SSD na PCIe

Zaczęty przez goofyx, 09 Wrzesień 2011, 08:07

goofyx

Jeszcze w tym miesiącu chciałbym zakupić sobie dysk z poniższego linku.
http://www.ceneo.pl/8708158
1. Dysk będzie przeznaczony na maszyny wirtualne <- niestety aktualnie do mojego serwerka podłącza się 5 ludzi do maszyn wirtualnych i niestety spadek wydajności jest zauważalny <- w końcu wszystko stoi na raidach 1 <- dlatego zastanawiałem się na początek nad takim ssd 120giga na pcie. Co wy na to? Ma ktoś może takiego?
2. Powiedzcie mi skąd taka różnica cenowa? Rozumiem różnice 100-200zł <- ale tutaj najtańsza oferta to ok.580zł a najdroższa ponad 1000zł <- to możliwe?

Tomasz R. Gwiazda

cos ten dysk i tak tanii, jak widzialem jakies na PCIe to byly po 12-20tys :)

a jest jakas konkretna przyczyna czemu to ma byc na PCIe a nie SATA ?
i to ma sluzyc jako dyski maszyn virtualnych tak ?

Na czym te wirtualki sa ? (supervisor?)

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Wrzesień 2011, 09:09
cos ten dysk i tak tanii, jak widzialem jakies na PCIe to byly po 12-20tys :)

a jest jakas konkretna przyczyna czemu to ma byc na PCIe a nie SATA ?
i to ma sluzyc jako dyski maszyn virtualnych tak ?

Na czym te wirtualki sa ? (supervisor?)

1. za 12tyś widziałem 980giga ;)
2. czemu nie sata:
a) nie mam wolnych portów sata
b) kontroler raid + 2-3 dyski sata do raid0 jest droższe i mniej wydajne od tego
3. Zgadza się<- katalog maszyn wirtualnych przeniósł bym na taki dysk ssd pcie
4. Aktualnie na VirtualBox

AiDec

Ad.2: Zalezy kiedy i po ile kupowali. Jak kupili gdy dyski dopiero co sie pojawily na rynku, za ogromne pieniadze, a do dzisiaj nie sprzedali, to nie chca spuscic z ceny i stracic. Wola poczekac na jelenia.


Tak ogolnie:
Dobre rozwiazanie dla Ciebie goofyx. Aczkolwiek bralbym wiekszy niz 120GB. IMHO 120 za momencik bedzie dla Ciebie za malo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Grzes

Skąd taka różnica w cenie? Po pierwsze jest tani i tyle jest wart. Należy wspomnieć, że nigdzie nie widzę informacji o wsparciu dla TRIM (choć szczerze mówiąc OCZ nigdzie przy napędach na PCI-ex nie chwali się TRIM). Dodatkowo OCZ wypuściło nową serię tych "napędów" => ceny starych poleciały w dół. Taka różnica? Wielu sprzedawców bazuje na niewiedzy i nadal chcą to wcisnąć za 1k zł. W sieci proline są po niecałe 600zł.

ps. te napędy po 10k zł nadal są w cenie... różnica taka że mamy transfer pod 3G/sek i 400k IOPS  przy pojemności 1-3TB a nie 600M/sek i 75k IOPS ;)

goofyx

Cytat: AiDec w 09 Wrzesień 2011, 18:24
Ad.2: Zalezy kiedy i po ile kupowali. Jak kupili gdy dyski dopiero co sie pojawily na rynku, za ogromne pieniadze, a do dzisiaj nie sprzedali, to nie chca spuscic z ceny i stracic. Wola poczekac na jelenia.


Tak ogolnie:
Dobre rozwiazanie dla Ciebie goofyx. Aczkolwiek bralbym wiekszy niz 120GB. IMHO 120 za momencik bedzie dla Ciebie za malo.
hmm, niby fakt <- ale na 5 maszyn po 20giga każda spokojnie starczy ;)

goofyx

Cytat: Grzes w 09 Wrzesień 2011, 20:01
Skąd taka różnica w cenie? Po pierwsze jest tani i tyle jest wart. Należy wspomnieć, że nigdzie nie widzę informacji o wsparciu dla TRIM (choć szczerze mówiąc OCZ nigdzie przy napędach na PCI-ex nie chwali się TRIM). Dodatkowo OCZ wypuściło nową serię tych "napędów" => ceny starych poleciały w dół. Taka różnica? Wielu sprzedawców bazuje na niewiedzy i nadal chcą to wcisnąć za 1k zł. W sieci proline są po niecałe 600zł.

ps. te napędy po 10k zł nadal są w cenie... różnica taka że mamy transfer pod 3G/sek i 400k IOPS  przy pojemności 1-3TB a nie 600M/sek i 75k IOPS ;)
No wiesz ale w małej firmie taki ocz za500zł styknie <- a potem zobaczymy.
Swój pierwszy ssd na pcie kupie raczej do 1000zł <- jak się sprawdzi to zrobię większą inwestycję ;)
Do serwerka mogę 6 takich włożyć także luzik ;)

goofyx

ok, na jutro będę miał ssd pcie ocz 120giga :)
zobaczymy ile to warte w praktyce.

goofyx

ok, dysk wpięty do serwerka, maszyny wirtualne przeniesione na niego i jest dobrze :)
Praca na wirtualkach na połączeniach zdalnych jest tera szybsza od pracy na lokalnym komputerze :)

Zakup jak na razie bardzo udany.

Grzes

Cytat: goofyx w 13 Wrzesień 2011, 23:41
Zakup jak na razie bardzo udany.

I to najważniejsze :)

goofyx

Cytat: Grzes w 15 Wrzesień 2011, 06:14
Cytat: goofyx w 13 Wrzesień 2011, 23:41
Zakup jak na razie bardzo udany.

I to najważniejsze :)
nom :0
Dobrze, że jeszcze 5xPCIe mam na mobo wolnych :D <- to bardzo przyszłościowe :)

Tomasz R. Gwiazda

no jakbys jakies GPU wsadzil, to tak :)

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Wrzesień 2011, 11:07
no jakbys jakies GPU wsadzil, to tak :)
Wsadzić mogę, ale na rachunki nie zarobię ;)