Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 4

Zaczęty przez Cyfron, 11 Lipiec 2011, 22:28

Tomasz R. Gwiazda

poki co to mamy wolne sloty na GPU
wiec tym sie pewnie zajmiemy w pierwszej kolejnosci :)

taktu

Moim zdaniem (również) w pierwszej kolejności warto zbierać na GPU i nie trzeba będzie dyskutować o kilku % wydajności.


Szopler


Janek

Cytat: ryszard.korczyk w 04 Styczeń 2012, 21:55
Cytat: Jan Stenzel w 04 Styczeń 2012, 11:36
A tak na marginesie to mam na zbyciu kości RAM - corsair xms3 ddr3 1300 2x2GB
Mi nie są potrzebna, więc mogę podarować jeżeli jest takie zapotrzebowanie :)
Pamięci przydadzą się do kolejnego SKBP, którego mamy w planach.
To na jaki adres przesłać te pamięci ?  :) Możecie mi na pisać na PW

Cyfron

a właśnie - dlaczego myślimy o składaniu kolejnych kompów, skoro ja widzę, że będzie ze 6 komputerów, które będą leżały (nie mam już gniazdek) i się nudziły?
Może rzeczywiście niech Rysiek sobie weźmie tą płytę, zrobi przelew na konto SKB@P a my zbierajmy na grafiki.
Na chwile obecną możemy dołożyć jeszcze 4 grafiki (do SKB@P3 wejdą 2, i 2 kompy każdy z 1 PCIe)
Jedna grafika, która teraz liczy jest w ogóle grafiką pożyczoną od Ryśka Korczyka (umówieni jesteśmy, że w każdej chwili, jeśli będzie potrzebował, to ją mu oddajemy)

Może rzeczywiście lepszym wyjściem będzie kupienie graf, a dopiero potem myślenie o wymianie jakiegoś kompa na nowszego - taka jest moja propozycja.
Jak wszystkie chodzące kompy będą miały wszystkie PCIe zajęte, to wtedy będziemy mogli myśleć nad wymianą sprzętu.
Bo na chwile obecną będziemy mnożyć nieużywane komputery...

2 z tych "luźnych" to są moje komputery, które chętnie komuś oddam, jeśli rzeczywiście będzie ich używał - dziś może spiszę ich parametry, potem na jednym postawię legalnego windowsa (nalepka) i będziemy szukać mu odpowiedniego domku - będę informował :)

Janek

Moim zdaniem najpierw kupić karty. Wypełnić wszystkie wolne sloty i niech pracuje pełną parą. Później ewentualnie stopniowo ulepszać - nowy procesor, jakiś overclocing + chłodzenie, itp.


lolek


Szopler


taktu



ryszard.korczyk

Czyli kolejny zakup to GPU mam rozumieć. :) Proponowałbym dla odmiany coś z ATi, bo większy RAC można wygenerować. Z racji braku doświadczenia z ATI (mam tylko NV) czekam na propozycję, co by było najlepszym rozwiązaniem.

Tomasz R. Gwiazda

fajnie byloby cos dwu rdzeniowego (np. to co ciagle GRID proponuje :) )
tylko problem z dostepnoscia podobno

Janek

Podobno najbardziej wydajną z obecnych kart graficznych jest - Radeon HD 6990 4096MB

Szopler

Nam w zupełności wystarczy wersja z 2GB pamięci - po co przepłacać?

GRID

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Styczeń 2012, 12:27
fajnie byloby cos dwu rdzeniowego (np. to co ciagle GRID proponuje :) )
tylko problem z dostepnoscia podobno
Spoko niebawem będzie, ja tylko czekam na znudzonego prezentem młodzieńca, bo mu się coś przycina dla tego że nie ma najlepszej karty, albo znudziła mu się gierka.  :)

Po dwa 2k zł to ja widzę je cały czas, ale czekam na coś miedzy 1,2k a 1,4k zł

Janek

Cytat: Szopler w 05 Styczeń 2012, 12:36
Nam w zupełności wystarczy wersja z 2GB pamięci - po co przepłacać?
No fakt - 4 GB kosztuje koło 3000 tys, a 2 GB połowę taniej.

GRID

Połowę taniej ? Zapodaj link to może się kupi jak tylko za 1,5k

Janek

Nie wiem czy Radeon HD 6990 jest produkowany jako 2 GB. Przykładowo na stronie komputronika cena koło 3000 zł
http://www.komputronik.pl/category/9766/Radeon_HD_6990.html
Natomiast numer niższy Radeon HD 6970 kosztuje w granicach 1600 zł:
http://www.komputronik.pl/category/9633/Radeon_HD_6970.html

lolek

6990 to 2 GPU
6970 to 1 GPU

Janek

Cytat: lolek w 05 Styczeń 2012, 13:03
6990 to 2 GPU
6970 to 1 GPU
No od tego powinniśmy zacząć dyskusję  ;)

MarcinB

 Także cenowo na jedno wychodzi. 2x6970=6990. Nie widziałem takiej 6990 z 2 GB ramu

kaimoon

Za miesiąc ma wejść 7950 - zapowiadali, że zadbają o dystrybucję kart w momencie premiery (takie jest założenie a jak to w praktyce będzie to nie wiem). Może wstrzymać się troszeczkę? Wiadomo, że jak nowa generacja wejdzie to i seria 6X00 stanieje.

