Przelew z konta walutowego BZWBK na rachunek w USA (Bank of America)

Zaczęty przez _Aleksander_, 23 Czerwiec 2011, 10:55

_Aleksander_

Kamraci!

Wydawało mi się, że wykonanie przelewu to raczej prosta sprawa. Do czasu...
Musze przelać na konto w Bank of America należność w USD. Od kontrahenta dostałem numer rachunku i dane potrzebne do realizacji przelewu:
Routing for transfers only 0260 0959 3
Routing 0710 0050 5
SWIFT CODE:    BOFAUS3N
Nr konta: XX XX XXX XXXXX

Mój rachunek w BZWBK posiada w formularzu zlecenia przelewu tylko jedno pole do wpisania tych danych: Dane odbiorcy -> Na rachunek -> USA -> ........( to mogę do 35 cyfr wpisać).

Wiem, że USA nie używa formatu IBAN i pewnie ich bankowość bez problemu obsłuży ten dziwny dla nas format zapisu, ale ja to muszę zrobić z banku BZ "Polak potrafi!" WBK.
Dzwoniłem wczoraj kilka razy ma infolinie banku po wskazówki, ale poziom wiedzy tam pracujących ogranicza się do ogólników wyczytanych z ich strony, a jak przychodzi co do czego to nic nie wiadomo.
Obawiam się, że wycieczka do oddziału też nie rozwiąże problemu, bo skończy się telefonem pani z okienka na infolinie po pomoc....
Może ktoś przez to przechodził i udało mu się zrealizować taką operację?

WUPES

W formularzu przelewu walutowego musi być pole do wpisania kodu SWIFT /BIC/. Ja nie mam co prawda rachunku walutowego w BZWBK ale z innych banków trochę przelewów już wysłałem i zawsze takie pole było do wypełnienia. Numer rachunku wpisujesz taki jak otrzymałeś, nie ważne ile ma znaków (liter, cyfr).
Musi także być wpisana (lub zaznaczona) opcja wyboru kto pokrywa koszty przelewu (nadawca, odbiorca, każdy swoje)

_Aleksander_

Faktycznie, po podaniu tego krótkiego numeru konta, na kolejnej  stronie system zapytał o numer SWIFT i po wpisaniu go zdekodował go na:
Nazwa i odział banku: BANK OF AMERICA, N.A.
Adres banku odbiorcy: 100, 33RD STREET WEST, NEW YORK, UNITED_STATES

Dzięki za cenne wskazówki!  :respect:

WUPES

Uważaj na koszty przelewu ! Ja kiedyś przez swoją nieuwagę przypisałem sobie czyli nadawcy wszystkie koszty i się mocno zdziwiłem jak po upływie około miesiąca gdy już zapomniałem o tym przelewie dostałem obciążenie na niemałą kwotę za koszty odbiorcy  :(

_Aleksander_

W moim przypadku wybrałem OUR, czyli cały koszt przelewu po mojej stronie.
Na końcu zlecenia wyliczyło mi opłatę ze przelew, wyszło prawie 90PLN, procentowo 1,4% kwoty operacji.