swoich warunkach - to najpierw podciągnij swoją punktację (bo narazie nie jesteśmy sobie równi), a skoro temat cię nie interesuje to nie przeszkadzaj - tak to była taka złośliwość w twoim stylu  XD

Szopler - nie wiem co miałeś na myśli że B@P wnosi majątek - na tą chwilę nie mam żadnej jasnej informacji na temat jakiegokolwiek majątku wnoszonego przez B@P.

Pisząc swojego pierwszego posta nie chciałem nikogo obrazić - stwierdziłem fakty, wcale mi nie zależy aby być niewiadomo kim - zależy mi na celu, spokoju i wspólnym działaniu, a nie kłótniach czy walce z wiatrakami. Mam nadzieję, że temat nie umrze i dogadamy się w ten czy inny sposób.

EDIT
z tego co mi wiadomo GPU Force było zapraszane ale odmówili


Tomasz R. Gwiazda

no na zlosliwosci zawsze mozna liczyc :)
wazne zeby w zyciu byle pewne rzeczy pewne :D


PS: EOT jesli chodzi o mnie

drWarlock

YES YES YES
POLACTWO GÓRĄ !!
wzruszyłem się DUCH W NARODZIE NIE GINIE !!

drWarlock

wstyd mi za Was panowie.....
Czasami mam wrażenie, że temat was przerasta....

drWarlock

juz nastąpił podział władzy.....

Cyfron

Cytat: Szopler w 10 Czerwiec 2011, 19:20
B@P wnosi do fundacji jakiś majątek.

O jakim majątku mówimy?

Hani

nie chce być pesymistą ale marnie widzę wspólna fundację...


goofyx

Cytat: Szopler w 10 Czerwiec 2011, 19:20
2. Jak sobie wyobrażamy głosowania jak będzie jednakowa ilość członków?
Według statutu prezes miał decydujący głos <- i to też nie spodobało się kolegom z PNT, bo pierwszy prezes ma być z B@P.

Cytat: drWarlock w 10 Czerwiec 2011, 21:49
juz nastąpił podział władzy.....
no cóż musi być PoPis <- w końcu to Polska i nie może być normalnie

Cyfron

Powtórzę kolejne moje pytanie:
Cytat: Cyfron w 10 Czerwiec 2011, 22:34
Cytat: Szopler w 10 Czerwiec 2011, 19:20
B@P wnosi do fundacji jakiś majątek.

O jakim majątku mówimy?

i kolejne:
Cytat: goofyx w 10 Czerwiec 2011, 23:12
Według statutu prezes miał decydujący głos <- i to też nie spodobało się kolegom z PNT, bo pierwszy prezes ma być z B@P.
Jeśli Prezesem miał być człowiek z B@P, to dlaczego nie mogłoby być wtedy 3+3 w zarządzie, a prezes używa swojego decydującego głosu tylko w przypadku Remisu?

[PNT] Obix007

Co do majątku to pytanie do Szoplera - sam się dowiedziałem o tym czytając jego post

Cytat: Cyfron w 10 Czerwiec 2011, 23:29
Cytat: goofyx w 10 Czerwiec 2011, 23:12
Według statutu prezes miał decydujący głos <- i to też nie spodobało się kolegom z PNT, bo pierwszy prezes ma być z B@P.
Jeśli Prezesem miał być człowiek z B@P, to dlaczego nie mogłoby być wtedy 3+3 w zarządzie, a prezes używa swojego decydującego głosu tylko w przypadku Remisu?

Rozwiązanie 3+3 i decydujący głos Prezesa sam zaproponowałem (zresztą na waszym forum), więc kolego goofyx proszę pisz zgodnie z faktami - bo powstaje chaos i dezinformacja.


Cyfron

Dziękuję za konkretną odpowiedź, czekam w takim razie o sprecyzowanie o co chodziło z funduszami.