Tomasz R. Gwiazda

spoko, ,mozemy troszke poczekac, pozbierac kasy jeszcze :D
ewentualnie jak sie trafi okazja to zadzialac :)

ale na dostepnosci nowych kart i ich przystepnosc cenowa to bym nie liczyl :(

GRID

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Styczeń 2012, 13:17
spoko, ,mozemy troszke poczekac, pozbierac kasy jeszcze :D
Dobrze powiedziane, pozbierajmy trochę kasę. Właśnie przelałem 100zł. No panowie zbieramy.  :attack:

Cyfron

SKB@P3 ma 2 sloty PCIe - można kupić jakieś 2 tanie karty - np 2x4770 (Troll to chyba notorycznie reklamuje) żeby dwie takie same były w jednej budzie, bo 2x 2 rdzenie to tam pewnie nie pójdzie (bo 2x nasze NV dwurdzeniowe miały problemy), czy sobie odpuszczamy kupowanie starszych, tylko bierzemy zawsze nowe (to też dobre podejście :) )

Jak nie zapomnę, to wieczorem sprawdzę i podam stan konta SKB@P jeśli uległ już zmianie :)

Rysiek.korczyk kupił materiały na przedłużacz - kosztowało to coś ok.50PLN - w sobotę będziemy z tym walczyć :)

lolek

bo 4770 to naprawdę fajna karta za grosze i z niskim TDP  :) Tylko trzeba się pobawić w OC, bo inaczej to lepiej 4850 (Golden Sample oczywiście  ;))

Tomasz R. Gwiazda

#226
czyli brakuje jakies 1600zl na 1karte z 2gpu,


lolek: a 2x5870 to tak pieknie punktuje :P

chyba nie ma co sie pchac w stare karty... chyba ze dostaniemy je gratisowo i bedziemy miec wolne miejsce :D

GRID

Cyfron a ty nie zacząłeś po woli narzekać na miejsce ?
Ja jestem zwolennikiem nie kupowania niczego poniżej 5850 którą można kupić już za 400zł a w Moo która 2-3 razy więcej niż 4850.
Ja po zakupionej 3870x2 i 5850 zauważyłem że jeśli się chce robić RAC w milionach szkoda miejsca i prądu na wszystko poniżej 5850.

Tomasz R. Gwiazda

GRID: i dobrze prawisz... tak niestety jest

kaimoon

Cytat: GRID w 05 Styczeń 2012, 13:46
Ja jestem zwolennikiem nie kupowania niczego poniżej 5850 którą można kupić już za 400zł a w Moo która 2-3 razy więcej niż 4850.
Ja po zakupionej 3870x2 i 5850 zauważyłem że jeśli się chce robić RAC w milionach szkoda miejsca i prądu na wszystko poniżej 5850.

Wyjąłeś mi to z ust  :p_arr: Prądu, szkoda, prądu przede wszystkim.

Cyfron

no ok - ale jak ktoś ma grafiki, które by cokolwiek mogły liczyć i nie ma co z nimi robić, to je chętnie przygarnę, żeby się nie nudził (tak jak zrobiliśmy to z ryśka.k kartą )  :whip:

ryszard.korczyk

Ja chyba żadnej karty nie dawałem jeszcze ;P

kaimoon

IMO odczekał bym do 15 lutego, zobaczył jak kształtują się ceny 5850 -> i 6850 ->, zobaczył benchmarki nowych kart ATI i leczył kolejnego kaca decyzyjnego wraz z Kamratkami i Kamratami  :whistle:

pawg




Tomasz R. Gwiazda

kaimoon: a tez sie czaisz z zakupem GPU ?

kaimoon

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Styczeń 2012, 14:19
kaimoon: a tez sie czaisz z zakupem GPU ?
Kurde, ale offtopicuje - Kenshiro mode on:
http://www.youtube.com/watch?v=DXV59J2CTWc
Tomaszu, przecież sam wybaczałeś mi to, że Cię prześcignę na mojej wizytówce  :P Sam jestem zdziwiony jak możesz być tak wyrozumiały. ATI 6770 dzisiaj będzie (jak dobrze pójdzie - a jak źle to .... oj nie chce nawet myśleć - 4 dni czekania).

Kenshiro mode off.

Szopler



Cyfron

tylko chbya licząc od razu z zakupem nowego chłodzenia - dokładnie takie padło niedawno chłodzenie w naszej karcie 5XXX

Cyfron

:fright:                             :fright:                             :fright:                             :fright:                             :fright:                             :fright:Nowe wpłaty:
MARTIN FOX: 100,00 PLN
ANONIM: 300,00 PLN
Jan Stenzel: 150,00 PLN
GRID_PL: 100,00 PLN
Obecny stan konta: 1 680,00 PLN

:fright:                             :fright:                             :fright:                             :fright:                             :fright:                             :fright: