Czego słuchacie? Rock, Techno, Disco, Classic ?

Zaczęty przez Starszyna, 18 Lipiec 2006, 20:22

Starszyna

Jestem ciekaw, drodzy koledzy, jakiej muzyki słuchacie? Ja lubie ostrego rocka, metal (chociaż przy bardzo mocnych kawałkach odpadam i grunge. W tej chwili mam fazę na Comę i Disturbed.

Simek

Trance, może niktóre kawałki Techo :D
Teraz mama faze ATB i Armina van Buurena :D

Mchl

Rock, Klasyczna, Jazz, Elektronika, czasem PunkRock a i resztą nie gardzę, jeśli dobrze w uchu leży.
W tej chwili mam fazę na melodyjki z ZX Spectrum. Znalazłem takie radio w necie: AYLand Radio

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

hm.. jesli chodzi o mnie, to najbardziej lubie piosenki takie troche smutne, melodyjne, najlepiej jak nikt nie spiewa, ewentualnie jakies takie "wyjce". czyli innymi slowy lubie mobyego, faithlessa, red hot chilli peppers no i z klasyki marleya i mike'a oldfielda :)

AL

Kiedyś bym odpowiedział: "Słucham tylko mamy i radia zet" :wink: , ale tak na serio to bliżej mi do RMFki. Obecnie najczęściej słucham Antyradia. Natomiast co do wykonawców to można powiedzieć, że łącze ogień z wodą słuchając takich kapel i wykonawców jak: Metallica, Queen, Nirvana, Enya, Mike Oldfield, Robert Miles, Moby, Faithles, Garbage, Sting, Phill Colins, ATB i jeszcze parę innych. Zdaża mi się słuchać też i klasyki. Jestem otwarty na różne gatunki muzyczne i można powiedzieć, że słucham wszystkiego - za wyjątkiem disco polo.

bartsob5

no tak... nie wiedziec czemu wszyscy sie wypieraja disco polo a jednoczesnie 1/4 z nich tego slucha:D

KrzychuP

To ja się przyznam, że miałem kiedyś w życiu taki okres, że słuchałem tylko disco polo (jakiś rok), a Disco Relax na Polsacie to był mój ulubiony program telewizyjny :wink:
Ale potem kolega puścił mi kilka piosenek Queen'u i tak się wciągnęłem w rocka, a potem w metal, chyba we wszystkich ich odmianach. :twisted: Chociaż czasem zdażają się zbyt ciężkie brzmienia. Z innych rodzajów muzy to lubię np. Moby'ego i Apollo440. No i od jakiegoś roku odkrywam muzykę klasyczną.
Od nie pamiętam kiedy słucham dwóch radyjek: RMF classic, albo internetowego: MegaRockRadio  :twisted:
Najlepszy w tym drugim, oprócz repertuaru oczywiście :), jest system zamówień, (jeśli nie leci program na żywo). Można wybrać dziennie kilkanaście utworów spośród 20 tysięcy piosenek.

CzarnyZajaczek

Rock, głównie metal to dla mnie podstawa muzycznego wyżywienia - długo bez tego nie przetrwam. Ale wcale dużo rocka nie słucham, wystarczy rano parę kawałków na przebudzenie. Dużo częściej i chętniej słucham czegoś w stylu drumm'n'bass, dubb, jazz, raggae etc. Celowo napisałem "czegoś w stylu", ponieważ nigdy nie jestem w stanie określić czy to czego akurat słucham to jest bardziej jazz, metal, d'n'b, techno czy pop - najbardziej mi się podobają właśnie pogranicza różnych nurtów muzycznych.

Inaczej mówiąc - jestem człowiekiem (bez)kresów muzycznych ;)

A moje ulubione zespoły są z kolei z zupełnie innej bajki, np. Nelly Furtado, Belle and Sebastian, Mylene Farmer, Novika (choć Novika to już bardziej pasuje do powyższego opisu).
omasz Dąbski "CzarnyZajaczek"
http://www.swiri.pl - Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu

Gave

Mylene Farmer jest niesamowita. Niedawno zostałem z jej utworami (a w szczególności teledyskami) zaznajomiony i mi się spodobało..bardzo.  :D

A to pewnie dlatego, że obok muzyki z okolic metalu, cieższego rocka, gothicu (i tu kapele takie jak: Rammstein, Disturbed, Lacuna Coil - które mogę w tym momencie wymienić bez zastanowienia, cała przeogromna reszta jest przeze mnie jeszcze odkrywana) podobają mi się inne ciekawe klimaty muzyczne. Zwykle jakieś fajne z pogranicza kapel rockowych, elektronicznych, folkowych.