Ze swojej strony bym tylko prosił, aby w tak poważnym wątku, wypowiadały się tylko osoby kompetentne, a pozostali ew. zadawały pytania dotyczące tematu, bez zbędnych osobistych wycieczek, które absolutnie niczemu nie służą.
Chciałbym aby był to wątek pełny konstruktywnej krytyki i budującej dyskusji na temat.

goofyx

Cytat: [PNT] Obix007 w 10 Czerwiec 2011, 23:37
Co do majątku to pytanie do Szoplera - sam się dowiedziałem o tym czytając jego post

Cytat: Cyfron w 10 Czerwiec 2011, 23:29
Cytat: goofyx w 10 Czerwiec 2011, 23:12
Według statutu prezes miał decydujący głos <- i to też nie spodobało się kolegom z PNT, bo pierwszy prezes ma być z B@P.
Jeśli Prezesem miał być człowiek z B@P, to dlaczego nie mogłoby być wtedy 3+3 w zarządzie, a prezes używa swojego decydującego głosu tylko w przypadku Remisu?

Rozwiązanie 3+3 i decydujący głos Prezesa sam zaproponowałem (zresztą na waszym forum), więc kolego goofyx proszę pisz zgodnie z faktami - bo powstaje chaos i dezinformacja.
1. Majątek <- kasa na fundacje na start:
a) założenie fundacji prowadzącej działalność gospodarczą to ok.100zł za akt woli + 1500zł za rejestracje + do 100zł opłat dodatkowych
b) fundusz założycielski <- planowaliśmy w 3 osoby ok. 1000-1500zł
Trochę się skomplikowało jak jednak okazało się że musimy mieć działalność, ale i tak byśmy to jakoś przeskoczyli

2. Ale nawet jak rozważaliśmy 3+3 to był problem <- pamiętam, że ty się zgadzałeś, ale TP i OXY nie za bardzo. Dodatkowym warunkiem jaki stawiały te dwie osoby było aby 6 osób (obix,tp,oxy,grid,krzyszp,goofyx) były fundatorami, było to uzasadnione tym że fundator miał za dużą władzę.

3. Jeśli mogę to powiem tak.
Rok temu gdy jeszcze nie było PNT (dopiero powstało) ruszyłem na forum temat stowarzyszenia, temat po 6 miesiącach umarł ponieważ gdy przyszło do zbierania chętnych do złożenia podpisów i wzięcia odpowiedzialności wszystko ucichło. Po wielu przemyśleniach, razem z grid i krzyszp stwierdziliśmy, że może spróbować z fundacją. Na początku tego roku na waszym kanele IRCu nie jednokrotnie przedstawiałem pomysł i propozycję wspólnego działania. Zostałem przez PNT wyśmiany i usłyszałem, że może kiedyś. A teraz kiedy 95% rzeczy zostało przygotowanych i opracowanych,  na tyle aby w ciągu miesiąca załatwiać formalności <- chcieliśmy po raz kolejny zaprosić do współpracy. Niestety podobają się wam zaproponowane warunki. Trochę dziwna sytuacja <- przychodzicie na gotowe i stawiacie własne żądania.
Kiedy jeszcze nie było PNT i większość z was była w B@P i nie tylko <- na forum B@P temat stowarzyszenia przewijał się przez bardzo długi okres, dlaczego wtedy nie byliście tak aktywni?

goofyx

ps.: Może to wydawać się złośliwe, ale czysto hipotetycznie gdybyście to wy planowali założyć fundacje czy też dalibyście nam 3+3? I czy w ogóle zaproponowalibyście nam współpracę na równych zasadach? <- bez obrazy, ale szczerze w to wątpię.

drWarlock

no niby tak goofyx, ale w miedzyczasie pojawiło się parę osób (np. moi), które są zainteresowane tematem. Jestem dość krótko na tym forum, ale zaangażowałem się. Zaciekawiła mnie bardzo sprawa tej fundacji, zaczynam śledzić wypowiedzi dotyczące tego tematu i co ? po kilku dniach widzę, że zabraliście się w trzech coś tam ustalacie, później Obix zarzuca  wam kłamstwo i zaczynają się wycieczki osobiste i palącym problemem jest to  kto ile ma mieć głosów, kto ma być prezesem, majątek aha i mój wentylator na karcie graficznej jest większy od twojego bo daje +3 do e-penisa. Są podejmowane decyzje, nie mówi się o nich wprost i zaczynam się zastanawiać dokąd to zmierza, czy inne zespoły zostały zaproszone ? a jeżeli nie to dlaczego nie ?

za e-prawnik.
"Zarówno oświadczenie woli o ustanowieniu fundacji w formie aktu notarialnego jak i postępowanie w sprawach o wpis do KRS jest wolne od opłat" hm ?

za Lex-em, orzecznictwo:
Ustawodawca nie określił minimalnego pułapu początkowego majątku fundacji, stąd też poza zakresem kognicji Sądu rejestrowego pozostaje oczywiście ocena, czy jest to suma wystarczająca do osiągnięcia zakładanego celu fundacji. Majątek pierwotny (założycielski) fundacji w trakcie jej trwania i działania może ulegać zmianom in plus i in minus.

dalej za Lex-em
USTAWA
z dnia 6 kwietnia 1984 r.
o fundacjach.

art.5 pkt 5
Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą w rozmiarach służących realizacji jej celów. Jeżeli fundacja ma prowadzić działalność gospodarczą, wartość środków majątkowych fundacji przeznaczonych na działalność gospodarczą nie może być mniejsza niż 1000 złotych.


a co do temutu - fundacja - raport - niech się wypowiadają osoby kompetentne, zaangażowane w temat. inne posty powinny być bezwarunkowo usuwane (tak jak moje w Serwis SKB@P :) ). Poza tym przedstawicielem PNT w tym temacie jest Obix, więc zakładam, że reprezentuje on PNT czy może sie mylę? (Na tą chwilę wypisuję się z tego przedsięwzięcia) - każde niepowodzenie w negocjacjach będziesz tak kwitował Obix ?

Prowadzicie "negocjacje" z PNT o miejsca w radzie , a jeżeli ja założę zespół z z RAC trzecim co do wielkości w Polsce - to dacie mi miejce w radzie, zarządzie ? kogo spośród siebie wyrzucicie ? czy może zmienicie statut aby mogłaby być większa ilość członków?

Zresztą, ja bardzo chciałbym uczestniczyć w pracach nad fundacja więc pytam - jak Wam można pomóc ? z czym macie problem ?
zainteresowanych rozmową zapraszam na priv gdzie wymienimy się nr. tel bo pisanie postów - zamiast dyskusji lekko mnie wk$@rwia :D


drWarlock

#26
i jeszcze
zgłosiliście się do jakiejś fundacji, lub znaleźliście na sieci statut takiej organizacji ?

GRID

drWarlock już dawno powinieneś zachować się jak dorosły chłopiec i skontaktować się z kimś na priv, irc, gg lub skype.
Tak jak ja zrobiłem parę miesięcy temu. Każda pomoc się przyda. Emocje na forum są na ogół zbyteczne.

drWarlock

#28
Cytat: GRID w 11 Czerwiec 2011, 01:23
drWarlock już dawno powinieneś zachować się jak dorosły chłopiec i skontaktować się z kimś na priv, irc, gg lub skype.
Tak jak ja zrobiłem parę miesięcy temu. Każda pomoc się przyda. Emocje na forum są na ogół zbyteczne.

GRID, mówienie o dorosłości w Twoim przypadku jest chyba lekko przesadzone, bo z tego co widze to Wy poruszacie się jak na razie jak dzieci we mgle. to po pierwsze primo, po drugie primo jakbyś zauważył to jestem od niedawna na forum i posty dotyczące tego tematu (fundacja/stowarzyszenie) były/są w większości z 2010 roku (np statut) - dopiero niedawno temat wrócił, więc się nim zainteresowałem. po trzecie primo takimi delikatnymi uszczypliwościami sprowadzasz tą rozmową na nieodpowiednie tory. Pamiętaj o tym, że fundacje/stowarzyszenie tworzą ludzie a nie zarządy, rady nadzorcze etc. i nie należy ich lekceważyć.

