Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 4

Zaczęty przez Cyfron, 11 Lipiec 2011, 22:28

ryszard.korczyk

Mieszkam na tyle blisko, że 80km nie stanowi problemu, a Kraków jest dla mnie za drogi. SKBP można zarządzać zdalnie.

Cyfron

#321
Nowe wpłaty:
MARCINB: 10,00PLN
APOHAWK: 200,00PLN
Szopler: 50,00PLN
Troll81: 100,00 PLN
aborek: 135,00PLN
Lukaszja: 100,00PLN
Obecny stan konta: 2 733,44 PLN

mimeq

Minus dwie zakupione dzis grafy ?


Troll81


AL

#324
Cytat: ryszard.korczyk w 16 Styczeń 2012, 17:15
Mieszkam na tyle blisko, że 80km nie stanowi problemu, a Kraków jest dla mnie za drogi. SKBP można zarządzać zdalnie.
Ja z kolei mieszkam na tyle blisko Ciebie, że aż mi chodzi po głowie by podjechać do Ciebie i się wybrać z Tobą. W jakich godzinach planujesz wyprawę?

BTW.
Ode mnie zaraz 40 pójdzie.
Edit
Done

Cyfron

#325
Nowa wpłata:
AL: 40,00 PLN

Nowy wydatek:
2 x GPU Radeon HD5850 - 1598, 00 PLN
Obecny stan konta: 1 175,44 PLN

aborek

To co, jeszcze jednego GTX 560Ti, czy czekamy na HD7970/GTX6xx w znośnych cenach kumulując powoli kapitał?

krzyszp

GTX 560Ti, bo inaczej kilka miesięcy będziemy czekać...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

MarcinB

A może by tak jakiś procek ?  Punkty punktami ale w takich prestiżowych projektach jak WCG jesteśmy jeszcze daleko  ;)

ryszard.korczyk

W sobotę z Cyfronem będziemy instalować nowe karty, wtedy też przeglądniemy, jak stoimy z PSU i jak stoimy z wolnym miejscem na GPU. Warto byłoby dokupić dokładnie taką samą jak poprzednio 560Ti, gdyby to miała być 560Ti. Do tego czasu debatujemy, co potrzeba :).
Karty zakupione HD5850 jak do mnie przyjdą, to już mam dla nich miejsce, aby liczyły do soboty, co by się nie marnowały parę dni.

aborek

WCG to sobie każdy prywatnie w projekcie miesiąca zapuści i lepszy efekt osiągniemy niż kupno extra jednego procesora.

ryszard.korczyk

Cytat: aborek w 16 Styczeń 2012, 22:44
WCG to sobie każdy prywatnie w projekcie miesiąca zapuści i lepszy efekt osiągniemy niż kupno extra jednego procesora.
Dokładnie. U siebie widzę, że i3-550 robi pewnie z 45% tego co i7-2600, a była z 3,5x tańsza.
Co do modernizacji CPU w SKBP to może przekażę coś ze swoich zasobów ix'ów wraz z płytą.
Zastanawiam się, też nad tym, czy podzielić komputery na te z mocnym prockiem przeznaczać na obliczenia CPU only, bo przy kartach do obliczeń GPU trzeba jedno jądro zostawić wolne i marnuje się moc obliczeniowa. Oraz komputery pod GPU, gdzie utrata rdzenia nie jest znacząca, takie np athlony 2x. Ale to rozwiązanie zastosowałbym w momencie, gdy pod strzechę zaglądną nam i5 i7.

MarcinB

Jak nie procek to jestem jak najbardziej za 560Ti  :)

AL

Trza kuć żelazo póki gorące (brać to NV). Do tego czasu uzbieramy pewnie na nią (HD7970/GTX6xx).
Przy okazji pewnie trza będzie jakąś zasiłkę zmodernizować. O ile mamy wystarczającą ilość wolnych miejsc w kompach - to dawałbym tylko po 1 gpu na kompa (mniej konfliktów i słabsza zasiłka styknie). Dopiero jakby wykończyły się miejsca - to dopiero wtedy podwójnie.

Troll81

Brać 560 i jechać z koksem  :attack: :attack:

lolek

Nio to lada dzień SKB wyprzedzi Tomka  :p_arr:

Troll81

i dobrze. w końcu to ma być nasz flagowiec :D a nie Tomek :D

Tomasz R. Gwiazda

nie przecze , potwierdzam :D

ryszard.korczyk

Cytat: Troll81 w 17 Styczeń 2012, 09:36
i dobrze. w końcu to ma być nasz flagowiec :D a nie Tomek :D
nie mów hop.