Nigdy właściwie nie wiem co mam odpowiedzieć na takie pytanie bo jest tego naprawdę sporo i czasami się po prostu podoba mimo iż ktoś klasyfikuje to do tego czy owego.  :wink:

Ogólnie rzecz ujmując, lubię to co ciekawe, energiczne, niesamowite, a innym razem zupełnie spokojne, melodyjne, nostalgiczne.

Ale odrzekam się od popu (choć czasami tupnę nogą jak go słyszę), hip hopu, a nawet za ciężkiego metalu.  :wink:

Starszyna

Dam wam próbkę, tego, czego słucham. Mam nadzieję, że się kolegom spodoba:D
Disturbed:Land of Confusion
Disturbed: Just Stop
Disturbed:Stricken
PS. Zanim wokalista Disturbed- David Draiman-trafił do zespołu, spiewał jako...kantor w synagodze :wink: .

Kitten

#10
Ja mam ostatnio fazę na musicale  :D . "Dracula - Entre L'amour Et La Mort", "Notre Dame De Paris", "Romeo Et Juliette" (z fantastyczną piosenką "Les Rois Du Monde")... "Koty", 18 XI zobaczę na żywo w teatrze Roma  :). I z zupełnie innej beczki - "Wizje" i "Pieśń Ekstazy" Hildegardy von Bingen, czyli średniowieczna muzyka sakralna  8) .

Ogólnie, uwielbiam wszelkie połączenia muzyki dawnej i/lub folku z nowoczesnymi brzmieniami, a więc zespoły takie jak Qntal, Helium Vola, Dead Can Dance, Ataraxia, Lamia, Moon Far Away (folk rosyjski!  :D ), Hagalaz' Runedance, Nebelhexe, (coś o Wikingach, dla odmiany  :wink: ), Haggard, Avrigus, Adaro, Schandmaul... długo by wymieniać.

Od czasów podstawówki, nieustannie, klimaty celtyckie. Enya, Clannad, Loreena Mac Kennit, Carrantouhill, Runrig... Blackmore's Night, choć to jeszcze inna bajka (ci, co kojarzą nazwisko Richie Blackmore, wiedzą, o czym mówię  :wink: )

Przerobiłam dość dokładnie lekcję na temat klasycznego rocka - Led Zeppelin, Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Uriah Heep, Pink Floyd, Doorsi... Nie zabrakło też heavy (ManOwar!!! a z nowszych - Kamelot, Iced Earth & White Skull - tym ciekawszy, że z kobietą (!) na wokalu) i power - Blind Guardian z nieśmiertelnym "Somewhere Far Beyond". Sonata Arctica, Hammerfall i inni.

Gotyk. Ten bardziej elektroniczny: Fading Colours, Deine Lakaien, Clan Of Xymox, Diva Destruction, La Floa Maldita, The Last Dance...
Ten klasyczny, gitarowy: Lacrimosa, Via Mistica, Penumbra, Therion, Tristania, Theatre Of Tragedy, solowa Liv Kristine...

Elektronika: Kosheen, Lamb, Enigma.

Wspominana przez przedmówców, Mylene Farmer  :) . Ciekawa muzyka i ciekawe teledyski... Panom polecam "L'ame Stam - Gram", "Que Mon Coeur Lache" & "Je Te Rends Ton Amour" w wersji nieocenzurowanej  :twisted:

Z wokalistek, bardzo cenię też Kate Bush.

Poza tym, Zespoły przez duże "Z", które wypada wymienić oddzielnie  :wink: .
Moonspell, Tiamat - niesamowity klimat & dwa najlepsze męskie wokale gotyckiej sceny  :mrgreen:

Savatage - rock/metal, absolutnie jedyny w swoim rodzaju.

Sisters Of Mercy - ich chyba przedstawiać nie muszę  :wink:

Mostly Autumn - rewelacyjne połączenie klimatów Pink Floyd z muzyką irlandzką

Inkubus Sukkubus - żywiołowy i radosny, pogański gothic rock z kobitką na wokalu  :wink:

Herjalf - dla fanów Nightwish. Dobre, bo polskie  8)

Kiedy mam nastrój, lubię sobie posłuchać Stinga, Bryana Adamsa, Bruce'a Springsteena... Albo czegoś żwawszego, jak Godsmack, SOAD, czy stara Metallica  :wink:

Lubię soundtracki z filmów ("Dracula" w reżyserii Coppoli, "Queen Of The Damned", "Kingdom Of Heaven", "Shreck"  :wink: , "Finding: Neverland"), anime ("Noir"), gier ("Vampire The Masqureade").

