pytanie nowicjusza - jeden projekt na kilku rdzeniach

Zaczęty przez sknd, 12 Czerwiec 2011, 13:11

sknd

mam pytanie jak w temacie. z uwagi na małą ilość ramu na kompie z dwoma rdzeniami chciałbym liczyć tylko jeden projekt naraz, ale tak żeby wykorzystał oba rdzenie. da się tak ustawić BM dla dowolnych projektów? czy wielordzeniowość to tylko wybrane (wyczytałem gdzieś że aqua tak sie da)

aborek

Niestety tylko AQUA i Milka na CPU (więcej nie kojarzę)  :(

apohawk

Chcesz jeden projekt na raz czy jedno WU na raz na obu rdzeniach? Jeden projekt, to zatrzymaj pozostałe, zostaw jeden i będą liczone 2 WU.
A skoro problemem jest RAM, to może napisz ile masz RAMu i ile może przeznaczyć na BOINC i dobierz projekt na tej podstawie. Niektóre projekty mają małe zapotrzebowanie na RAMu (kilkanaście/kilkadziesiąt MB na próbkę), inne mają ogromne (ponad 1GB na próbkę).
No good deed goes unpunished.

sknd

#3
mam 1 giga ramu, oczywiscie chodzilo mi o jeden WU na 2 rdzeniach

niewiem ile mogę przeznaczyć na projekt, po prostu chcę by komputer był używalny,a jak liczę dwa na raz (np einstein i WCG albo einstein i rosetta) to czasami mu nie starcza ramu i zaczyna tak swapa uzywac (kswapd w aktywnych procesach) ze nic sie nie da robic  :dunno:

edit: może po prostu kupie ramu mu

edit2: poeksperymentowałem troche i wyszło mi na to że tylko gdy idą razem rosetta i einstein muli jednak, wcg przynajmniej to co teraz liczę (help cure muscular dystrophy) żre bardzo mało pamięci. więc pozostawię narazie wcg i einsteina, i będę myślał intensywnie nad zwiększeniem ramu

Troll81

wiem że AQUA wykorzysta oba wątki do jednej WU

sknd

na razie po prostu einstein idzie w odstawkę, póki nie kupie ramy, co może nastąpi już jutro  :p_arr:

a co do aqua... jeśli nadal nie ma checkpointów, to nie biorę się nawet za to na moim staruszku