Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Nowe APU od AMD (Llano Vision A8 i A6)

Zaczęty przez Martin Fox, 12 Sierpień 2011, 12:01

simonic

Cytat: ryszard.korczyk w 10 Maj 2012, 15:43
Cytat: simonic w 10 Maj 2012, 14:58
super info :) zamiast intela z gpu (szkoda ze nie ma wyboru wersji bez grafiki...) w nowym kompie 'zamieszka' apu serii TRINITY :)
A procesory ix -2xxxP?

1. Tak naprawde to zwykłe procesory zablokowaną grafiką.
2. Cena - CPU bez grafiki są... dróższe niż z grafiką :)
3. Przy APU od AMD mam 4 rdzeniowy procesor + karte która moze cos liczyć w "wolnych" chwilach :)


Martin Fox

Ja, jako że liczę i tak głównie na CPU (bo liczę to co imo mi się podoba a nie co daje punkty) patrzyłem pod względem ceny. I tutaj APU było dobrym wyborem (do użytku domowego, nie boinc :P). Jak dla mnie wystarczająca zabawka, a w razie czego mogę wsadzić max 3 karty w płytę + czwarta wbudowana i liczyć na GPU na punkty :P

MarcinB

A8 3850 można kupić już za 399 zł także się opłaca.Ja cały komp złożyłem za niewiele ponad tysiaka.. Minusem jest jednak pobór prądu jednostki CPU i wydajność tylko troszkę większa niż Q6600. Jednak patrząc całościowo nie żałuje.

Martin Fox

Cytat: MarcinB w 11 Maj 2012, 02:23
A8 3850 można kupić już za 399 zł także się opłaca.Ja cały komp złożyłem za niewiele ponad tysiaka.. Minusem jest jednak pobór prądu jednostki CPU i wydajność tylko troszkę większa niż Q6600. Jednak patrząc całościowo nie żałuje.
Z ciekawości - mierzyłeś? Bo ja właśnie dlatego szukam miernika, żeby zobaczyć ile cała buda naprawdę ciągnie :P

MarcinB

Niestety nie mam czym ale rachunki wzrosły mi o 50zł co można przeliczyć na jakieś 130-140 W

Martin Fox

No to odliczając dyski, napędy itp. nie ma tragedii :P