I to nie wszystko... ale, na pierwszego posta, wystarczy  :P

Na deser, ciekawy link dla chcących się przekonać, że Italia nie tylko operą stoi  :wink:

www.dobiasz.lap.pl/recenzje.php?menu=a&doc=  va/l_arpeggiata_pluhar_tarantella

Polecam!

Tomislaw

Muzyka gitarowa - każda  :-)  ( sam też coś tam sobie dłubię na wiośle w wolnych chwilach )
Kiedyś miałem okres fascynacji wyścigową grą Steva Vaia,  Joe Satrianiego, Yngwiego Malmsteena, Paula Gilberta itp.
Obecnie wróciłem do słuchania bardziej wyważonego grania. Dużo ostatnio słucham Snowy White'a, zawsze lubię posłuchać też starego dobrego Cheta Attkinsa, Franka Gambale, Allana Holdswortha, Rysia Styłę (Spectrum Session) czy przenikające się solówki Adasia Otręby i Jurka Styczyńskiego. Poza tym Pat Metheny ma się rozumieć a także  Govn't Mule, The Allman Brothers Band.

Było mi dane być tego roku w Gdańsku i rozkoszować swe uszy pod sceną dźwiękami wydobywanymi przez m.in. niejakiego Davida Gilmoura  :D  :D  :D  :wink:  :wink:  
Może ktoś z forumowiczów był w tym samym miejscu o tym samym czasie  
:?:  

PS. Niedawno byłem na koncercie takiej gothicowej kapeli NFD -całkiem nieźle chłopaki pogrywają.



Kitten

CytatSteva Vaia, Joe Satrianiego, Yngwiego Malmsteena, niejakiego Davida Gilmoura

Ci panowie to MISZCZE wioseł  :)

Ale moim ulubionym wirtuozem gitary jest Paco de Lucia  8)

Tomislaw

dorzucę jeszcze oczywiście Johna McLaughlina i Al Di Meolę ( ze szczególnym wskazaniem na Johna McLaughlina  :)  )



Kitten

Cytat: "Tommy"dorzucę jeszcze oczywiście Johna McLaughlina i Al Di Meolę ( ze szczególnym wskazaniem na Johna McLaughlina  :)  )

& " Friday Night In San Fransisco"...YESSSSS....... <buja w obłokach>  :D

Mike Oldfield też niezłe rzeczy wyprawia z wiosłem  8)

No i nie ma to, jak gitarra & śpiew w wydaniu latynoskim  :) . Kłania się Madredeus, Mariza & Gypsy Kings  :) .

Tomislaw

Mike Oldfield ma dość oryginalny sposób gry na gitarze i przez to swoje charakterystyczne brzmienie.
Na świecie jest cała masa gitarzystów - legatowców, tappingowców  itp (wzorujących się na Miszczach ;-)   ) a chyba  nikt na świecie nie gra tak jak Oldfield !, który może nie jest wyśmienicie dobrym technicznie gitarzystą ale jego dźwięki wydobywane przez te jego krogulcze pazury  :wink: nabierają wręcz osobliwego kształtu.  Trzeba przyznać, że gość do komponowania ma łeb jak QŃ  ;-)  i choć zaklina się , że już nic nie napisze co by miało w tytule słowo "Bell" - to jestem pewien , że jeszcze niejeden jego krążęk będziemy mieli okazję z prawdziwą przyjemnością posłuchać.;

(Niezły jest jego DVD koncert z Londynu)



Juras23

Kitten

w swoich wymieniankach zapomniałaś chyba o DIORAMA

nawet nie sądziłem, że są kobiety, które znają tyle nazw zespołów rokowo/gotykowo/folkowo/celtycko/poważnych :P

Kitten

Tommy - druga część "Tubular Bells" była moim pierwszym zetknięciem z muzyką Oldfielda, i nadal pozostaje moją ulubioną płytą z dzwonami w tytule  :wink: . Z innych, często ostatnio słucham "Voyagera" i "Discovery".