ichmis

Może się czepiam, ale w prawie raczej nie funkcjonuje coś takiego jak "utrata honorowych praw obywatelskich". Z ciekawości poszukałem i znalazłem tylko 3 orzeczenia gdzie zastosowano ten zwrot. Wywodzi się on prawdopodobnie jeszcze ze starego kodeksu karnego. Proponował bym to zamienić (w zależności co piszący chcą osiągnąć tym zapisem) na coś innego chociażby na "utrata obywatelstwa", "utrata (bądź nie posiadanie) pełnej zdolności do czynności prawnych"  etc... możliwości jest sporo w zależności co rozumiecie pod tym sformułowaniem. Kolejna sprawa to taka, że zakładając fundacje powinniście zgłosić się do jakiegoś porządnego biura podatkowego (przynajmniej na początku). Założenie fundacji to dobry pomysł bo te składki powinny być jakoś rozliczane. Ogólnie polecam ustalić tyle ile się da pod względem "podziału władzy", dać do przeczytania jakiemuś prawnikowi coby nie było "kwiatków", a później chociaż skonsultować się z dobrym biurem  podatkowym i nie mam na myśli pani Jadzi w urzędzie ani jednoosobowego biura w bloku tylko kogoś kto miał naprawdę do czynienia z fundacjami.  

goofyx

@drWarlock:
I."za e-prawnik.
"Zarówno oświadczenie woli o ustanowieniu fundacji w formie aktu notarialnego jak i postępowanie w sprawach o wpis do KRS jest wolne od opłat" hm ?"
Też w to uwierzyłem.
1. Niestety dzwoniłem do kancelarii notarialnej i jeśli fundusz początkowy wynosi do 2000zł to koszta są do 100zł
2. Niestety dzwoniłem do sądu <- fundacja bez działalności 250zł, z działalnością 1500zł

II. Piszesz, że "Zresztą, ja bardzo chciałbym uczestniczyć w pracach nad fundacja więc pytam - jak Wam można pomóc ? z czym macie problem ? " to czemu nie pisałeś np.: PM tylko teraz robisz wypominki, że tak bardzo chciałeś bo śledziłeś, a my się do ciebie nie odezwaliśmy.
Po raz kolejny odpowiadam na pytanie, dlaczego w gronie 3 ludzi jest kwestia założenia fundacji, a nie wszystkich <- popatrz na forum i przeżyj co działo się jak dziesiątki ludzi "chciało" stowarzyszenia <- temat umierał nie jeden raz.
Chcesz pomóc nie widzę problemu, pracy będzie dość dla każdego chętnego.

III. Piszesz, że w między czasie się pojawiłeś, naprawdę cieszę się z tego powodu, ale nie zrozum mnie źle gdybyśmy mieli wałkować temat za każdym razem gdy ktoś nowy pokazuje się w ekipie to też temat by umarł. W zeszłym skończyło się na tym, że przez 3 miesiące wszyscy rozważali <- i z tego ni nie było. Gdy przyszło czas działać, temat umarł.

IV. Ustawodawca nie określił minimum na start <- to prawda, ale my dogadaliśmy się że tej kasy startowej powinno starczy na 3-4 miesiące na opląty na serwer pod projekty

V. W tej chwili nie powiem ci do kogo pisałem, ale w sumie oprócz PNT zapraszałem 2 inne zespoły <- od jednego brak odpowiedzi, a drugi podziękował na razie.

VI. Nikogo nie wyrzucimy maksymalny pułap będzie wystarczający, aby można było kogoś zaprosić do zarządu

VII. Piszesz, że "drWarlock już dawno powinieneś zachować się jak dorosły chłopiec i skontaktować się z kimś na priv, irc, gg lub skype." Z kimś? to znaczy z kim? na forum jest chyba z 500 aktywnych userów. Po za tym konsultacje były prowadzone z wieloma ludźmi.

VIII. To prawda fundacja to ludzie ją wspierający <- ale ktoś musi zabrać prawną odpowiedzialność za jej działania

IX. Napisze ci PM z moją komórką skoro tak bardzo chcesz

@ichmis:
I. aktualnie prawnik czeka ze statusem na nasze decyzje <- wszystko się zatrzymało gdy PNT zaczęło wysuwać swoje żądania co zmieniłoby 90% statusu
II. "utrata honorowych ..." <- cały ten fragment o członkach jest nowy i po prostu przyklejony ze wzoru <- ale tak jak pisałem w pkt.I prawnik sprawdzi i poprawi



