PayPal

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 23 Lipiec 2011, 17:50

Tomasz R. Gwiazda

Jako ze watek PayPal wypłynął przy okazji innego to może warto byłoby tu coś o tym napisać.
Sama strona http://www.paypal.pl/pl

Przejrzałem stronę, obejrzałem cześć filmików.
Rozumiem ze można z kontem PayPal powiązać kartę kredytowa (co mnie nie interesuje) lub bank.
Przy karcie raczej wiem jak transakcja wygląda a jak przy banku ?

Czy przelewam na konto PayPal kasę i dzięki temu finansuje zakup ? Czy to funkcjonuje jak takie wirtualne konto bankowe?
Jak autoryzuje transakcje?

A i jeśli dobrze kojarzę to dla kupujących nie ma opłat? Opłaty ponosi tylko sprzedający, co podobno jest dość upierdliwe :>


Ktoś zorientowany może coś napisać, a może jakieś inne ciekawe funkcje dla których warto?

phobos

Ja przelałem sobie na konto paypal środki zwykłym przelewem. Pojawiają się one na koncie paypal na które logujesz się jak na maila. Z konta paypal możesz przelać pieniądze podobno każdemu kto ma e-maila, dokładnie jak to działa nie wiem, w każdym razie robiąc przelew z tego konta chyba podaje się tylko email adresata. Nie wiem jak to wygląda z drugiej strony, przypuszczam, że adresat dostaje maila z informacją, że dostał kasę i może ją odebrać.
Hint:
Z tego co ostatnio sprawdzałem z konta paypal nie można sobie wypłacić spowrotem na konto bankowe kwoty mniejszej niż 10$, więc jak chcesz zrobić komuś przelew to wrzuć sobie na konto paypal prawie idealnie tyle ile potrzebujesz, albo przynajmniej 10$ więcej bo inaczej trochę kasy utknie nie do ruszenia dopóki nie płacisz wiecej.

Tomasz R. Gwiazda

raczej jesli zaloze to bede uzywal do platnosci w sklepach. Wiec ten bajer z przelewem na mail to chyba mnie dotyczyc nie bedzie.
Moze ktos wiecej cos wie na temat tych przelewow mailowych na jakiej zasadzie to dziala?

A jak się ma kwestia z zakupami zagranicznymi i rozliczaniem? bo ja wpłacam na konto w PLN a place np. w EUR lub USD.

phobos

Mają jakiś przelicznik walutowy, ja wpłaciłem w zł a płaciłem w $, za 10$ policzyło mi 33.30, nie pamiętam dokładnie jaki był wtedy kurs ale raczej nie czułem się okradziony.

AiDec

Nigdy nie czulem sie okradziony przy platnosciach PayPal. Smialo moge stwierdzic ze przeliczniki maja bardzo dobre.

Ja powiazalem swoje karty kredytowe z PayPalem i bardzo to sobie chwale. Place (realnie) zawsze z karty, natomiast sprzedajacy mi towar nigdy nie znaja numeru mojej karty kredytowej - nigdy i nigdzie tego nie podaje, jest to tylko i wylacznie w jednym serwisie - w PayPal. Oni biora srodki z karty i przelewaja sprzedajacemu. Mnie to nic nie kosztuje. Co wiecej, zalogowanie sie do PayPala gdziekolwiek jestem, jest o niebo latwiejsze niz zapamietanie czy noszenie ze soba karty.


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Lipiec 2011, 17:50
A i jeśli dobrze kojarzę to dla kupujących nie ma opłat? Opłaty ponosi tylko sprzedający, co podobno jest dość upierdliwe :>

Nie bardzo rozumiem dlaczego? I tak oplaty sa bardzo niskie.


Jesli chodzi o przelew mailowy, to faktycznie jest tak jak phobos napisal. Wysylasz kase na maila i reszta Cie nie interesuje. Natomiast odbierajacy kase chyba musi miec konto PayPal zalozone.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Kret_polny

Samym plusem PayPala jest to że nie potrzeba karty kredytowej. Pieniądze można przelewać przez zwykłe konto bankowe. Jednak jest pewne ograniczenie co do kwoty przelewów jeśli nie zweryfikujesz swojego konta PayPal( wystarczy przelew z konta bankowego na swoje konto PayPal oznaczone takim samym imieniem i nazwiskiem).

Przy zakładaniu konta ustala się walutę początkową. Na koncie można mieć środki w kilku różnych walutach, jak to jest rozliczane przy ich użyciu jest wypisane w regulaminie, swoją drogą całkiem przejrzystym.

PayPal działa bardzo szybko jeśli chodzi o zakupy. :)

Korzystam z tego systemu głównie przy kupnie abonamentu do gier online, programów, dotacjach dla różnych twórców.

ksysju

Hi

Ja mam powiązaną z PayPal VE z mbanku, którą nie wszędzie w świecie przyjmowali , a tak mam spokój.
ksysju

Tomasz R. Gwiazda

czytalem ze weryfikacja konta bankowego inaczej wyglada :)
To oni przesylaja dwa przelewy male i trzeba na stronie potem wpisac wartosc 1 i 2 przelewu.

apohawk

Jak ostatnio sprawdzałem PayPala, a parę lat temu to było, to w Polsce nie dało się powiązać konta bankowego (polskiego) z paypalem, bo rzekomo mamy system bankowy z epoki kamienia łupanego i dało się powiązać tylko kartę kredytową i ewentualnie robić przelewy. Konto chyba trzymam w $ i jak coś kupuję za $, to obciążają mi kartę kredytową w $, a na PLN przelicza mi bank.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Używam PayPal'a także do przelewów do kraju.
Jako metoda płatności sprawdza się doskonale (praktycznie wszystkie sklepy go obsługują), natomiast jako sposób na robienie przelewów jest dyskusyjny. Szybkość operacji na 5 z plusem ale opłaty wcale nie są najniższe (dla 100 funtów opłata za przelew około 4.5GBP).
Jednak jak napisałem - jako metoda płatności w sklepach jest idealny.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

Cytatbo rzekomo mamy system bankowy z epoki kamienia łupanego
wydaje mi sie ze wrecz odwrotnie, to zachod ma raczej tak :)