A, skoro już mówimy o gitarzystach, trzeba wspomineć o Rogerze Watersie! Wioślarz, wokalista, kompozytor i poeta (tak, poeta, nie po prostu tekściarz). Do jego twórczości (i kolegów z Pink Floyd), przekonałam się po obejrzeniu filmu "The Wall" - świetna synteza muzyki, tekstów i obrazu. Mocne, poruszajace, dające do myślenia...

No i, jest jeszcze "Ça Ira"... Nie widziałam  :oops: . Ale może któryś z Szanownych Kolegów widział, i mógłby się podzielić
wrażeniami?

Wspominane wcześniej przeze mnie, Mostly Autumn nagrało bardzo fajny album z coverami "Pink Floyd Revisited". Nie wiedzieć czemu, bez mojego ukochanego "High Hopes", ale z takimi perełkami, jak "Hey You", "Comfortably Numb", & oczywiście "Another Brick In The Wall".
W ogóle, gorąco polecam Mostly Autumn. O ile zwykle unikam zespołów progrockowych, majacych skłonność do przynudzania i przerostu formy nad treścią, ta akurat muzyka urzekła mnie od pierwszego dźwięku  :) .

Juras23 -

Cytatw swoich wymieniankach zapomniałaś chyba o DIORAMA

nawet nie sądziłem, że są kobiety, które znają tyle nazw zespołów rokowo/gotykowo/folkowo/celtycko/poważnych

:wink:
A "zapomniałam" też o Diary Of Dreams, Fields Of The Nephilim i paru innych... Juras, lubisz gotyk? Jakieś ulubione zespoły, poza Dioramą?  :D

Tomislaw

ha ha  :D  
Byłem pewien , że Roger Waters pojawi się tutaj niedługo.
Koncert "In the Flesh" Live 27/VI/2000 z Rose Garden Arena - Portland mogę oglądać o każdej porze dnia i nocy. No i mój ulugiony, niezwykle skromny Snowy White gra tam kilka pięknych dźwięków na gitarze. Naprawdę z czystym sumieniem mogę to polecić !.
Warto trochę poszperać za tym.

Co do opery Watersa do przez chwilę z kumplami się wahaliśmy czy obrać kierunek na Poznań czy na Gdańsk jednak wielką przewagą zwyciężył Gilmour. (Przyznam szczerze, że do opery Watersa jeszcze chyba nie dorosłem bo wytrzymuję tak do połowy a potem wrzucam coś innego na tackę  :cry:  - mimo parokrotnych odwiedzin poznańskiej operetki podczas studiowania.)

Wracając do Fields Of The Nephilim to właśnie byli muzycy z tej formacji (oraz Sensorium) tworzą obecnie NFD.
21 września przyjechali z Londynu na 1 koncert do Wrocławia - co nie jest do końca prawdą bo 20 września zagrali także w Koźminie Wlkp.
:D  :D  :D  - tutaj wielkie ukłony dla p.Leszka Ziętkiewicza - szefa tutejszego Ośrodka Kultury  =D>  =D>  =D>

Czasem wrzucam także Vangelisa ( "Voices" moja ulubiona)
oraz Devil Doll "Dies Irae" gdy ksiądz z kropidłem jest w pobliżu  :wink:  :wink:  :wink:



Bober

Moje muzyczne gusta też na ogół wybierają rocka, ale nie tylko, dlatego pokrywają się w dużej części z tym co przedmówcy wymieniali:)
Natomiast moim naj jest Tool.
Na drugim miejscu w tej chwili jest Coma:)

Kitten

Waters pojawić się musiał, bo Waters Wielkim Muzykiem Jest  :D

CytatKoncert "In the Flesh" Live 27/VI/2000 z Rose Garden Arena - Portland

Dzięki za polecenie, na pewno nie omieszkam się zapoznać  :wink:

A na księdza z kropidłem najlepszy Moonspell "Irreligious"  :twisted:

"Opium", "Ruin & Misery", "Full Moon Madness", cały album "Wolfheart" - za te Dzieua darzę Moonspell miłością dozgonną  :mrgreen:

A co do przyswajania dźwięków operowych, mam chyba podobnie, jak Tommy.
Uwielbiam czyste, szkolone głosy (od czasu, kiedy jako 15 latka usłyszałam Nightwish  :D ), ale większa, jednorazowa dawka opery jest dla mnie nadal wyzwaniem ;P.
Lubię wokalistów operowych w nieco lżejszym repertuatrze (nawet zahaczajacym o pop  :wink: ), musicale, muzykę rozrywkową z poprzednich epok ( "L'Orchestre du Roi Soleil" Jean-Baptiste Lully, włoskie Tarantelle,  etc.).
No i Carminę Buranę, która najświetniej brzmi w interpretacjach Qntal & Helium Vola  :) .