lolek

Panowie tak prywatnie - róbcie swoje bo nigdy wszystkim nie dogodzicie  :dunno:

drWarlock

ad I. - ok
ad. II - w którym miejscu wypominam ? to jest forum więc możesz napisać posta, że masz jakąś potrzebę aby była pełna przejrzystość. nie wiedziałem, że jak chce się pomóc  to należy pisać PM.
ad. III - ok
ad. IV - ok
ad. V - ok
ad. VI - ok
ad. VII - nie moje słowa tylko GRIDA
ad. VIII - owszem, ale nie powinno się ich lekceważyć
ad. IX - aż tak Twojego nie chce, wole GRIDA bo ma fajniejszy aparat.

a tak poważnie co do ostatniego pkt. Wadą porozumiewania się przez forum jest to że pisanina nie przeności tonu głosu, mimiki.
Zobacz na swój ostatni pkt Napisze ci PM z moją komórką skoro tak bardzo chcesz - wiesz ja można to odebrać. - aż tak nie chcę, łaski nie potrzebuję wolę porozmawiać z Cyfronem. Wy jako osoby najbardziej zaangażowane powinniście zwracać najbardziej uwage na to co piszecie aby nie zostać opacznie zrozumianym. 

GRID


krzyszp

Kilka słów wyjaśnienia.
Od baaardzo długiego czasu toczyły się dyskusje na forum odnośnie stowarzyszenia i choć na początku byłem sceptyczny (PPB), to jednak (przyznaje - głównie ze względu na problem sprzedaży czujników Rad@H) postanowiłem się zaangażować. Podstawą mojego działania jest zaufanie oraz konkretne czyny, a i jedno i drugie mam w zasadzie tylko do członków naszego team'u. Nie chcę nikogo urazić, ale na wysuniętą przez nas ofertę dwóch miejsc w zarządzie spotkałem się z pozycją "równe prawa, albo wcale", więc cóż... Nie zrozumcie mnie źle, ale zauważcie, że my o nic nie prosiliśmy (w szczególności na sprawy opłat np.) a dobrowolnie, bez żadnych sugestii zaprosiliśmy PNT do udziału... Dziwi mnie trochę postawa kolegów, ale cóż - ja bym po prostu odpowiedział "Dajcie statut, zobaczymy, damy odpowiedź za ... dni, jak sprawę przedyskutujemy". Po omówieniu sprawy w pierwszym poście chyba nie powinno być żadnych niedomówień, a propozycja jest jasna...

Panowie, za długo IMHO już dyskutujemy - albo zakładamy fundację w obecnym kształcie (na dyskusje był rok), albo dajmy sobie spokój, bawmy się jak dotąd (w końcu mi też było/jest fajnie) i nie marudźmy wtedy więcej na ograniczone możliwości z powodu braku formalnej formy działania - "jak mówiał król Dezmond, przychodzi taki moment, kiedy albo trzeba zacząć srać, albo opróżnić wychodek".

Dlatego proszę o potwierdzenia w tym wątku, czy dajecie nam zielone światło, a kolegów z PNT proszę o jasną i prostą deklarację w świetle uzyskanych dotąd informacji, czy "bawią się z nami"...

Z mojej strony EOT, nic więcej nie mam do powiedzenia.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

@drWarlock <- no przecież pisałeś, że chcesz pogadać bo nikt się nie kontaktował z Tobą więc ci napisałem <- nie robię ci łaski. Pisałeś, że chcesz pogadać więc nie ma problemu <- tylko nie dzisiaj teraz kąpiemy dzieci a potem idę spać bo jestem bo nie przespanej nocce ;)

@krzyszp <- doskonałe podsumowanie tego wątku

lolek

Zielone światło  ;)

Cyfron

ja jestem za i jeśli tylko jakoś będę mógł pomóc, to zrobię co w mojej mocy :)

Hani

Zielone. pomoge jak tylko bede portafil.  :boing:



Sebastian M. Bobrecki

Ja jestem za tym żeby fundację odpalić na razie nawet bez innych, a potem można prowadzić rozmowy itd. Bo jak będziemy czekać na decyzje, kompromisy itp. to się możemy nie doczekać.  :attack:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.