Cyfron

ja bym chciał w nadchodzący weekend uruchomić obie karty w kompach i niech to liczy stabilnie i szczęśliwie.
Jeszcze muszę odliczyć z konta kasę za regał na którym komputery już stoją i muszę dokupić kable do KVMa (za obie rzeczy ok. 100 PLN będzie)

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 17 Styczeń 2012, 16:27
ja bym chciał w nadchodzący weekend uruchomić obie karty w kompach i niech to liczy stabilnie i szczęśliwie.
Jeszcze muszę odliczyć z konta kasę za regał na którym komputery już stoją i muszę dokupić kable do KVMa (za obie rzeczy ok. 100 PLN będzie)
Czy zamawiasz normalne kable i przejściówki? Jak coś mogę przejściówki kupić jeszcze przed weekendem.

Cyfron

nie - chce te kable do tego KVMa kupić takie od razu pasujące do neigo.
Typu:
http://allegro.pl/zestaw-kabli-do-przelacznika-kvm-1-8m-rca-thomson-i2056485161.html
tylko koleś ma 2 a nie 4 (tyle potrzeba) a chciałbym zamówić raz i mieć z głowy.

ryszard.korczyk

Właśnie dotarły do mnie dwie zamówione karty. Spróbuje je wsadzić gdzieś, aby już liczyły.

Tomasz R. Gwiazda


ryszard.korczyk

Jedna już liczy. Nie udało mi się wsadzić obu do jednego komputera, nie miałem zasilacza odpowiedniego. Niby mam 1000W z SKBP3, ale tam znów nie mam kabli, które zostały w Krakowie.

ryszard.korczyk

Druga też znalazła domek do jutra. Jutro jadę zawieźć karty do Cyfrona.

Troll81


MarcinB

 :respect: Dobrze że udało się ruszyć SKBP . PNT coś ostatnio trzepie 30 mln dziennie  :fright:

Cyfron

Nowa wpłata:
ryszard.korczyk: 300,00 PLN - odkupił płytę Asus P7P55D LE  - suported i5 i i7  - (zdjęcie 1, zdjęcie 2)

Nowe wydatki:
55,00 PLN - półka na której stoją SKB@P już jakiś czas
30,00 PLN - 4 x kabel KVM z przesyłką
Obecny stan konta: 1 390,44 PLN

Płytę odkupił, ponieważ procek do tej płyty był droższy i bardziej prądożerny a i tak nie ma gdzie postawić kolejnego kompa. Na sprzedaż i cenę zgodził się darczyńca tej płyty - GRID

Należy też wspomnieć, że już nie zbieramy na nowego kompa, tylko na modernizację obecnych, ponieważ więcej ich już u siebie nie wstawię.
Aktualizację wpisu na wiki i spis sprzętu zrobi GRID, kiedy dostanie jutro od nas materiały o tym co gdzie jest i pod jaką nazwą :)

Cyfron

Jeszcze jedna propozycja - myślę, aby zakupić jeszcze drugą NV 560 do kompletu, zasilacz (bo na pewno jakiś będize wymagał wymiany) i zakończyć tą zbiórkę i założyć nowy wątek, z nową zbiórką, ponieważ pomału gubię się z tymi wpłatami wszystkimi. Można fajnei ten etap zakończyć właśnie tym spisem, który dostanie GRID od nas i jechać dalej :)

aborek

Cytat: Cyfron w 20 Styczeń 2012, 21:06
Jeszcze jedna propozycja - myślę, aby zakupić jeszcze drugą NV 560 do kompletu, zasilacz (bo na pewno jakiś będize wymagał wymiany) i zakończyć tą zbiórkę i założyć nowy wątek, z nową zbiórką, ponieważ pomału gubię się z tymi wpłatami wszystkimi. Można fajnei ten etap zakończyć właśnie tym spisem, który dostanie GRID od nas i jechać dalej :)
:p_arr:

Troll81


krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

Dzisiaj lub jutro spotkam się z człowiekiem który sprzeda mi ATI 5970 za 1300zł. Jak ją sprawdzę możemy ją wsadzić do któregoś SKB@P ?

[smg id=9293 align=left][smg id=9292 align=left][smg id=9291 align=left]

Szopler


lolek

Piany kamrat też jest za  :p_arr:

O ile mamy gdzie ją wsadzić.

Szopler

Nawet jak nie mamy to się najsłabszą kartę wyjmie i opyli albo odda komuś z drużyny i ten ją spłaci w punktach ;)

Cyfron

dziś będzie aktualizacja tego co liczy na SKB@P, ale zdradzę, że jest 8 kompów i każdy ma przynajmniej po jednej grafice i teraz dokładania, to będą wiązać się nie tylko z wymianą graf, ale też dokupieniem zasilacza.

GRID

Po rozmowie z Ryszardem i Cyfronem wstępnie przyjęliśmy że lepiej będzie kupić do pary Nvidie 560ti i zasilacz.
A Ati 5970 odebrałem dzisiaj i już liczy na moje konto. Po GTX 560ti za kolejne zbiórki kupi się pewnie 5970, 5870 lub 5850.

Troll81

no i w końcu nasz flagowiec nabiera rozpedu :D może niedługo nadepnie TRG na ogon??