A w mHroczne jesienne wieczory lubię sobie posłuchać XIII Stoleti, czyli gotyku po czesku  :D . Oprócz niewątpliwych walorów humorystycznych, to, po prostu, kawał dobrej muzyki. A utwór "Elizabeth" to miód na moją duszyczkę  :twisted:

AL

Cytat: "Kitten"A utwór "Elizabeth" to miód na moją duszyczkę  :twisted:
Oj wiele ciekawych wspomnień mam związanych z tą piosenką :D

Kitten

Cytat: "AL"
Cytat: "Kitten"A utwór "Elizabeth" to miód na moją duszyczkę  :twisted:
Oj wiele ciekawych wspomnień mam związanych z tą piosenką :D

Podejrzewam, że nie tylko Ty  :wink:  "Elizabeth" należy do żelaznego repertuaru wszelkich mHrocznych imprez, podonie jak "Du Riechts So Gut" Rammsteina i "Vampiria" Moonsepella. Skądinąd też świetne utwory, a "Du Riechts..." ma całkiem niezły teledysk  :D

A może jacyś liczydłowi z Lublina wybierają się 13 XI na koncert Artrosis w Graffiti?
Byłaby okazja się napić w dobrym (bo Boincowym ;P) towarzystwie  :D

jedno piwo to nie piwo

dwa piwa to pół piwa

cztery piwa to jedno piwo

ALE KTO PIJE JEDNO PIWO?!  :P

Juras23

Elizabeth - o tak, agrrr o tak..

Kitten

z Gotyku i Mroku i Celtyku to co czasem sobie słucham: DEAD CAN DANCE, DIORAMA, ANATHEMA, APOCALYPTICA, czasem też ARMIA, BALLADY MORDERCÓW, CARRANTUOHILL, CLANNAD, niektóre kawałki CLOSTERKELLER, FADING COLOURS, FAITH AND THE MUSE-EVIDENCE, GREGORIAN CHANT, HEDNINGARNA, WITHIN TEMPTATION, XIII STOLETI
i jeszcze troszki tych: GOREFEST, IRON MAIDEN, THERION, MANOWAR, MOONSPELL, NIGHTWISH, STORM

własnie zauważyłem, że jestem maniakiem...hmm

a znasz DEINE LAKAIEN  ?

no i always 4 ever METALLICA ( ale to raczej nie są klimaty mroku - chyba ze "Enter Sandman" hehe :) ),

pozdro

sourcerer

Dopisze i moje , choc juz po czesci wymieniane: Mike Oldfield,Vangelis,Enya,Enigma,Jean Michel Jarre,muza celtycka (ogolnie), oraz to co wpadnie w ucho (pop,rap,hip-hop, itd... )  :) Swego czasu sluchalem nawet klasyki w wykonaniu Vanessy Mae.

Tomislaw

A ja dzisiaj w ten deszczowy dzionek siedzę w "Harry's Barze" i wsłuchując się w Gordona Haskella życzę wszystkim smacznych marcińskich rogali.

Mniam,mniam...........



Kitten

Juras23 -

Cytata znasz DEINE LAKAIEN ?

Oczywiście! Wymieniłam ich w moim pierwszym poscie w tym temacie...  :wink: . Uwielbiam ich  albumy "Kasmodiah", "White Lies" & koncert akustyczny... no i utwór "Over And Done" z najnowszej płyty... Poezja po prostu  :D A znasz Helium Vola? Powinieneś, bo to wspólny projekt wokalisty Deine Lakaien i wokalistki Qntal  :wink: Dwa piękne głosy i porywający miks muzyki dawnej z elektroniką... Polecam gorąco.

CytatBALLADY MORDERCÓW

- chyba nie chodziło o tytuł albumu Nicka Cave'a  :wink:  Mógłbyś przedstawić w paru słowach?

CytatGREGORIAN CHANT

- z tych klimatów, oprócz znanej powszechnie Ery, polecam Solymę. Muzyczna ilustracja podróży do Jerozolimy - przepiękne chóry, połaczone z motywami muzyki arabskiej. Lubię słuchać na jednej plejliście z soundtrackiem do 'Kingdom Of Heaven'  :)

Metallica  potęgą jest i basta  :!:  Nawet, jesli ostatnio wyprawia dziwne rzeczy z muzyką :roll:

A ja w tej chwili odlatuję przy This Mortal Coil i 'Song To The Siren'... Ten wokal Lisy Gerard... Mmmm... 8)

Pozdrawiam również!

p.s: Skoro lubisz Storm i Hendigarnę, mogę również polecić Otyg - bardzo fajny folk nordycki, z gitarowym kopem  :D Przytrafił im sie nawet cover niejakiego Ronniego J. Dio  :wink: . Ciekawa jest też solowa twórczość Kari Rueslatten - pani, której głos można usłyszeć na jedynym albumie Storm.[/i]

kempler

Moja ukochana czwórka od zawsze:
- Kazik (i wszystkie jego projekty)
- The Prodigy
- The Chemical Brothers
- Fatboy Slim

A poza tym: Chylińska, Rammstein, Hurt, Motorhead i kilka innych w różnych klimatach. Poza tym pojedyncze kawałki różnych kapel zasłuchane w Antyradio lub wygrzebane z pamięci. I moja mała słabość: typowe disco lat 70, 80  8)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Cytat: "kempler"Moja ukochana czwórka od zawsze:
- Kazik (i wszystkie jego projekty)....

Kazik Staszewski - moim zdaniem najlepszy tekściarz w Polsce. W latach 90-tych bywałem na koncertach KULTu i zawsze to było niezapomniane przeżycie.



kempler

Cytat: "Tommy"
Kazik Staszewski - moim zdaniem najlepszy tekściarz w Polsce. W latach 90-tych bywałem na koncertach KULTu i zawsze to było niezapomniane przeżycie.

Mi udało się być tylko raz na jego koncercie bodajże w 2005 lub 2004 roku. Świetnie się bawiłem. Teksty ma fantastyczne. Jego dorobek artystyczny jest tak duży że nie wiem którą piosenkę wybrałbym jako tą najlepszą. Mam kilkunastu swoich faworytów (Ja tu jeszcze wrócę, Jeśli nie chcesz, Bonba, Polska płonie, Maciek, ja tylko żartowałem, Jak bardzo możesz zmienić się, Sztos, Spowiedź święta, George W. Bush kocha Polskę, Melassa, Kochajcie dzieci swoje, Błagam Was, Oddalenie, Nie lubię już Polski, Konsument... i wiele innych  8) Ehh chyba sobie coś zapuszczę :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Juras23

Dla mnie płyta "Spokojnie" - kawałki TAN oraz Jeźdźcy to najbardziej niesamowite utwory...

Bober

A ja wyróżnię "Czekając na królestwo j.h.w.h." - jest zawsze na czasie :D

CytatW latach 90-tych bywałem na koncertach KULTu i zawsze to było niezapomniane przeżycie.

Koncerty Kultu są jak rodzinne spotkanie, zawsze się świetnie na nich bawię, bez względu na wszystko...uwielbiam je :D

kempler

Ehh co tu będziemy gadać. Kazik ma świetne teksy. W każdej piosence jest coś...A po drugie ehh to mamy kazika a kraj się tekstami Dody i Ich troje zachwyca (bez obrazy)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

hmm..no to czas na mnie..gusta zupełnie rózne mam jak widze..

przede wszystkim..
Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Emperor, In Flames, Dethstars, Kamelot, Lordi, Children Of Bodom, Dark Tranquility, Opeth, Testament, Symphony-X, Tool, Dream Evil, Iced Earth, Katatonia, Mudvayne, Sonata Arctica, Rhapsody, Luca Turilli, Hamerfall, Static-X, System Of A Down, Marilyn Manson, Kreator, Ramms+ein, Nihtwish, Ill Nino, Disturbed, Sirenia, Suidakra, Helloween, In Extremo, Blind Guardian, Machinae Supremacy, James Grote..

poza tym..
Aural Planet, Juno Reactor, Astral Projection, Shpongle, Infected Mushroom, Kosheen, Celtic Cross..

oraz..
Akurat, Cool Kids Of Death, Coma, Hunter..

więcej nie pamiętam w tej chwili..nie jest to lista w kolejności ulubionej, czy coś, raczej po kolei co mi się przypominało..jak więc widać rozrzut jest..ekhm..spory..

ostatnio jestem pod wrażeniem płyty In Flames 'Come Clarity', bo panowie znów pokazali klasę na miarę 'Claymana'..zniszczył mnie jeszcze 'Memorial' Moonspella, po prostu klasa..kawałków Dimmu i Kredek nie mogę przestać słuchać bo lubię, zwłaszcza 'Puritanical Euphoric Misantrophy', 'Death Cult Armageddon' czy 'Midian', cóż to już chyba sentyment..

poza tym bardzo mi się spodobała płyta Depeche Mode 'Remixes 81 - 04'..i o ile jakoś zawsze depesze mi obojętni byli, to ta płyta jest świetna..

a aktualnie słucham ostów do Final Fantasy VII Advent Children, bo oglądałem znów ostatnio i zachciało mi się muzy..

dobra..starczy, bo się rozpisałem..

Bober

Wcale nie takie rozne. Tez lubie Juno Reactor i pare innych rzeczy, ktore wymieniles, ale ogolnie preferuje te lzejsze brzmienia (Tool, Coma przede wszystkim - swojego czasu bylem aktywnym forumowiczem na forach tych kapel, ale...przenioslem swa aktywnosc gdzie indziej :P) z Opetha tez lubie te spokojniejsze kawalki....

kret

hm..powinienem napisać 'troche inne' więc..i w sumie jak o tym myślę to chciałem tak napisać..a czemu jest jak widać? em..szczerze mówiąc, nie wiem..

zapomniałem dodać jeszcze całej twórczości związanej z anime..wszelakiego rodzaju kawałki X-Japan, Naoki Sato, Yoko Kanno, Kokia i sporo innych wykonawców pojawiających się na ostach..

kempler

Właśnie słucham "Pierwsze wyjście z mroku"  8)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

ansuz

A ja tam słucham wszystkiego co fajne, niezależnie od stylu muzyki.
ATB, Metalica, Moby, chóry, muzyka poważna, muzyka średniowieczna, Kazika, Kowalską... po prostu wszystko. Już łatwiej jest mi wymienić czego nie lubię: Disco Polo, z reguły Dody, ale głównie z przesytu bo moja dziewczyna słucha za często, Ich Troje. Resztę jakoś znoszę bądź toleruję. Ostatnio wciągam się w kawałki disco z lat 80-tych  :oops:


Zapomniał bym.. Lady Pank - zajebisty zespół, świetne teksty, ale ja już nie wytrzymuję. Moja dziewczyna ma fioła na punkcie tego zespołu od wielu lat, a ja siłą rzeczy często jestem zmuszony słuchać długo, długo, długoooo....   :?
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Tomislaw

Cytat: "ansuz"A ja tam słucham wszystkiego co fajne, niezależnie od stylu muzyki.
To całkiem zdrowe podejście  :wink:
PS. Jasia Borysewicza zawsze lubię posłuchać (niekoniecznie z Lady Pank). Ostatnio mam na tapecie Johna Sykesa i wszystko co związane z Thin Lizzy a po ciężkim dniu w pracy odkopałem niedawno krążek Shakin' Stevensa.
W ogóle to mam zamówione płytki tego pana Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako kryptoreklama.



Kitten

#39
Wszystkim, którzy wymieniali w swoich zainteresowaniach muzycznych klasyke, czy muzykę dawną, polecam produkcje francuskiego wydawnictwa Alpha  :)

www.alpha-prod.com/portail1_eng.htm

Znajdziecie w nich bogactwo, wspaniale zaaranżowanej i zagranej, muzyki z różnych epoki & różnych stron świata. Dla każdego coś miłego  8)

Moje obecne top 3:

L'Arpeggiata - 'Antidotum Tarantulae', czyli czar włoskich Tarantelli

Stefano Landi 'Homo Fugit Velut Umbra' - nieco bardziej poważnie, ale nadal porywająco  :wink:

Les Witches 'Nobody's Jig' - pozwala wyobraźni przenieść sie do tawern wesołej Anglii czasów Szekspira  8)

Z innej muzycznej, beczki, zakochałam się ostatnio w twórczości The Mission UK. Natrafiłam na tę muzykę w idealnym momencie, kiedy Sisters of Mercy było już przewałkowane w te i we wte, oraz do góry nogami, a uszy wołały o JESZCZE  :P . Bez kawałków 'Dream On' & 'Love Me To Death' nie potrafię przeżyć dnia  :wink: [/url]